به پایگاه اطلاع رسانی مربوطی خوش آمدید < كَهنه اوز
پایگاه اطلاع رسانی مربوطی

از زمانی که قرار شده رئیس جمهور به اوز بیاید و  مسکن مهر اوز را افتتاح و مورد بهره برداری قراردهند مسئولین اوزی از شهردار گرفته تا تک تک اعضای شورای شهر و رئیس و معاون و دبیر گرفته تا مسئولین ازاد و غیر ازاد فرهنگی و دانشگاهی تا معتمدین بنام و بی نام از روسای ادارات و نهادی های دولتی گرفته تا هئیت های مذهبی همه سخت در تلاش هستند تا رئیس جمهور اگر چند ساعتی در اوز بودند و امدند شهر مرتب باشد شهر تمیز باشد خیابان و کوچه ها اسفالت باشد و چاله چوله ای نباشد مرتب رنگ می زنند مرتب رنگ می کنند مرتب پوستر واطلاعیه می چسپانند وخلاصه برای امدن چند ساعت رئیس جمهور سخت در تلاش هستند تلاشی که شهرداری و مسئولین اوز طی 30 سال گذشته هم نکرده بودند و حالا در عرض چند روز به امدن رئیس جمهور دارند انجام می دهند .

مطمئنا برای این همه کار هزینه هم باید در نظر گرفت شاید 200 میلیون شاید 500 میلیون تومان و شاید هم بیشتر اما کمتر از اینها نخواهد بود خودتان حساب کنید وقتی قرار شده 4 هزار بنر تبلیغاتی در سطح شهر نصب شود وقتی کوچه وخیابان اسفالت و لکه گیری می شود وقتی خیابانها خط کشی می شود ود رخت کاری می گردد و وووووو حتما هزینه دارد هزینه ها را چه کسی باید پرداخت کند ؟ از بودجه شهرداری یا از جیب مردم ؟ و شاید هر دو اما تا انجا که خبر هست و می دانیم هئیت استقبال در سطح شهر فعال هستند و در حال جمع اوری کمک از مردم و خیرین هستند .

ادم به خودش می گوید چقدر خوب که اوز با این سرعت تعمیر تجهیز و اماده پذیرایی می شود و همه مسئولین شبانه روز به فکر هستند و دارند شهر را تر وتازه می کنند .ایا همه اینها به خاطر شهر و مردم شهر اوز است یا به خاطر حضور رئیس جمهور ؟

واقعیت این است که طی سی وچند سال بعد از انقلاب شهردار و شورای شهر و معتمدین و... کم نداشتیم اما رئیس جمهوری که بیاید جایی را افتتاح کند هم نداشتیم پس منت انرا مسئولین بر سر مردم نگذارند هر چند امدن رئیس جمهور حداقل این مزیت را تا اینجا داشته است که چند تا خیابان اسفالت و تعمیر شده خیابانها تمیز تر شده و چهار تا درخت هم به فضای سبز اضافه گردیده است .

در این حوالی فکر کردم چقدر خوب می شد یا می شود اگر رئیس جمهور یکبار هم بیایند چند تا اب انبار در اوز افتتاح کنند و کمی هم مثل حالا دیر بیایند تا مسئولین خوب به اب انبارها رسیدگی کنند تا اب انبارهای فلک زده لایروبی شوند تا اب انبارهای قدیمی که خیلی هم به انها می نازیم و جز تاریخ و فرهنگ و افتخاراتمان حسابشان می کنیم دستی به سروصورت انها کشیده شود شاید ان موقع انها که مسئولین میراث فرهنگی هستند بیشتر باد به غبغب بیاندازند و جلو رئیس جمهور عرض اندام کنند شاید با اینکار هر چه حلبی و پلاستیک و آت اشغال توی اب انبارهاست جمع اوری شود برکه ها مرمت و رنگ امیزی شوند ان موقع اگر رئیس جمهور برای افتتاح بیایند حتما تندیس برکه مظهر شهر اوز درست می کنند ان موقع اگر رئیس جمهور بیایند دور برکه ها اذین بندی می کنند و تی تخ و پاگانح و کاکل ها مرمت می شوند. جدا فکر کنید اگه رئیس جمهور برای افتتاح برکه ها بیایند اوز چه می شود؟ برکه ها نامگذاری می شوند شاید هم چند برکه بنام سازنده ان لوح افتخار بگیرند فقط باید مردم اوز ارزو کنند ارزو کنند تا یکروز هم رئیس جمهور برای افتتاح برکه ها بیایند تا بفهمند این مسئولین چگونه سنگ تمام می گذارند و برکه اباد کن می شوند.

پس زیاد عجله نکنید که رئیس جمهور زود بیاید چون هر چه دیرتر به اوز بیایند چهار تا درخت بیشتر می کارند چهار تا خیابان و کوچه اسفالت می شود وشاید هم بلوارهای اوز پر از سبزه و گل و چمن شود .

سایت ستاره های اوز – 7اگوست 2011

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 17 مرداد1390ساعت 8:15  توسط مرتضی اسماعیلی | 

همانطور که مطلع هستید در نماز جمعه هفته گذشته اوز (14.5.1390) آقای پاسلار اظهار داشت که بانک ملی از اول شهریور ماه اقدام به ثبت نام عمره مفرده می کند. پس از شنیدن خبرهایی از دیگر همشهریان مبنی بر اینکه بانک ملی از نیمه مرداد دست به این اقدام زده است بنده نیز در پی صحبتی که با یکی از کارمندان بانک داشتم مطلع شدم که بانک ملی اوز از 14 مرداد ماه اقدام به ثبت مان حج عمره کرده است.

به گفته این منبع آگاه متقاضیان می توانند جهت ثبت نام عمره با در دست داشتن اصل شناسنامه، کارت ملی، عکس و 850 هزار تومان وجه نقد به بانک ملی شعبه اوز مراجعه کنند. همچنین لازم به ذکر است که اولویت ثبت نام عمره مفرده مختص افرادی می باشد که اولین بار است به مکّه مکرّمه مشرّف می شوند.

پایان پیام/امیر مزرعی

+ نوشته شده در  یکشنبه 16 مرداد1390ساعت 15:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 

نماز جمعه اين هفته با سخنراني آقاي آتش فراز بخشدار اوز آغاز شد كه در طي صحبت هايشان به افتتاح قريب الوقوع مسكن مهر اوز به دست رئيس جمهور محترم اشاره كرد و در ادامه از مردم و سرمايه داران بخش اوز تقاضا كرد تا در شهرك صنعتي سرمايه گذاري كنند و براي همشهريان خود ايجاد اشتغال نمايند. وي در اين رابطه افزود كه بخشداري اوز آمادگي كامل خود را جهت ارائه هرگونه توضيحات و خدمات به متقاضيان ابراز داشت و گفت تا حد توان از بخش خصوصي و سرمايه گذار حمايت خواهيم كرد. آقاي آتش فراز در پايان سخنانشان باز هم تأكيد كرد كه مردم شهر ماهواره هاي خود را جمع آوري كنند تا با جريمه سنگين يا ساير مشاكل مواجه نشوند.

پس از اتمام سخنان آقاي آتش فراز، شيخ عبدالعزيز قاضي زاده از اعضاي هيأت فتواي اهل سنت و امام جمعه اوز از مردم اوز خواستند تا در مراسم استقبال از رئيس جمهور حضور گرمي داشته باشند تا خواسته مان تحقق يابد. وي سپس به موضوعات ماه مبارك رمضان اشاره كردند و در اولين جمعه اين ماه پر فيض آرزو داشتند كه طاعات و عبادات ساير مسلمين مورد قبول درگاه احديت قرار گيرد. در پايان نيز از نماز گزاران دعوت به عمل آورد تا طوماري كه جلوي درب ورودي مسجد قرار گرفته بود را امضاء كنند.

محتواي متن طومار حاكي از ارتقاء بخش كهن اوز به شهرستان بود كه براي رئيس جمهور نوشته شده بود و قابل نصب بر روي بورد سالن رياست جمهوري بود.

پايان پيام/امير مزرعي

+ نوشته شده در  جمعه 14 مرداد1390ساعت 18:10  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از جناب آقای عنایت اله نامور

+ نوشته شده در  جمعه 14 مرداد1390ساعت 15:51  توسط مرتضی اسماعیلی | 

دوستان عزیزهمانطور که در یکی از مطالب این وبلاگ مشاهده فرمودین آقای ابراهیم فیروزی ( حاج محمد ) برای دیدار با فرزندانش به کشور فیلیپین مسافرتی داشتند که دیشب به دبی برگشتند. حضور ایشان در مانیل مایه خرسندی همه ما دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور فیلیپین بود و از توجه ایشان بسیار سپاسگزاریم.به همین جهت نظر ایشان را نسبت به این کشور جویا شدیم: ایشان طی این دو هفته که حضور داشتند نظرشان را در خصوص کشور فیلیپین بخصوص شهر مانیل چنین ذکر نمودند:

"اگر می شد و امکان آن فراهم می شد با همه خانواده می آمدم اینجا و ساکن می شدم." برخورد خوب مردم در مانیل و وجود نظم و امنیت در اماکن عمومی شهر مانیل مایه تعجب ایشان بود زیرا تصور ایشان چنین بود که در اینجا ناامنیست! ایشان بسیار از وضعیت آب و برق روستا و قطعی آن گله مند بودند با توجه به قدمتی که کشورمان نسبت به فیلیپین دارد این مشکلات را مایه تعجب می دانست زیرا اینجا در مانیل با کمترین میزان قطعی آب و برق مواجه هستیم و با مقایسه با ولایت خودمان شاید کمتر از 1% آن هم باشد.

از راست به چپ :محمد فیروزی - حامد سلامی -مسعود فیروزی - ابراهیم فیروزی - تیمور محمودی - مرتضی اسماعیلی

از راست به چپ :مسعود فیروزی - سعید فیروزی - ابراهیم فیروزی

از راست به چپ : محمدعلی زمانی - ابراهیم فیروزی

از راست به چپ :محمدرسول زمانی - مرتضی اسماعیلی - سعید حقیقی ( از اهالی دهفیش ساکن مانیل )

به هر حال حضور ایشان مایه دلگرمی همه ما می باشد و از ایشان تشکر می نماییم.

دانشجویان کهنه ای ساکن مانیل ( فیلیپین )

+ نوشته شده در  سه شنبه 11 مرداد1390ساعت 17:54  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای سعید کرامتی 

با تشکر از این دوست عزیز

+ نوشته شده در  دوشنبه 10 مرداد1390ساعت 21:59  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبلاگ مربوطی آغاز زندگی مشترک آقای مصطفی محمدی فرزند یوسف را خدمت ایشان و خانواده محترمشان شادباش عرض نموده ٬از بارگاه باریتعالی برای این زوج جوان روزهایی سرشار از شادی و شادکامی مسئلت داریم .

عکس از آقای جاسم محمدی - ارسال توسط مهندس محمدشریف احمدی ( با تشکر از این عزیزان )

+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 17:37  توسط مرتضی اسماعیلی | 
تکمیل سالن ورزشي محصول سفر رياست جمهوري
سالن ورزشي که در پي سفر آقاي دکتر محمود احمدي نژاد در سال 88 به لارستان با سرعت خوب ساخته شد و آماده بهره برداري گرديد همزمان با سفر رئيس جمهور به اوز در بعد تاسيسات تجهيز گرديد.
 
 
آقاي سيد محمد يوسف حسيني رئيس اداره تربيت بدني اوز در اين رابطه اضافه نمود:
خوشبختانه سفر رياست جمهور در ماه مبارک رمضان باعث گرديد اداره تربيت بدني چهار دستگاه کولر گازي 48000 به ارزش 88000000 ريال و هزينه نصب ترانس يکصد کيلوواتي و انشعاب برق به ارزش 70000000 ريال و شوراي اسلامي شهر يک دستگاه کولر گازي به ارزش 23000000ريال به تربيت بدني اوز کمک نمايند که خود اداره اوز چهل ميليون ريال ديگر براي نصب و کابل کشي و غيره هزينه کرده است.
رئيس تربيت بدني اوز بااعلام اینکه حدود بیست وپنج میلیون تومان برای تکمیل سالن ورزشی اعتبار نیازاست که تاکنون 22 میلیون تومان هزینه شده است يادآور شد تمام تلاش خود را بخرج مي دهد تا اين سالن موقع حضور رئيس جمهور کاملا آماده باشد.
گفتنی است این سالن ورزشی در جوار واحدهای مسکونی مسکن مهر واقع است.
آقای روشن قیاس:گفته شود رئيس جمهور به بخش اوز مي آيد.
 
 
آقاي منصور روشن قياس دهيار روستاي قلات در جلسه شوراي بخش و ستاد استقبال از سفر رياست جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت:
آقاي رئيس جمهور که به اين سفر تشريف مي آورند گفته شود به بخش اوز مي آيند نه اينکه فقط بگوييم شهر اوز.وي خاطر نشان ساخت:
 
 
همه مردم بخش اوز خواهان ارتقاي اين بخش کهن که نزديک به 70 سال از عمر آن مي گذرد هستند و ضرورت دارد با قاطعيت و اراده مصمم اين مهم را از رياست محترم جمهور خواستار شويم.سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز/.
مربوطی : به نظر شما مهمترین نیاز مردم بخش اوز جدا از ارتقای این بخش کهن چیست؟
+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 10:22  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 

خبرگزاري فارس: مدير روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان لارستان گفت: در پي درخواست مكرر كودكان علاقمند، سينماي كودك در فصل تابستان به صورت مجدد در شهر لار راه‌اندازي شد.


به گزارش خبرگزاري فارس از لارستان، سعيده آرين ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سينماي كودك كه در تابستان سال گذشته با همكاري انجمن فارغ‌التحصيلان سمپاد راه‌اندازي شد از نيمه تير ماه 1390 دوباره شروع به كار كرد.
وي افزود: سينماي كودك كه مورد استقبال بسيار كودكان قرار گرفته، برنامه‌اي است كه در آن پس از پخش فيلم پرسش‌هايي به عمل آمده كه در فضاي شاد و كودكانه، پاسخ‌هاي لازم داده شده و به بهترين پرسش‌ها نيز هدايايي تقديم مي‌شود.
آرين اضافه كرد: اين برنامه جذاب به پيشنهاد واحد هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان لارستان از تابستان سال گذشته آغاز شده و پس از سه ماه اجراي موفق و بنا به درخواست متعدد و مكرر كودكان از تابستان امسال با حضور نيروهاي علاقمند به هنر تئاتر و سينما به سرپرستي يكي از هنرمندان به اجرا مي‌شود.
مدير روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان لارستان در ادامه اظهار داشت: كودكان و نوجوانان چهار تا 16 سال براي تماشاي فيلم و حضور در مسابقات پخش فيلم مي‌توانند روزهاي سه‌شنبه هر هفته ساعت 18 به تالار فردوسي خانه فرهنگ شهر لار مراجعه كنند. خبرگزاری فارس/.

+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 10:4  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مسابقات جام رمضان در اوز با حضور 14 تیم در دو گروه 7 تیمی برگزار می شود .تیمهای شرکت کننده : شاهین اوز( الف ، ب ، ج )  – کوره ( الف ، ب )  – بنارویه – نفت اوز ( الف ، ب ) – هود ( الف ، ب ) – جویم – کهنه – خور و خلور

+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 9:58  توسط مرتضی اسماعیلی | 

امشب نماز تراویح در مساجد روستا برگزار می شود و فردا اولین روز ماه مبارک رمضان می باشد.امید است در این ماه پر فیض و برکت طاعات و عبادات همگان مورد درگاه احدیت قرار گیرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 9:44  توسط مرتضی اسماعیلی | 

آموزشگاه رانندگی سماء اوز پس از گذشت 2 سال از امورات اجرایی و ساختاری، هم اکنون بطور غیر رسمی افتتاح شده و اقدام به پذیره نویسی می نماید. بنا به گزارش آقای آجی مزرعی (مؤسس آموزشگاه رانندگی سماء): این آموزشگاه که یکی از نیازهای مهم شهر و منطقه اوز بود روز سه شنبه به تاریخ 4/5/1390 کار خود را آغاز کرد و از داوطلبان دعوت کرد تا جهت تعلیم رانندگی و ثبت نام به آموزشگاه رانندگی سماء واقع در بلوار شهید رجایی، خیابان بصیری مراجعه کنند. وی در ادامه افزود آموزشگاه رانندگی سماء هنوز به صورت رسمی افتتاح نشده است و وقتی دلیل این موضوع هم این است که به دلیل سفر ریاست جمهوری به شهر اوز، مسئولین ذی ربط اعم از بخشداری، نیروی انتطامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر پیگیر این استقبال بزرگ هستند و زمانی که رئیس جمهور اوز را ترک کردند در تاریخی معین این آموزشگاه رسماً افتتاح خواهد شد.

 نهایتاً آقای مزرعی از مردم صبور و محترم شهر و بخش اوز تشکر و قدردانی کردند که تا لحظهء آخر از احداث این آموزشگاه حمایت ویژه کردند و اظهار داشت که آموزشگاه فعلاً کار خود را شروع کرده و بنا بر قانون ناجا باید وظیفهء خود را در چهارچوب فراگیری این حرفه انجام دهد.امیر مزرعی/.

+ نوشته شده در  شنبه 8 مرداد1390ساعت 18:45  توسط مرتضی اسماعیلی | 

در خطبه های نماز جمعه این هفته شیخ قاضی زاده امام جمعه اوز و از اعضای هیأت فتوای اهل سنت از فضیلت های ماه مبارک رمضان سخن گفتند و اشاره کردند که با دلی پاک و نفسی مطمئن به استقبال این ماه پر فضیلت برویم تا هر یک از عمل هایمان مورد قبول درگاه حق قرار گیرد و ثواب آن نیز چندین برابر شود. خطیب نماز جمعه این هفته در ادامه نیز از تشریف فرمایی رئیس جمهور استقبال کردند و آنرا به فال نیک گرفتند و باز هم از مردم درخواست داشتند در صحنه حضور داشته باشند و نیازهای بزرگ خود (مثلاً ارتقاء بخش به شهرستان) را به سمع رئیس جمهور برسانند.

پس از اقامه نماز آقای پاسلار بیانیه ای از سوی نیروی انتظامی بخش اوز قرائت کرد که در آن از مردم تقاضا شده بود تا آخر ماه شعبان یعنی 2 روز دیگر گیرنده های ماهواره و دیش های خود را جمع آوری کنند و آنها را به نیروی انتظامی تحویل دهند در غیر این صورت با جرایمی نسبتاً سنگین روبرو خواهند شد.

** ضمناً؛ میزی که در جمعه هفته گذشته برای جمع آوری طومار در مسجد قرار داده بودند، پس از گذشت یک هفته هنوز سر جای خودش قرار داشت.

ارسال گزارش : امیر مزرعی

+ نوشته شده در  شنبه 8 مرداد1390ساعت 18:40  توسط مرتضی اسماعیلی | 
جناب آقای مصطفی رضایی

مدیریت محترم وبلاگ مربوطی

با نهایت تاثر و تاسف درگذشت خواهر محترمه اتان را تسلیت عرض نموده و برای شما و خانواده محترم صبر -شکیبایی و بقای عمر  - و مغفرت و آرامش ابدی را برای خواهر محترمه اتان آرزومندیم.روحش شاد .اللّهُمَ اغفِر لَها وَ ارحَمها

+ نوشته شده در  جمعه 7 مرداد1390ساعت 7:0  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با نهایت تاسف و تاثر با خبر شدیم که مرحومه رضایی همسر آقای سلیمان وطنخواه بر اثر بیماری  جان به جان آفرین تسلیم و دعوت حق را لبیک گفت . خدمت خانواده های محترم وطنخواه - رضایی و آزادی  ( مخصوصا جناب آقای سلیمان وطنخواه و فرزندان -جناب آقای مصطفی رضایی و خانواده ) صمیمانه تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای مرحومه طلب مغفرت و برای خانواده و باز ماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم .

 

مراسم خاکسپاری مرحومه رضایی

 

با تشکر از آقای مهندس محمدشریف احمدی جهت ارسال خبر و تصویر

+ نوشته شده در  جمعه 7 مرداد1390ساعت 6:45  توسط مرتضی اسماعیلی | 

در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز که در تاریخ 4/5/1390 و ساعت 8 شب شروع شد، بیش از 50 نفر از اعضای هیأت امناء و میهمانان ویژه حضور داشتند که در ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط شیخ محمد یوسف بخشوری قلاتی مجلس منوّر شد. سپس آقای احمد خضری سردبیر عصر اوز از امام جمعه اوز شیخ قاضی زاده دعوت کردند تا سخنانی را ایراد کنند. مفتی اهل سنت جنوب استان فارس و امام جمعه اوز از ارتباط میان حوضه های علمی و دینی با دانشگاه سخن گفتند و اشاره کردند که باید همکاری دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد مرکز اوز با مدرسه های علوم دینی در اوز وجود داشته باشد تا بتوانیم با استفاده از این نیروها جامعه ای باسواد و مدّین داشته باشیم.

محمد صدیق پیرزاد رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اوز نیر از اینکه رئیس جمهور برای افتتاح طرح مسکن مهر به اوز تشریف می آورند تشکر کرد و خواستار همکاری مضاعف مردم با ارگان های دولتی برای دستیابی به خواسته های شهر اوز شد.

پس از آقای پیرزاد نوبت ره رئیس دانشگاه آزاد عبدالعزیز خضری رسید که ایشان از نقش مهم و اثر گذار بخشدار سابق آقای اصغر فرودی با دانشگاه آزاد اوز تقدیر و تشکر کردند و همچنین ارتقاء ایشان به بخشدار مرکزی فرمانداری ویژه لارستان را تبریک گفت.

رئیس دانشگاه از همکاری و همیاری آقای نظری از متولیان دانشگاه آزاد دز اوز تشکر کردند و اشاره کردند که آقای نظری می خواستند در سال 1369 دانشگاه آزاد را در اوز تأسیس کنند که با برخی مشکلات مواجه شد که تا امروز باز جرقهء آن زده شد و این مرکز آموزش عالی در اوز راه اندازی شد. رئیس دانشگاه از اموال دانشگاه آزاد سخن گفت و از خیرین تقاضای کمک کرد تا بتوان دانشگاه آزاد اوز را به سایت اصلی انتقال داد و اشاره کرد که 2 میلیارد تومان از بانک ملی وام دریافت خواهند کرد که برای جبران آن درآمد خود دانشگاه کافی نیست و نیاز به همیاری خیرین می باشد. وی افزود که دانشگاه آزاد اوز سالانه حدود 200 میلیون تومان از خود دانشگاه درآمد دارد که در زمینه خوابگاه، سرویس، غذا، اساتید و هزینه های متغیر خود کفا می باشد. از سایت اصلی دانشگاه آزاد صحبت شد که آقای خضری آن را حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد کردند و 500 میلیون تومان دیگر نیز جهت انشعاب آب، برق، گاز و تلفن است. ایشان در مورد قیمت زمین اصلی دانشگاه آزاد نیز اشاره کرد که در ابتدا برای خرید زمین قیمت آن 1100 تومان در هر متر مربع بوده است که با رایزنی های فراوان با فرمانداری ویژه لارستان و استانداری فارس و همچنین اداره مسکن و شهرسازی قیمت آن به 850 تومان در هر متر مربع کاهش یافت که الآن زمین خریداری شده و سند آن نیز خوشبختانه دریافت شده است.

پس از سخنان آقای عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد اوز، آقای آتش فراز بخشدار جدید اوز در همان ابتدای سخنان خویش خبری خوشایند را به سمع خضّار رساند مبنی بر اینکه "با اعلام فرماندار ویژه لارستان سفر ریاست جمهوری به شهر اوز قطعی خواهد بود" که از مردم خواستند دست به دست هم بدهیم و با وحدت و همفکری و صداقت استقبال درخشانی از رئیس جمهور داشته باشیم که بی نظیر باشد. وی همچنان گفت که باید قدر این فرصت طلایی را بدانیم و با برنامه منسجم تر و منظم تر به دیدار رئیس جمهور برویم و باز هم اشاره کردند که تا می توانیم باید متحد باشیم و از دامن زدن به شایعات و توجه به دسته ها یا گروه های مختلف بپرهیزیم.

چون رئیس جمهور برای افتتاح طرح 608 واحدی مسکن مهر به شهر اوز می آیند از عقیل فرامرزپور مدیر طرح مسکن مهر اوز نیز دعوت شد تا سخنان خود را به گوش جمع برساند. آقای فرامرزپور از تلاش ها و مساعدت های مسئولین و مردم شهر اوز در احداث هرچه بهتر پروژه مسکن مهر سپاسگزاری کرد و گفت تمامی تشریفات برای تشریف فرمایی رئیس جمهور آماده می باشد تا استقبال خوبی داشته باشیم. وی نیز همانند بخشدار اوز از مردم خواستند تا با همبستگی و دست به دست هم دادن نام اوز را آنچنان که شایسته است بلند کنیم. وی در خصوص مسکن مهر نیز اشاره کرد که ما 3 سال پیاپی در کشور مقام اول در سرعت و کیفیت ایجاد مسکن مهر دریافت کرده ایم که افتخاری برای مردم شهر اوز می باشد. در پایان آقای فرامرزپور از احتمال همراهی 2 وزیر و چندین مدیر کل به همراه رئیس جمهور در اوز خبر داد و از مردم خواست مشارکت بیشتری داشته باشند و بستر را برای تأمین نیازها و خواسته هایشان فراهم کنند.

در پایان آقای محمد رسول صباغی رئیس شورای اسلامی شهر که چند دقیقه ای دیر به مجلس رسیده بودند، در جمع حاضرین شکر خدا را بجا آوردند که شهر اوز در موقعیتی قرار دارد که مطلوب همهء مردم می باشد. آقای صباغی ضمن تشکر از رئیس دانشگاه آزاد اوز گفت تا چند روز آینده که رئیس جمهور به شهر اوز می آید باید استقبالی داشته باشیم که بی سابقه باشد تا بتوانیم خواسته هایمان را راحت تر ارائه دهیم. همچنین وی از تشکیل 6 کمیته استقبال از رئیس جمهور سخن گفت که عبارتند از: کمیته های مالی، تدارکات، تبلیغات، فرهنگی و غیره

در اینجا برنامه به اتمام رسید و جمع برای اقامه نماز عشاء با امامت شیخ عبدالعزیز قاضی زاده مفتی اهل سنت جنوب استان فارس و اما جمعه اوز و سرف شام دعوت شدند.

پایان پیام/امیر مزرعی

+ نوشته شده در  پنجشنبه 6 مرداد1390ساعت 17:31  توسط مرتضی اسماعیلی | 

انجمن تارنمای اچمی ها عنوان سایتیست به مدیریت دوست عزیز آقای سعید حقیقی ( ده فیشی ) ساکن فیلیپین که به جهت عشق به دیار و اچمی ها با تلاش خود به معرفی کلیه اطلاعات در خصوص دیار اچمی ها پرداخته است .دوستان عزیز می توانند با مراجعه به آدرس این سایت از آن بازدید فرمایند:

http://www.dehfishi.com/forum/

وبلاگ  مربوطی از دوست عزیز جناب آقای سعید حقیقی مدیریت محترم سایت انجمن تارنمای اچمی ها به جهت عنایت به وبلاگ مربوطی و درج مطالب آن در این سایت صمیمانه تشکر می نماید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 5 مرداد1390ساعت 22:13  توسط مرتضی اسماعیلی | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 5 مرداد1390ساعت 19:6  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تعداد زیادی از کاربران در ایران گله مند هستند که سرعت اینترنت بسیار کند شده است و این سبب شده که دسترسی به خیلی از سایتها امکان پذیر نباشد و حتی برخی از بازدیدکنندگان عزیز وبلاگ هم معترض شدند که باز شدن حتی وبلاگ هم برایشان به راحتی امکان پذیر نمی باشد.جالب اینکه دلیل این کندی سرعت را چنین ذکر نموده اند :

با توجه به اين‌كه قيمت اينترنت سال‌هاست كه ثابت مانده و يا كاهش يافته است؛ اين موضوع كه شركت‌هاي ارائه‌دهنده اينترنت پرسرعت آن را بين تعداد بيش‌تري به اشتراك مي‌گذارند، وجود دارد كه اين باعث كاهش سرعت اينترنت مي‌شود. اما در خصوص اینترنت دایل آپ چنین  ذکر شده است : سرعت اينترنت دايل‌آپ در اكثر مكان‌ها 32 كيلوبيت مي‌شود كه اين موضوع به دليل نويزهايي است كه در مسير ارائه اينترنت وجود دارد چراكه برخي سيم‌هاي مسي مناسب نبوده و يا از كنار كابل برق عبور مي‌كنند و همين عامل باعث ايجاد نويز و كاهش سرعت اينترنت مي‌شود. ( منبع : سایت عصر ایران )

همه روز به روز در این خصوص پیشرفت می کنند اما متاسفانه اینکه چرا در کشورمان اینگونه است جای سوال دارد! ما هنوز در اکثر مناطق حتی از طریق دایل آپ اینترنت با مشکل روبرو هستیم در حالی که با مقایسه ای کوتاه نسبت به کشور فیلیپین ؛ در این کشور اگر به یک فیلیپینی بگویید ما اینترنتمان به صورت دایل آپ می باشد برایش مبهم و نامفهوم می باشد.اینجا در جزایر دور دست آن هم امکاناتی فراهم شده که از اینترنت بدون سیم با سرعت بسیار خوب و رایگان می توان استفاده کرد حال اینکه در کشورمان از طریق روش منسوخ دایل آپ با هزینه های بالا هم این امکان برایمان به سختی فراهم می شود.چرا؟!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 5 مرداد1390ساعت 12:33  توسط مرتضی اسماعیلی | 

همانطور که شما همشهریان عزیز هم مطلع هستید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران دکتر محمود احمدی نژاد و نیک زاد وزیر محترم مسکن و شهرسازی جهت افتتاح پروژه 675 واحدی مسکن مهر به شهرمان اوز تشریف می آورند تا به نمایندگی از کل مجموعهء مسکن مهر استان فارس این طرح ملی را افتتاح کنند. از این رو از تمامی مردم عزیز تقاضا می کنم تا در صحنه حضور داشته باشند و تقاضای اصلی خود مبنی بر ارتقاء بخش اوز به شهرستان را به ریاست محترم جمهور ارائه نمایند تا این مهم محقق گردد. همچنین از تمامی مردم روستاها و دهستان های بخش اوز نیز دعوت می نماییم تا در تاریخ معلوم حضور داشته باشند و تقاضاها و خواسته های خود را ارائه دهند تا به آنها پاسخ داده شود.

بر اساس اطلاع رسیده رئیس جمهور با هواپیما از شیراز به لار می آید که از آنجا برای افتتاح پروژه مسکن مهر اوز با هلی کوپتر از فرودگاه لار به اوز و میدان ورودی شهر (ن و القلم) و سپس به جایگاه افتتاح پروژه می رود. گفته می شود بیش از 90 خبرنگار از داخل کشور و بعضاً خارج از کشور برای پوشش خبری به شهر اوز می آیند تا گزارشاتی را در این رابطه در رسانه های مختلف منعکس کنند.

شهردار اوز نیز در تماس با بنده اظهار داشتند که برای ورود رئیس جمهور چهرهء شهر را زیباتر و پسندانه تر از قبل خواهیم کرد که از این موارد می توان به خط کشی آسفالت ها و کوچه های شهر، آسفالت ریزی کوچه های مسکن مهر، آذین بندی، پارچه نویسی، روشنایی کامل خیابان ها و کوچه ها و همچنین برش درخت های بلند با شاخه های اضافی که حالت سایه بانی دارند، دعوت از مسئولین شهری، استانی و کشوری و جمع آوری تمامی زباله ها از سطح شهر اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد و به طور جدّ پیگیر آن هستند.

ما جوانان نیز از مردم محترم شهر و معتمدین و مسئولین تقاضا داریم که قدر این فرصت طلایی را بدانند و نسبت به ارتقاء بخش اوز به شهرستان از رئیس جمهور تقاضای جدی داشته باشند. چرا که این موضوع حق اوز می باشد و مطمئناً مسئولین نیز با همیاری و نظر لطف رئیس جمهور محمود احمدی نژاد این خواستهء مردم را پاسخ خواهند داد. تنها تقاضای ما این است که در صحنه حضور داشته باشیم و خواستهء خود را با رئیس جمهور در میان بگذاریم، زیرا که قبلا به دنبال وقت کوتاهی بودیم تا بتوانیم با ایشان ملاقاتی داشته باشیم که متأسفانه توفیق حاصل نشد؛ امّا اکنون دکتر احمدی نژاد خود به شهر اوز می آیند و مطمئناً با شورای اسلامی شهر و معتمدین نیز دیداری خواهند داشت.امیر مزرعی/.

+ نوشته شده در  شنبه 1 مرداد1390ساعت 17:45  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای امین بحرانی - انجمن عکاسی اوز

+ نوشته شده در  جمعه 31 تیر1390ساعت 12:14  توسط مرتضی اسماعیلی | 

دیشب آقای ابراهیم فیروزی ( حاج محمد ) برای دیدار با فرزندانش که در کشور فیلیپین مشغول به تحصیل می باشند به همراه برادرزاده اش آقای مهندس مسعود فیروزی وارد این کشور شد . بی شک حضور والدین دانشجویان در محل تحصیل فرزندانشان و جویای احوال و وضعیت تحصیلی قرار گرفتن در صورت فراهم شدن شرایط آن بسیار حائز اهمیت می باشد و این امر در خصوص دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاههای داخل کشور هم می باشد و انگیزه تحصیلی دانشجویان را افزایش خواهد داد.به نمایندگی از دانشجویان کهنه ای مشغول به تحصیل در کشور فیلیپین خدمت ایشان خوشامد می گوییم.امیدواریم که همه ی جوانان ما مخصوصا دانشجویان در سایه الطاف الهی و خانواده به اهداف والای خود و خدمت به جامعه برسند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 30 تیر1390ساعت 22:38  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 
پدر بزرگم خواجه محمد رفیع نامور آخرین فردی است که در اوز با لقب کلانتر متولی امور شهر اوز بوده است . . وی سه دوره در این سمت کار کرده است در دوره اول که از 1305 تا 13011 بوده است او لقب -کلانتری - را داشته است . در این دوره مردم اوز شناسنامه گرفتند و نیز اولین گروه از اوزی ها به سر بازی رفتند و اولین مدرسه اوز افتتاح شده است. در دوره های بعدی که تا پایان سال 1317 شمسی بوده اوبه عنوان ناظم اوز و کهنه مشغول به خدمت بوده است . و این بنا به رسم دوره رضا شاهی بود که القاب دوره قاجار را لغو کرد ضمنا نامه ای از اداره مالیه ایالت لارستان خطاب به پدر بزرگم نزد من هست به تاریخ 1315 که او را با سمت نظام اوز خوانده اند -.عکس مربوط به هفتاد و پنح سالگی و اواخر عمر ایشان است.عنایت اله نامور )
 
 
با تشکر از جناب آقای عنایت اله نامور به خاطر مطلب زیبا و جالبشان
+ نوشته شده در  دوشنبه 27 تیر1390ساعت 11:22  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

تولک TOOLAKسبدی است گرد ، دسته دار و کوچک که از برگ های نازک درخت خرما در انداز ه های مختلف ساخته می شود. دسته ودور بالای انرا با استفاده از نخ ورشته ای بود که از کوبیدن پاگ (شاخه هایی که خرما به ان چسپیده است ) بدست می امد .

تولک که نوعی زنبیل است در دو نوع دسته دار وب ی دسته وجود داشت (اکنون بعنوان صنایع دستی وتزئینات درشهرها استفاده می شود ) که ما اوزیها آنکه بی دسته است بنام تولک و آنکه با دسته است بنام زامبیله یا زانبیله می شناسیم البته این زانبیله با آن زنبیلی که معمولا چرمی بود وبرای حمل وجابجایی خاک وگچ وغیره در بنایی مورد استفاده بود متفاوت است کاربرد تولک تا آنجا که در خاطر من است بی دسته آن برای آوردن گندم برای پای هاس (آسیاب دستی خانگی ) دسته داران برای رطب چینی .تولک کاربردهای دیگری هم داشت همچون زنبیلی که امروزها استفاده می شود در گذشته هم کاربرد حمل مایحتاج کوچک و سبک را داشت که نوع دسته دار آن با تکه پارچه هایی هم تزئین می شد .سایت ستاره های اوز/.

+ نوشته شده در  دوشنبه 27 تیر1390ساعت 11:4  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تیم آرش کهنه سال ۱۳۵۲

ایستاده از چپ به راست : معلم بیدشهر - شفیع نبوی - عبدالرزاق نبوی - فاطمی رئیس بانک کوره - علی اصغر نشاط معلم کهنه - کریم آزادی - احمد استوار - احمد آزادی - معلم بیدشهر

نشسته از چپ به راست : محمد رفیعی - سلیمان اکبری - عبداله سلامی - بهرام رفیعی - علی وطن خواه - عبداله نبوی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 21 تیر1390ساعت 19:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

خطبه های نماز جمعهء این هفته به امامت شیخ عبدالعزیز قاضی زاده مفتی اهل سنت جنوب استان فارس و امام جمعهء اوز برگزار شد. ایشان در مورد فضائل ماه شعبان و اوامر خداوند متعال و پیامبر بزرگ اسلام (ص) در مورد این ماه پر برکت مواردی را ذکر کردند و از مردم اوز خواستند که اگر از رمضان سال قبل روزهایی را چه به عمد و چه غیر عمد به روزه نرفته اند در این ماه جبران کنند چرا که ثوابی وصف ناپذیر دارد. وی در ادامه به از مردم شهر خواستند اگر خیری در دستور کار دارند و با توجه به ایام برات، این خیرات را به صورت مدرن انجام دهند و با همکاری انجمن خیریه اوز این کار را انجام دهند.

پس از اقامه نماز توسط شیخ قاضی زاده، امام متوجه حضور شیخ محمد صالح پردل شد و از مردم خواستند دقایقی را بنشینند و از سخنات شیخ پردل عالم اهل سنت استفاده کنند. مردم وقتی متوجه این موضوع شدند به گرمی استقبال کردند و همه سر جایشان ماندند تا به سخنان وی گوش فرا دهند. عرایض شیخ پردل حدود 45 دقیقه به طول انجامید و با سخنانی دلنشین و جذاب در مورد وجودیت خداوند توانا و جوهرهء پاک انسان محفل معنوی نماز جمعه این هفته را نورانی کردند. در پایان نیز جوانان و علاه مندان به ایشان که جمعیت کثیری را تشکیل می دادند با حضور در صف اول مسجد با وی دست دادند و عکس هایی یادگاری انداختند.

امیر مزرعی (عضو انجمن نسل پویای پارس)

+ نوشته شده در  یکشنبه 19 تیر1390ساعت 9:19  توسط مرتضی اسماعیلی | 

دوست عزیزی برایمان ارسال نموده اند که آب روستا قطع شده بدین شرح : 


" آب روستا حدود 5 روزه که قطعه. میگن بخاطر نبود گازوئیله. آبفا هم هیچ اقدامی نکرده تا حالا".

اگه کسی نسبت به این موضوع اطلاع دارد خواهشمند است در قسمت نظرات یا از طریق ایمیل برایمان ارسال  نمایند.

لازم به ذکر است مدتی قبل این مشکل در وبلاگ منعکس شد اما متاسفانه هیچ اقدامی در جهت رفع آن نشده است.یادآور می شود از طریق شبکه آب روستای کهنه آب شهرک جدید آن هم  تامین می شود.
 

+ نوشته شده در  شنبه 18 تیر1390ساعت 18:16  توسط مرتضی اسماعیلی | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 16 تیر1390ساعت 6:3  توسط مرتضی اسماعیلی | 

ما اهالی بخش اوز به اندازه قدمت بخش بودنمان با هم بوده ایم چه انزمان که خنج جز دهستان ما بود وزودتر از ما شهرستان شد چه حالا که گراش شهرستان شده ودر مجموع لارستان کهن دو شهرستان جدید التاسیس بوجود امده است.

 اهالی بخش اوز  اوز را به عنوان مرکز بخش خود قلمداد می کنند  اما در این راستا ایا سوالی که خیلی از اهالی بخش از اوزیها دارند براورده شده است ؟وان سوال این است که مرکز نشینان بخش اوز چه اندازه به اهالی بخش خود به اهالی کوره وفیشور به اهالی بیدشهر ومحلچه به اهالی کهنه  ودیگر روستاهای اوز توجه دارند چه اندازه از مسائل انها توسط مرکز نشینان پیگیری می شود مگر نه اینکه اینها اهالی بخش اوز هستند ودر اولویت میباشند مطبوعات محلی چرا راجع به جناح وبستک ومیناب مطلب مینویسند ولی راجع به کوره وبید شهر انگار خبری نیست.  برای اهالی بخش سوال است این روستاها مگر جز اوز نیستند چرا در نشریات محلی از انها ومشکلات انها گفته نمی شود چرا نشریه پر تیرازی مثل صحبت نو لار هم قلاب خبری اش را به استان هرمزگان وبستک وجناح وروستاهای انجا انداخته است مگر کوره وجویم وبنارویه وحتی اوز وهود وبلغان وکاریان وهیرم جز لارستان نیستند که اقایان دنبال خبر بستک وهرمزگان می گردند واقعا چرا عده ای نمی فهمند که هرچه ما دچار فراموشی نیروهای خودی شویم گرفتار بلایی خواهیم شد که اولین مصیبت ان بیگانگی با خویشتن است...
لاریها قبلا .در انتخابات قبلی با این موضوع بصورت جدی روبرو شدند اما انگار درس گرفتن از تجربیات سخت است چون انکس که قرار است سبد انتخابات وتحرکات انتخاباتی اینده را فعال کند از بستک واستان هرمزگان نیستند بلکه این لارستانیها هستند که قرار است در سرنوشت اتی خود ومنطقه خود دخالت کنند  معنی این برون روی ودیگر گزینی چیست ؟ جز اینکه هنوز نمی توانیم محاسبات خودرا در چهارجوب واقعیات رصد کنیم  ایا چیز دیگریست ؟ بهتر است خوب به این ندارنم کاریمان توجه کنیم چون عدم توجه  اثار خوبی در اینده به جا نخواهد گذاشت.

 
ستاره های اوز /.فرهاد ابراهیم پور

+ نوشته شده در  سه شنبه 14 تیر1390ساعت 10:17  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تصویر از آقای محمدشریف محبی . با تشکر از این دوست عزیز

+ نوشته شده در  یکشنبه 12 تیر1390ساعت 18:44  توسط مرتضی اسماعیلی | 

+ نوشته شده در  جمعه 10 تیر1390ساعت 10:1  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

Tonoor  

تنور جا ومکانی که در ان نان پخته می شود که محل چنین کاری را نانوایی می گویند اما انچه که قبل از نانوایی ها وجود داشته پختن نان در منزل وخانه بوده است که با گسترش شهر نشینی وکم شدن فضای منازل وخانه ها تنور به بیرون از خانه راه پیدا کرد ونانوایی ها محل پخت نان شدند .اما انچه در این عکس همشهریان وبینندگان سایت مشاهده می کنند یک تنور به جا مانده از میان صدها تنوریست که هنوز در اوز گاهگاهی در ان نان پخت می شود واین نوع تنور در اوز مخصوص پخت نان محلی گپک وابانه وتفتون وکلوچه بوده وهست  من دوست داشتم راجع به تنور توضیحات جامعتری می دادم برای همین منظور این مطلب کمی بیش از دیگر عکس ها توضیح داده شده است.

اول خود تنور وکیفیت ومراحل ساخت ان است  اطلاعات من در حوزه ساخت تنور در مناطق لارستان زیاد نیست اما انچه طی تحقیق در این زمینه بدست اورده ام بدین شرح می باشد /  تنور معمولا بوسیله کوزه گرها وکسانی که ظروف سفالی می ساختند ساخته می شد اول خاک رس را خمیر می کردند وتا جایی که ضرور بود انرا مالش می دادند یا بقول خومان ورزمی دادند تا نرم ومرطوب و چسپنده شود وبعد این خمیر خاک رس را دو الی سه روز می گذاشتند بماند بعد انرا با موی بز ودر بعضی جاها با کاه مخلوط می کردند تا تنور بعد از درست شدن ترک برندارد .

جالبی کار اینجاست که بعد از اینکه خمیر اماده می شد انرا مثل طناب کلفت وبزرگی بصورت فتیله در می اوردند؛ بعد اندازه ته تنور مشخص می کردند وابتدا کف انرا می ساختند کف تنورها معمولا 60تا 70سانت در نظر می گرفتند  وبعد از ان خمیر لوله شده مثل طناب را روی هم قرار می دادند یعنی همینطور ردیفی می اوردند بالا درقسمتهای ته وبالا تنگتر وقسمت میانی گشادتر در نظر می گرفتند  واستاد کار با یک کاسه اب مرتب دست می کشید به داخل وبیرون تا نرمه بدهد واجزای لوله مانند به هم بچسپد وفاصله و درز نداشته باشد( مثل نرمه گلی یا بقول اوزیها شلی که به دیوار خشتی می دادند تا خشت ودرزهای ان معلوم نشود ) ووقتی کار ساخت تنوربه اندازه کافی به بالا می رسید که معمولا یک و بیست تا یک ونیم متر بود انگاه پشت وبیرون تتنور را با کاه گل اندود می کردند.

بعد از این مرحله مرحله ای بوده که بعضی جاها می امدند زرده تخم مرغ را با سریشم قاطی می کردند وانرا با پارچه روی بدنه تنور می مالیدند تا دوام وقوام بیشتری پیدا کند . جای تنور معمولا در اشپزخانه های قدیمی بوده است وبه دوطریق ایستاده وزیرزمینی جاسازی می کردند  بعضی جاها یک چاله ای در کف اشپزخانه به اندازه تنور می کنند وتنور اماده شده در ان قرار می دادند وبا سنگریزه کوچک دور انرا پر می کردند وبعد با گل ویا گچ کناره های انرا می پوشاندند.

اما تا انجا که من به خاطر دارم و در منزل بسیاری از مردم اوز دیده ام تنور ها در اوز بصورت ایستاده بود مثل شکلی که ملاحظه می کنید ناگفته نگذارم که تنور یک در یا سینی اهنی داشت  که وقتی پخت تمام می شد روی ان می گذاشتند ضمنا اغلب تنورها یک هواکش  داشت که در پائین تنور تعبیه شده بود. در اوز جدا از پختن نان  کله پاچه هم درون تنور بار می گذاشتند مانند بار گذاشتن دیزی  وابگوشت.

معمولا بدلیل شکنندگی و ظرافت ساخت تنور انرا در خود منازل و گرمادوها (اشپزخانه ها ) می ساختند چون امکان داشت به خاطر حمل و نقل و جابجایی تنور بشکند .ضمنا تنور هم مثل جوغن از جمله چیزهایی بود که اگر کسی خانه اش را می فروخت یا به کسی می داد این دو وسیله از سرجایشان تکون نمی خوردند وبرای همیشه ماندگار همان خانه بودند تا اینکه یا خرابش کنند یا بشکنند وبدور بیاندازند کاری که خیلی ها کردند... ستاره های اوز /.

+ نوشته شده در  یکشنبه 5 تیر1390ساعت 8:25  توسط مرتضی اسماعیلی | 


  در ادامه راه اندازی  جی پی ار اس ایرانسل  روستامون می خواستم یه نرم افزار خیلی خوب و کاربردی رومعرفی کنم تا دسترسی به اینترنت واسه کاربرها راحت تر از قبل باشه  اینو لطفا معرفی کنید خودم هم ازش استفاده می کنم.

Joikuspot premium نرم افزاری است که میشه گفت خیلی ها به دنبالش هستند ولی از وجودش بی اطلاعند.

این برنامه موبایل شما رو به یک مودم وایرلس و فرستنده اینترنت تبدیل میکنه که میتونید اینترنت موبایل رو بدون سیم به لب تابتون منتقل کنید   و دیگه نیازی به  کابل موبایل و یا نرم افزارهای سنگین پی سی سوییت ندارید و کار با این برنامه خیلی ساده است .موفق و موید باشید (حسین منصوری از قشم )

وبلاگ مربوطی : با تشکر از دوست عزیز جناب آقای حسین منصوری

+ نوشته شده در  شنبه 4 تیر1390ساعت 14:34  توسط مرتضی اسماعیلی | 

آهنگ " گل گلدون " با صدای "محمد خواجوی" بازخوانی و ریمیکس آهنگی از "سیمین غانم"


کاری از  جناب آقای "شجاعت شفایی" (تنظیم ، میکس و مسترینگ)

وکال : جناب آقای فتاح فتحی و گیتار جناب آقای شهرام پاکروان.

لینک  دانلود

+ نوشته شده در  جمعه 3 تیر1390ساعت 21:55  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای محمود فقیهی

با تشکر از این دوست عزیز

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1 تیر1390ساعت 12:34  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

شخصیت والای دوست و استاد گرانقدر جناب آقای مصطفی رضایی بر کسی مبهم و نا آشنا نمی باشد.درج این مطلب به پاس زحمات بی دریغ ایشان در وبلاگ مربوطی می باشد با وجود اینکه دچار کسالت می باشند ولی با تلاش بی وقفه و بی شائبه ی خود باعث شده که مخاطبان محترم وبلاگ همیشه با ما همراه باشند. درود بر ایشان و با آرزوی سلامتی و تندرستی و شادی ایشان در همه مراحل زندگی.

+ نوشته شده در  سه شنبه 31 خرداد1390ساعت 17:42  توسط مرتضی اسماعیلی | 


sepaeh

سه پیه  وسیله ای آهنی دارای سه پایه معمولا به ارتفاع 20 تا سی سانت و دارای سطحی همین حدود بود که معمولا کنار آتشی که روشن کرده بودند یا می خواستند روشن کنند می گذاشتند و روی آن غذا و چایی  و شیر و چیزهای دیگری درست می کردند . این وسیله باعث می شد که آتش هدر نرود و خفه نشود چون گذاشتن پاتیل و ظروف غذایی و کتری روی اجاق های سنگی که تعادل و میزان نبودند کار را مشکل می کرد  اما استفاده از سه پایه ضمن سبکی آن دارای تعادل خوبی برای گذاشتن ظروف غذایی روی آتش بود .

این سه پایه آهنی در اندازه و گاه شکل های متفاوتی از هم ساخته می شد . اینکه در اوز و از اوزیهای خودمان چه کسی این ابزار را می ساخت من دقیقا یادم نمی آید البته علی مسگر کارهایی از این دست می کرد اما تا انجا که من یادم می آید در اوز بیشتر این ابزار بوسیله کولی هایی که معمولا سالی یکبار به اوز می آمدند و کنار باستانه چادر می زدند درست می شد که مردم به انها چلنگر می گفتند. آنها ابزارهای متفاوت و مختلفی برای کار و بار مردم می ساختند که بسیار هم مورد استفاده بود از داس و اره و چاقو و تبر و تیشه و سه پایه گرفته تا چوه (وردنه ) و فرفره (پنتکح ) برای بچه ها.  من از دوران بچگی یادم می آمد که آنها معمولا نزدیک باستانه اطراق می کردند و چند خانواده بودند که از عشایر بودند و در فصول خاصی به اوز می آمدند و مردم هم عصرها برای تماشای کار آنها و گاه خرید به آنجا می رفتند .ستاره های اوز /.( آقای فرهاد ابراهیم پور )

+ نوشته شده در  سه شنبه 31 خرداد1390ساعت 12:47  توسط مرتضی اسماعیلی | 


به منظور خدمات‌رساني به مردم، نمايشگاه تابستاني عرضه مستقيم كالا در شهر اوز برپا شد. مدير نمايشگاه تابستاني عرضه مستقيم كالا در اوز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اوز اظهار داشت: در راستاي خدمات‌رساني به شهروندان و دسترسي آسان به كالاها، نمايشگاه تابستاني عرضه مستقيم كالا در شهر اوز برپا شده است. داوود رستمي افزود: اين نمايشگاه با شركت توليدكنندگان كالا از استان‌هاي تهران، فارس، اصفهان، آذربايجان شرقي، خوزستان و خراسان رضوي براي مدت 10 روز تشكيل شده است. وي اضافه كرد: نمايشگاه عرضه مستقيم كالا در اوز داراي 45 غرفه بوده كه به ارائه كالاهاي مورد نياز مردم با بهاي بسيار نازل مي‌پردازد. رستمي در ادامه گفت: در اين نمايشگاه تابستاني مواد غذايي، پوشاك زنانه و مردانه، كيف، كفش، مبلمان، وسائل دكوري و تزئيني و ... ارائه مي‌شود. مدير نمايشگاه تابستاني عرضه مستقيم كالا در اوز در پايان ابراز داشت: محل نمايشگاه در محوطه باز دبيرستان بهروزيان واقع در ميدان انقلاب اسلامي شهر اوز هر ‌روزه از ساعت 17 تا 24 دائر و آماده بازديد و ارائه كالا و فروش به متقاضيان است. بخشدار اوز نيز در حاشيه بازديد از اين نمايشگاه در اين مورد به خبرنگار فارس گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و بهره‌مندي آنان از كالاهاي مختلف اين نمايشگاه برپا شده و اميد داريم كه مورد توجه قرار گيرد. محمد‌حسين آتش‌فراز افزود: استقبال مردم از اين نمايشگاه تا اين لحظه بسيار خوب بوده است/صحبت نو لار

+ نوشته شده در  سه شنبه 31 خرداد1390ساعت 10:27  توسط مرتضی اسماعیلی | 

قسمتی از باغه مرحوم حاجی جعفر محمودی و چاه و تلمبه مرحوم محمد رضی جعفری

خانه مرحوم بهزاد ملکپور و مرحوم استاد محمد عبدی

( که جهت مکتبخانه قرآن از آن استفاده می شده است )

+ نوشته شده در  یکشنبه 29 خرداد1390ساعت 22:59  توسط مرتضی اسماعیلی | 

+ نوشته شده در  یکشنبه 29 خرداد1390ساعت 22:54  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای حبیب قاری ( با تشکر از این دوست عزیز )

+ نوشته شده در  جمعه 27 خرداد1390ساعت 20:58  توسط مرتضی اسماعیلی | 

روز پدر مبارک باد

+ نوشته شده در  پنجشنبه 26 خرداد1390ساعت 18:21  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

منکل mankalیا منقل اتشدانی فلزی است که معمولا از جنس اهن وبرنج بوده است واز گذشته های دور مورد استفاده ابنای بشر بوده است وبنا به اینکه در کجا مورد استفاده باشد کیفیت ان فرق میکرد انها که توان بهتری داشتند از منقل های برنجی ومسی وحتی در مجالس اعیانی از نوع طلایی ان استفاده میشد اما انچه در در شهر اوز ومنطقه لارستان وجنوب مورد استفاده بوده است نوع اهنی وبرنجی ان است که نوع قدیمی انها دارای دیواره ای از جنس اهن یا برنج بود ودارای چهار پایه در طرفین بود وداخل ان معمولا با گچ یا مخلوطی از خاک وسفال مرتب میشد تا بدنه ان داغ نگردد وگرمای داخل ان فرش یا زیر انداز انرا نسوزاند هر چند منقل های زیادی هم بودند که هیچ گونه گچ یا خاکی در ان بکار نرفته بود .در گذشته ودر زمانهایی که هیچ خبری از نفت وگاز وبخاری نبود در خانه های بسیاری از مردم اوز خیلیkorehمیگفتیم . ناگفته  جاها اول اتش را در بیرون از منقل درست میکردند بعد انرا داخل منقل میریختند ودر شب های زمستان داخل یک سینی رویی یا مسی میگذاشتند واطاق را بدین وسیله گرم میکردند هرچند مااوزیها درخانه هایمان اتش دانهایی گلی وگچی داشتیم که معمولا در وسط اطاق درست میشد وبه ان کورح نماند در بعضی از خانواده ها برای گرم ماندن چای وحتی گرم کردن گپک هم استفاده میشد .منقل استفاده های دیگری هم داشته ودارد از جمله  درست کردن انواع کباب بر روی اتش منقل وهمچمین استفاده ان برای مخدرات بخصوص تریاک بوده وهست.  ستاره های اوز/.   

+ نوشته شده در  چهارشنبه 25 خرداد1390ساعت 17:10  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با تشکر از آقای مجید جلیلی جهت ارسال عکس

+ نوشته شده در  دوشنبه 16 خرداد1390ساعت 11:9  توسط مرتضی اسماعیلی | 

به نقل از آقای امیر مزرعی، علائم راهنمایی و رانندگی بر روی اتومبیل پلیس راهور اوز نصب شده است.ستوان دوم شکرالله مرزبان زاهدانی فرمانده پلیس راهور بخش اوز می باشد که اتومبیل را در اختیار دارد و محدودهء وظایف ایشان به درون و بیرون شهر محدود می شود.

آقای مزرعی در ادامه گفت: فرمانده پلیس راهور اوز از تاریخ سه شنبه 16/3/1390 فعالیت خود را به طور رسمی در شهر اوز آغاز خواهد کرد که از مردم محترم انتظار داریم کمال همکاری را داشته باشند تا فرهنگ رانندگی هرچه بهتر اجرا شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه 16 خرداد1390ساعت 10:56  توسط مرتضی اسماعیلی | 

نام این مجموعه عکس ها را ویادوتی( بیاد گذشته)  گذاشته ام چون بیشتر این عکس ها از وسایل وجاهایی است که در گذشته با ان سروکار داشته ایم ودر فرهنگ وتاریخ مردم اوز جایگاه ویژه ای داشته ودارد اینها فقط چند عکس از وسایل نیست اینها قسمتی از زندگی مردم ماست جز خاطرات وتاریخ ماست چندین نسل با آنها زیسته ومورد استفاده انها بوده است  هر چند بسیاری از این وسایل ومکان ها اکنون مورد استفاده نیست اما قسمتی از تاریخ وفرهنگ ماست که برای ماندگاری و آشنایی نسل های آینده جادارد در حافظه تاریخی امان ثبت وضبط شود و این اندک کاریست که سایت ستاره های اوز با همت دوستی گرانقدر و علاقمند به زادگاه وشهرمان  اوز در حد توان وامکان انجام داده ایم باشد که مورد پسند علاقمندان واقع گردد.اگر فکر می کنید در موردی توضیح سایت کافی نیست  لطفا برایمان بنویسید وایمیل کنید تا بیشتر تحقیق کنیم .

 هاس haas(اسیاب دستی ) وسیله ای برای خرد کردن جو وگندم بود سنگی مدور و یک تکه با سوراخی که به اندازه یک کف دست در وسط ان بود بروی سنگ یکدست مدور دیگری قرار می گرفت که بوسیله چوبی محور مانند که بر کناره سنگ بالایی بود بوسیله دست بگردش در می اورد دانه ها برای خرد شدن در وسط ان می ریختند . مردم در ان روزگار و در مواقعی که امکان این نبود که گندم را برای ارد کردن به جای دیگری ببرند با همین اسیاب خانگی آرد می کردند.  کپه وارد از محصولات خرد شده این آسیاب بود که بسیاری از غذاها با آن آرد ودانه خرد شده درست می شد کار پر زحمتی بود  و خیلی ها برای اینکه حوصله اشان سر نرود و زحمت کار برایشان کمتر شود با خواندن آواز و شلوا و نغمه های محلی با شوق بیشتری بکار ادامه می دادند و همانطور هم که می بینید اجناسی که خرد یا آرد می شد داخل حلبی های ساخته شده در دار می ریختند یا در ظروف دیگری داخل انبار نگهداری می کردند تا انجا که من یادم می آید بعضی وقت ها اسیاب کردن به اتفاق یک یا چند زن همسایه انجام میشد و اینکار دلگرمی بیشتری برای کار ایجاد می کرد.

  

  جوغن joghan (هاون سنگی ) یک هاون دسته دار بزرگ بود که با یک سنگ یک تکه بزرگ و محکم ساخته می شد و یک دسته بزرگ چوبی داشت که دو سر آن  گردتر وبزرگتر بود ودر وسط ان باریکتر ساخته شده بود تا کسی که با ان کار می کند توان بدست گرفتن انرا داشته باشد برای کوبیدن وخرد کردن جو گندم ونمک و کشک و دیگر چیزهایی که میشد با ان خرد کرد مورد استفاده بود که بیشتر هم زنان این بار را بدوش می کشیدند یادش به خیر قومی که در اوز این کار با ارزش انجام می دادند خانواده سنگابل بودند که سنگها را از کوه انتخاب می کردند وبا ابزارهای بسیار ابتدایی  انرا اینگونه  مستحکم و زیبا می ساختند . جوغن نامی اشناست و در تاریخ حیات بشری قدمت زیادی دارد واز دوره هخامنشی در ایران تا همین چند سال پیش مورد استفاده مردم بوده است  جوغن مدتهاست که در اوز مورد کاربردی ندارد جز در موارد اندکی و متاسفانه خیلی ها به جای انکه در گوشه خانه بجای گلدان استفاده کنند یا استفاده درست تری از ان داشته باشند  انرا بدور انداخته اند.ستاره های اوز/.


+ نوشته شده در  دوشنبه 16 خرداد1390ساعت 8:57  توسط مرتضی اسماعیلی | 

حدود 3 ماه است که کار تعویض سیمهای برق شبکه برق روستای کهنه و تبدیل آن به سیستم کابلی آغاز شده است که طی این مدت روند بسیار کندی طی نموده است و الان که آغاز فصل گرما در این منطقه می باشد متاسفانه برخی مواقع ساعاتی اهالی در این شرایط با قطع برق مواجه می شوند و این خرده ایست که باید گرفت چرا این روند با سرعت لاک پشتی طی می شود البته از حق نگذریم شاید پوسیدگی تیرهای برق خود دلیلی بر این بوده که مامورین تعویض سیمهای برق به جهت خطر سقوط تیرهای برق پوسیده از ادامه این کار خودداری می نمایند که در این صورت مسولین اداره برق باید پاسخگو باشند.

چگونه است که نسبت به افزایش سریع قیمت بهای برق سریعا اقدام می شود و در صورت عدم پرداخت قبض برق نسبت به قطع برق اقدام می شود ولی نسبت به ایمنی اهالی در جهت رفع پوسیدگی تیرهای برق شبکه برق این روستا چنین حساسیتی نیست؟!

+ نوشته شده در  یکشنبه 15 خرداد1390ساعت 11:45  توسط مرتضی اسماعیلی | 

http://www.youtube.com/watch?v=Ln6Sf8h-sbY

| 
پوسیدگی تیرهای برق کهنه اوز بر اثر پوسیدگی تیرهای برق در یک ز...

دانلود از لینک دیگر:

http://uploadfa.com/w999qwfxyu8i/Kahneye_Evaz_-_پوسیدگی_تیرهای_برق_کهنه_اوز.mp4.html

+ نوشته شده در  شنبه 14 خرداد1390ساعت 12:20  توسط مرتضی اسماعیلی | 
آمار کشور بازديدکننده ها
رتبه کشور تعداد ورودی درصد نمودار
1 ج. ا. ايران

44441

35.97%

2 امارات

32986

26.69%

3 کويت

17765

14.37%

4 فيليپين

4791

3.87%

5 آمريکا

4703

3.8%

6 هند

3226

2.61%

7 مالزي

2206

1.78%

8 سوئد

2202

1.78%

9 رومانی

1523

1.23%

10 بلغارستان

1428

1.15%

11 استرالیا

1112

0.9%

12 قطر

1111

0.89%

13 کانادا

1040

0.84%

14 انگلستان

655

0.53%

15 چين

624

0.5%

16 آلمان

622

0.5%

17 بلژيک

377

0.3%

18 برزيل

367

0.29%

19 هلند

337

0.27%

20 نروژ

278

0.22%

21 روسيه

237

0.19%

22 فرانسه

163

0.13%

23 بحرين

143

0.11%

24 لهستان

143

0.11%

25 کلمبيا

126

0.1%

26 ژاپن

118

0.09%

27 ترکيه

89

0.07%

28 عربستان

85

0.06%

29 زلاند نو

51

0.04%

30 دانمارک

45

0.03%

31 اتريش

43

0.03%

32 افغانستان

42

0.03%

33 کره جنوبي

41

0.03%

34 اوکراين

41

0.03%

35 لبنان

40

0.03%

36 جمهوري چك

38

0.03%

37 تايلند

37

0.02%

38 يونان

34

0.02%

39 عراق

24

0.01%

40 عمان

23

0.01%

41 مجارستان

20

0.01%

بقيه کشورها

173

0.14%

مجموع

123550

100%

+ نوشته شده در  جمعه 13 خرداد1390ساعت 17:55  توسط مرتضی اسماعیلی | 
محمد حسين آتش فراز سرپرست بخشداري اوز شد

محمد حسين آتش فراز سرپرست بخشداري اوز شد

بخش ها >  - سرپرستي بخشداري اوزبه محمد حسين آتش فراز محول شد . - 

طي مراسمي با حضور اميري معاون استاندار وفرماندار لارستان،مسئولين محلي،معتمدين،ائمه جمعه وجماعات بخش اوز، از خدمات چندين ساله اصغر فرودي بعنوان بخشدار اوز قدرداني شد تا اين مسئوليت به محمد حسين آتش فراز بعنوان سرپرست اين بخشداري محول شود.درآيين توديع ومعارفه بخشدار اوز،شيخ عبدالعزيز قاضي زاده امام جمعه اين بخش،وظيفه ورسالت خطير همه دولتمردان را خدمت به اهداف مقدس نظام جمهوري اسلامي ومردم شايسته اين كشوردرسايه رهنمودهاي مقام معظم رهبري وپيروي از ولايت فقيه دانست و وحدت وهمدلي وتعامل مردم ومسئولين را رمز رشد وپيشرفت وبالندگي بخش اوز عنوان نمود.درادامه معاون استاندار در سخنان خود به عزت وسربلندي جهاني مسلمانان وكشورهاي مسلمان اشاره كرد وگفت:چشم اميد دنياي اسلام به كشور ايران اسلامي است كه مردم ومسئولين اين نظام بايد با همدلي ووفاق ملي با تاسي از فرامين مقام معظم رهبري الگوي تمام عيار مسلمانان وآزدايخواهان جهان باشند.اميري در ادامه به اقدامات قابل ملاحظه اي كه براي عمران وتوسعه بخش اوز صورت گرفته اشاره اي كرد وانقلاب مسكن مهر كه ظرف چند ماه آينده وباحضور وزير مسكن وشهرسازي به بهره برداري مي رسد را يكي از مهمترين اين اقدامات برشمرد. فرماندار لارستان ضمن قدرداني از زحمات وخدمات چندين ساله فرودي بخشدار وقت اوز، به سرپرست جديد اين بخشداري توصيه نمود ؛وحدت وتعامل با مردم ومسئولين به ويژه روحانيون حوزه هاي علميه ونيز حفظ وارتقاء سطح امنيت ورفاه مردم ،جذب اعتبارات از استانداري وادارات كل وتسريع در رفع مشكلات مردم را در سرلوحه برنامه كاري خود قرار دهد.وي از مسئولين ومعتمدين محلي بخش اوزنيز خواست براي جذب سرمايه گذار واجراي طرحهاي سرمايه گذاري وصنعتي وايجاد اشتغال در اين بخش تلاش بيشتري نمايند.سپس اصغر فرودي به تشريح اجمالي اقدامات صورت گرفت در بخش اوزطيمدت 6سال ونيمه مسئوليت خود در پست بخشدار اوز پرداخت.راه اندازي شهرك صنعتي،احداث 600واحدمسكن مهر،احداث مسكن روستايي،اجراي 2پروژه ملي آب وگازرساني ، احداث CNG گاز،بهسازي وآسفالت جاده هاي شهري وروستايي،احداث ساختمان دهياريها،حذف گردنه وراء،احداث 7سالن ورزشي،احداث دكلهاي BTS مخابراتي وايرانسل، برگزاري موفق انتخابات مجلس، شورا ورياست جمهوري ويادواره متعدد بزرگداشت شهداي بخش از جمله اين اقدامات مي توان برشمرد. وي افزود: دراين مدت بالغ بر 650 ميليارد ريال اعتبار جهت اجراي پروژه هاي بخش اوز هزينه شده كه تنها 50ميليارد آن غيردولتي بوده است فروديفرهنگ والا ومهرباني ونوعدوستي مردم اوز راستود وخدمت به مردم اين بخش واطاعت كامل از فرامين مقام معظم رهبري را از افتخارات خود دانست.سپس آتش فراز سرپرست بخشداري اوز ، تعامل با روحانيت معظم ومردم ومسئولين، تلاش در رشد وتوسعه همه جانبه بخش اوز،جذب سرمايه گذاران ورونق اقتصادي وصنعتي اين بخش را از اهم برنامه خود برشمرد.درپايان اين مراسم، حكم انتصاب سرپرست بخشداري اوز به محمد حسين آتش افروزتقديم شد وبا اهداء لوح تقدير وهدايايي از تلاش وخدمات اصغرفرودي قدرداني شد.گفتني است سرپرست بخشداري اوز بيش از 26سال در آموزش وپرورش خنج مشغول خدمت بوده است. صحبت نو لار/.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 12 خرداد1390ساعت 17:27  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
دوستان عزیز در این وبلاگ سعی داریم كَهنه اوز را بهتر معرفی نمائیم و اخبار منطقه اوز را به بهترین شکل ممکن پوشش دهیم . لطفاَ با نظرات خود ما را در این زمینه یاری فرمائید. با تشکر

ایمیل نویسندگان:

مصطفی رضایی :

mostafa_rezaea@yahoo.com

___×××___

مرتضی اسماعیلی :

Parmis_133@yahoo.com
morteza.ismaili@gmail.com


___×××___

عارف حاجی پور :


aref_hajipor@yahoo.com

___×××___
حامد رفیعی :

شماره واتس آپ ما (whatsapp ) :
مصطفی رضایی ۰۹۳۷۳۷۴۵۰۱۱
مرتضی اسماعیلی 00989174738767
عارف حاجی پور ۰۹۳۷۰۸۷۴۹۲۲
حامد رفیعی 0096596073027


پیوندهای روزانه
دکتر بهنام شکیبایی
دکتر علیرضا میرزایی جراح دندانپزشک
بانک اطلاعات دندانپزشکی ایران
UPMC HEALTH CARE
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
convert
بهنویس
پیکو
فرهنگ لغت
كانون ايراني پژوهشگران فلسفه و حكمت
آپلود عکسهای مربوطی
آپلود عکس
رشته های تحصیلی
الف
آب و هوا
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
شهریور 1393
مرداد 1393
تیر 1393
خرداد 1393
اردیبهشت 1393
فروردین 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهریور 1392
مرداد 1392
تیر 1392
خرداد 1392
اردیبهشت 1392
فروردین 1392
اسفند 1391
بهمن 1391
دی 1391
آذر 1391
آبان 1391
مهر 1391
شهریور 1391
مرداد 1391
تیر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آبان 1390
مهر 1390
آرشيو
آرشیو موضوعی
کهنه اوز
اخبار
شهرک توحید کهنه
آثار باستانی کهنه اوز
چهره های ماندگار روستای کهنه
آگهی تبلیغاتی
آلبوم
مُشُنُفتِ(شنیده ایم)
آلبوم های قدیمی
دیروز و امروز
خطبه های نماز جمعه
در لباس دامادی
قبل از گزارش - هنگام گزارش - بعد از گزارش
مقالات و گزارشها
رمضان در کهنه اوز
نگاهی به آرشیو مربوطی
با هنرمندان منطقه اوز
تازه ها
یاد وتی
اطلاعیه
با دانش آموزان روستای کهنه
با اندکی شرح
با هنرمندان کهنه
با دانشجویان کهنه ای خارج از کشور
تسلیت
تبریک
آشنایی با خیرین و بانیان خیر روستای کهنه اوز
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
با روستاهاي ايران
واجارکه
بدون شرح
DOWNLOAD
مربوطی در سال 90
چهره های فرهیخته لارستان
سخن نوجوان
برداشت آزاد
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
ورزشی
ادبی و هنری
گوناگون
خواندنیها و دیدنیها
حوادث
مراکز آموزشی و مساجد کهنه
دانشجویان و فرهیختگان کهنه
درمانگاه کهنه
دهیاری کهنه
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز
دانشگاه پیام نور اوز
آگهی
آهنگها
بانک صادرات کهنه
عکس هفته
دانلود فیلم تا رمضان دگر ساخته مصطفی رضایی
با روستاهای بخش اوز و لارستان
نویسندگان
مرتضی اسماعیلی
مصطفی رضایی
عارف حاجی پور
حامد رفیعی
پیوندها
رباط کهنه
وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز
هیئت فوتبال بخش اوز
آقاي فرهاد ابراهیم پور ( ستاره های اوز )
یونس رحیمی کهنه ای
آقاي سردار نوروزي ( نسيم كاريان )
انجمن ادبی تائب اوز
گپ و لپ ( آقاي عنایت اله نامور )
دکتر بهزاد مریدی
لارشناسی
ضرب المثلهای ایرانی
روزنامه نگار شهر خاکستری
وبلاگ روستاهای ایران
قلب شقایقها (سرکار خانم مه وش تاج بخش)
خنج تودی
سید احمد حسینی ( بستكي )
گلار و حومه اوز ( قائدي )
سيد محمد هاشمي (خوشنويسي)
خنجی ها
انجمن تار نمای اچمی ها
هرمزگانی نت
اینجا بندوست
بستک آنلاین
لارستان کهن
دهتل شهر سنگ نگاره ها
سید احمد حسینی ( بستکی )
گازال جناح
فداغ
جوان امروز
محمد اوزی ( طنز نویس قدیمی )
کوه شب رويدر
صحبت نو لار
دفتر خبر شهرستان خنج
عصر اوز
جویم
صدای زروان
جناح نما
کارمانیا پرواز فارس ( اوز )
دبیرستان خاتم الانبیا شهرک کهنه
لارستان نیوز
آفتاب اوز
وب سایت شخصی سعید کراماتی
رویدادهای لارستان بزرگ
اوز فارس
فیشور
شرکت سیاحت و سلامت خلیج
بستک موزیک
رویدریها
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

Powered by WebGozar

خطاطي نستعليق آنلاين