X
تبلیغات
به پایگاه اطلاع رسانی مربوطی خوش آمدید < كَهنه اوز
پایگاه اطلاع رسانی مربوطی

قابل توجه مسئولین مربوطه :

دوستی از دبی متذکر شده اند که شهید محمد شایان شهید خلیج فارس می باشند نه جبهه!

+ نوشته شده در  جمعه 9 اردیبهشت1390ساعت 0:8  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 دوست عزیز آقای اسماعیل احمدی فرزند ابراهیم شعر زیبایی با عنوان " روز مادر " از کویت برایمان ارسال نموده اند که سراینده شعر آقای عبداله خوشبخت فرزند شرف الدین می باشند.به همه دوستان عزیز مخصوصا بچه های با حال کهنه ای مقیم کویت خسته نباشید می گوییم و از اینکه وبلاگ خودشان را در همه حال حمایت می نمایند عرض تشکر ویژه داریم.

 

" مادر

صدای قلب مادر را شنیدم         سکوتش را شکست غصه دیدم

صدای حرفهای پر تلاتم      خروشان موج را بر صخره دیدم

شکست ان قلب پر مهرش ولیکن      شکایت از جفای بچه دیدم

از ان روزی که او را زاده بودم       دو دستم سوی الله داده بودم

شب و روزم همه فکر من این بود     که ایا دل به جانش داده بودم

نخوابیدن برای خواب نازش      خدا شاهد که هر شب غم کشیدم

به حرف امد مرا مادر صدا کرد      پدر را در خیالش دیده بودم

تمام سالها بگذشت و می رفت      ولی من سایه اش را دیده بودم

رسید ان روزهای نوجوانی      نفهمیدم گذشت عمرم به فانی

به هنگام طلوع نور خورشید      دلم از بیم فرداها بترسید

مبادا جسم و روحش مرده باشد      مبادا مهر مادر رفته باشد

مبادا قصه فرزند بد خواه      گره بر سرنوشتم خورده باشد

ورق زد روزگار این سرنوشتی      که پایانش گلی پزمرده باشد

جوانی سر رسید و غصه امد      جوانی من مادر سر امد

 جوان بودم ولی فرزن دل سنگ      جفا می کردو من دل مرده بودم

خداوندا عجب دل افریدی      منی که از نگاهش مرده بودم

منی که سالها زحمت کشیدم      دل از ایام و خوبیها بریدم

برای خواب و بیداری فرزند      شب و روزی به چشم خود ندیدم

  دلم صد بار پرپر شد ولی باز     به حس مادری خو کرده بودم

نمیدانم جواب مادر این است     جواب سختی بسیار این ست

جواب سالها مانند خورشید       برای غنچه تابیدن همین است

عزیزم مهر مادر بودن این است      تمنا از خدایم اینچنین است

اگر روزرسد این سرنوشتت      بدان نفرین مادر نیست پشتت

جفا کردی دعا کردم برایت       وفا کن تا شوم من خاک پایت

اگر روزی تو را ازرده بودم       حلالم کن عزیزم گر نبودم

+ نوشته شده در  پنجشنبه 8 اردیبهشت1390ساعت 12:50  توسط مرتضی اسماعیلی | 

روزهای نوروز این فرصت را برای ما فراهم می سازد تا پس از يك سال دلمان را با طبيعت گره بزنيم، طبيعتي كه همانند دیدار از خویشاوندان و اقوام، زیبا و مسرت بخش مي باشد. آنان که از چنین تجربه ای برخوردار هستند به دیگران توصیه می کنند تا ارتباط دوستانه و مستمری با طبیعت داشته باشند، چرا که آرامش و سخت کوشی خود را مدیون ارتباط با طبیعت تلقی می کنند. البته حضور در طبیعت آن هم در ایام نوروزی، خصوصاً روز « سیزده بدر» از آیین های باستانی ایرانیان است که هرگز به فراموشی سپرده نخواهد شد. چرا كه اجداد و نیاکان ما طبیعت دوست بوده اند. اما این سفرها و حضور در طبیعت برای خود قواعد و اصولی دارد که اگر از آنها چشم پوشی شود و سهل انگاری مانع از انجام دقیق آنها گردد، به ضرر طبیعت و حتى خود مردم نيز خواهد بود.

مسلماً كسى به اندازه خود انسان در حفظ و نگهداری طبیعت مؤثر نیست، پس هیچ انسانی حق ندارد که در حق طبیعت اجحاف کند و هر گونه ظلم و ستم را بر آن روا دارد.

بديهي است كه حجوم مرده به سوي طبيعت آن هم بويژه در ايام نوروز آسيب هايي به طبيعت وارد مي نمايد و اين آسيب ها زماني بيشتر نمود پيدا مي كند كه امكانات كافي و لازم جهت رفع نيازهاي مردم وجود نداشته باشد. از ديگر آسيب هايي كه به دامان پاك طبيعت وارد مي شود مي توان به پارك خودروها و يا موتور سيكلت ها روي چمن يا سبزي ها اشاره كرد كه احتمالاً به علت نبود فضاي مناسب و از روي اجبار است، يا آتش زدن درخت يا چوب در وسط سبزه ها و علفزارها، اقامت چادر يا گذاشتن وسايل سنگين روي چمن زارها، كندن زمين به هر دليل و ده ها علت ديگر كه باعث از بين رفتن طبيعت زيباي حومهء شهرمان مي شود.

اما اكنون برسيم به بزرگترين رويدادي كه هر ساله در روز سيزده بدر در دشت هاي اوز اتفاق مي افتد... و آن " پارك كردن وسايل نقليه و ايستادن در كنار جاده " جهت تماشاي ما وقع مي باشد. اتفاقي جالب و دوست داشتني از ديد بسياري از جوانان و بسيار خطرناك و احساساتي از ديد بزرگترها!!!

در پايان برسيم به صحبت هاي عده اي از مردم اوز در خصوص بهار امسال و روز طبيعت:

اول خودم: سال هاي قبل شهرداري مأموراني را موظف مي كرد كه در فلكه فجر (خروجي شهر) بايستند و كيسه هاي زباله را رايگان در اختيار مردم قرار دهند تا آنان پس مانده هاي خود را در آن بريزند و از كثيف شدن طبيعت جلوگيري كنند، چيزي كه امسال نديديم و نخستين انتقاد من به شهرداري مي باشد!

ر.ع: اين همه تخلف كردند مردم اما پليس راهنمايي و رانندگي هيچ اقدامي نمي كرد.

سحر.ا: خوب بود ولي حيف كه سنت شكني نشد...(دعوا نشه)

محمد: پارسال چيز ديگري بود.

هادي.م: فروشگاه عبايه و شيله اونجا منو به شك انداخت كه اومدم گردش يا بازار

م.ن: شعبه دوم اوز بود.

...: از اينكه همه با موبايل هايشان عكس و فيلم مي گرفتند زياد خوشم نيامد.

يك اوزي: خيلي متأسفم كه از شهرهاي اطراف آمده بودند تا به ما نگاه كنند... همين!

مهتاب: سيزدهمون به در شد

نويسنده: امير مزرعي

منبع: www.morghabi.tk

+ نوشته شده در  پنجشنبه 8 اردیبهشت1390ساعت 12:40  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای محمد رحیمی - با تشکر از این دوست عزیز

+ نوشته شده در  چهارشنبه 7 اردیبهشت1390ساعت 1:42  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

سه شنبه شب مورخه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۰ پروژه سلام كتاب ۳ از سوي كميته بانوي نشريه عصر اوز با حضور نويسنده نامي كشور استاد هوشنگ مرادي كرماني برگزار گرديد. اين همايش كه هر ساله از سوي كميته بانوي نشريه عصر اوز برگزار مي گردد امسال هم با حضور چشمگير هنر و ادب دوستان در سالن الزهراي اوز از ساعت ۲۰ با تلاوت قرآن كريم آغاز گرديد. اين برنامه با مجري رگري سركار خانم فروغ هاشمي برگزار گرديد. ايشان در ابتداي برنامه ضمن عرض خير مقدم به حضار و استاد هوشنگ مرداي كرماني ياد مرحوم عزيز هنري از حاميان كتابخانه بانوي نشريه عصر اوز گرامي داشتند و يك دقيقه به احترام و بزرگداشت اين مرحوم اعلان سكوت نمودند.پس از آن به معرفي آثار استاد هوشنگ مرادي كرماني پرداختند و در ادامه برنامه احمد خضري سردبير نشريه عصر اوز ضمن عرض خير مقدم به استاد مرادي كرماني در خصوص شهر اوز و فرهنگ آن سخناني ايراد نمودند.

 در ادامه برنامه سروده اي توسط كودكان اجرا شد . در قسمت بعد برنامه از استاد هوشنگ مرادي كرماني جهت سخنراني دعوت به عمل آمد.ايشان در سخنانش مردم اوز را مردماني با فرهنگ معرفي نمود و از همه ي دست اندكاران برنامه و حضار تشكر نمود.در پايان سخنراني ايشان مورد تشويق حضار واقع گرديد.نمايشنامه اي به كارگرداني عليرضا عندليب نيز در خلال برنامه با طرحي از يكي از داستانهاي استاد مرادي كرماني اجرا شد .در ادامه سياوش كريما دانش آموز پنجم ابتدايي به معرفي مختصر از استاد مرادي كرماني با ذكر خلاصه از يكي از داستانهاي استاد پرداختند.سركار خانم زبيده ميرزاده در ادامه ضمن خير مقدم به استاد از سوي كميته بانوي نشريه عصر اوز سخناني ايراد نمودند.يكي از داستانهاي استاد نيز به صورت اجراي راديويي توسط  دانش آموزان دبيرستاني دختران و پسران اجرا گرديد.در پايان اسامي بيشترين مراجعین به كتابخانه بانوي عصر اوز معرفي گرديدند و هدايايي به آنها اعطاء گرديد. برنامه ساعت ۲۲:۳۰ با پذيرايي از مهمانان به پايان رسيد.در این برنامه جمعی از مسئولین - معاونت بخشداری اوز - ریاست دانشگاه آزاد اسلامی اوز - اعضای شورای اسلامی -  هیات امنای دانشگاه پیام نور و آزاد اسلامی اوز و معتمدین نیز حضور داشتند.از کلیه حامیان این پروژه نیز تقدیر به عمل آمد.

توضیح : آقای هوشنگ مرادی کرمانی، زاده ۱۶ شهریور ماه سال ۱۳۲۳ در روستای سیرچ از توابع بخش شهداد کرمان نویسنده معاصر ایرانی است. شهرت او بابت کتاب‌هایی است که برای کودکان و نوجوانان نوشته‌است.تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش (روستای سیرچ واقع در بخش شهداد) آغاز کرد و دوره متوسطه را در کرمان و تحصیلات عالی را در تهران طی کرد و در رشته زبان انگلیسی موفق به اخذ مدرک لیسانس شد. از سال ۱۳۳۹ در کرمان و همکاری با رادیو محلی کرمان نویسندگی را آغاز کرد، و در سال ۱۳۴۷ با چاپ داستان در مطبوعات فعالیت مطبوعاتی اش را گسترش داد. اولین داستان وی به نام " کوچه ما خوشبخت‌‏هاً در مجله خوشه منتشر شد که حال و هوای طنز آلود داشت.هوشنگ مرادی کرمانی را بهترین نویسنده کودکان و نوجوانان تاریخ جهان می نامند. در سال ۱۳۴۹ یا ۱۳۵۰ اولین کتاب داستان وی «معصومه» حاوی چند قصه متفاوت و کتاب دیگری به نام «من غزال ترسیده‌ای هستم» به چاپ می‌رسد. در سال ۱۳۵۳ داستان «قصه‌های مجید» را خلق می‌کند که انعکاس زندگی حقیقی وی بود که همراه با «بی‌‏بی» پیر زن مهربان، زندگی می‌‏کند. همین قصه‌ها، جایزه مخصوص «کتاب برگزیده سال۱۳۶۴» را نصیب وی ساخت.اما اولین جایزه نویسندگی اش به خاطر «بچه‌های قالیبافخانه» بود که در سال ۱۳۵۹ جایزه نقدی شورای کتاب کودک و جایزه جهانی اندرسن در سال ۱۹۸۶ را به او اختصاص داد. این داستان سرگذشت کودکانی را بیان می‌‏کند که به خاطر وضع نابسامان زندگی خانواده مجبور بودند در سنین کودکی به قالیبافخانه‌ها بروند و در بدترین شرایط به کار بپردازند.درمورد نوشتن این داستان می‌گوید:«برای نوشتن این داستان ماه‌‏ها به کرمان رفتم و در کنار بافندگان قالی نشستم تا احساس آنها را به خوبی درک کنم».درک و لمس آنچه که می‌‏نویسد از خصوصیات نویسندگی کرمانی است، که در تمام داستان‌‏های او می‌‏توان احساس کرد.می توان گفت مرادی با تمام وجود می‌نویسد. برای جلد دوم «قصه‌‏های مجید» در سال ۱۳۶۰، لوح تقدیرشورای کتاب کودک را دریافت می‌کند و آثار او به زبان‌‏های هندی، عربی، انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، هلندی و فرانسوی ترجمه می‌شود. اما اولین اثری که از او به زبان انگلیسی ترجمه شده بود داستان «سماور» از «قصه‌های مجید» بود که برای یونیسف فرستاده شد. برخی از آثار استاد بدینشرح می باشد:معصومه -من غزال ترسیده‌‏ای هستم-قصه‌‏های مجید -نخل -تنور -لبخند انار (مجموعه داستان) -شما که غریبه نیستید (خاطرات) و ...

+ نوشته شده در  چهارشنبه 7 اردیبهشت1390ساعت 1:22  توسط مرتضی اسماعیلی | 

بعد از گذشت حدود ۳ روز از قطع اینتر نت -این مشکل امروز رفع شد و اهالی روستا می توانند از اینترنت استفاده نمایند.لازم به ذکر است به دلیل مشکلات فنی ۳ روز اینترنت در روستای کهنه و روستاهای گلار و بیدشهر از توابع بخش اوز فارس قطع بود که امروز این مشکل بر طرف شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه 6 اردیبهشت1390ساعت 16:18  توسط مرتضی اسماعیلی | 

ایلنا: پله های مصرف به گونه ای طراحی شده است که مشترکان می توانند با مدیریت مصرف در پله های پایین مصرف قرار گرفته و هزینه کمتری برای صورت حساب برق پرداخت کنند.
وزارت نیرو نحوه محاسبه تعرفه های برق مصارف خانگی در مناطق عادی، مناطق چهارگانه گرمسیری کشور و محدوده های زیرپوشش این مناطق را منتشر کرد.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، مناطق گرمسیر کشور به چهار گروه گرمسیر 1، گرمسیر 2، گرمسیر 3 و گرمسیر 4 منطقه بندی شده اند.
هر کدام از این مناطق چهارگانه نیز دارای محدوده های زیرپوشش چندگانه ای براساس دوره زمانی گرما به شرح زیر هستند:
مناطق گرمسیر 1:
- تمام شهرهای استان های خوزستان، بوشهر و هرمزگان و شهرستان های چابهار و کنارک با دوره زمانی اول فروردین ماه تا پایان آذرماه (9 ماه)
- شهرستان های دوگنبدان و لیکک با دوره زمانی شانزدهم فروردین ماه تا پانزدهم آبان ماه (هفت ماه) - شهرستان های جیرفت، کهنوج، قلعه گنج، عنبرآباد، رودبار جنوب، منوجان و بخش فاریاب با دوره زمانی اول فروردین ماه تا پایان مهرماه (هفت ماه)
- شهرستان های مهران، دهلران و نیک شهر با دوره زمانی اول اردیبهشت ماه تا پایان مهرماه (شش ماه)
- شهرستان های لار و لامرد با دوره زمانی اول تیرماه تا پایان شهریورماه (سه ماه
تعرفه ماه های گرم در مناطق گرمسیر 1 براساس پله های مصرف هفت گانه زیر محاسبه می شود:
پله اول: صفر تا 1000 کیلووات ساعت در ماه: 100 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله دوم: مازاد بر 1000 تا 2000 کیلووات ساعت در ماه: 110 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله سوم: مازاد بر 2000 تا 3000 کیلووات ساعت در ماه: 120 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله چهارم: مازاد بر 3000 تا 3500 کیلووات ساعت در ماه: 500 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله پنجم: مازاد بر 3500 تا 4500 کیلووات ساعت در ماه: 950 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله ششم: مازاد بر 4500 تا 6000 کیلووات ساعت در ماه: 1150 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله هفتم: مازاد بر 6000 کیلووات ساعت در ماه: 1350 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
به گفته مهندس "محمد بهزاد" معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، تعرفه های این مناطق به گونه ای است که در شرایط عادی 72 درصد مشترکان ماهانه به طور متوسط 133 هزار ریال و 90 درصد مشترکان ماهانه به طور متوسط 210 هزار ریال برای صورت حساب برق پرداخت خواهند کرد که برای مصارف تا سه هزار کیلووات ساعت در ماه قیمت های بسیار مناسبی است.
مناطق گرمسیر 2:
- شهرستان های دهدشت، شهداد، شاهماران، بم، فهرج و ایرانشهر با دوره زمانی اول اردیبشت ماه تا پایان مهرماه (شش ماه)
- شهرستان های لار و لامرد با دوره زمانی ماه های اردیبهشت، خرداد و مهر (سه ماه)
- شهرستان زابل با دوره زمانی اول خردادماه تا پایان شهریورماه (چهار ماه)
تعرفه ماه های گرم در مناطق گرمسیر 2 براساس پله های مصرف هفت گانه زیر محاسبه می شود:
پله اول: صفر تا 1000 کیلووات ساعت در ماه: 220 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله دوم: مازاد بر 1000 تا 2000 کیلووات ساعت در ماه: 500 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله سوم: مازاد بر 2000 تا 3000 کیلووات ساعت در ماه: 850 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله چهارم: مازاد بر 3000 تا 3500 کیلووات ساعت در ماه: 1050 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله پنجم: مازاد بر 3500 تا 4500 کیلووات ساعت در ماه: 1250 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله ششم: مازاد بر 4500 تا 6000 کیلووات ساعت در ماه: 1350 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله هفتم: مازاد بر 6000 کیلووات ساعت در ماه: 1450 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پیش بینی می شود صورت حساب 72 درصد مشترکان این مناطق به طور متوسط 121 هزار ریال در ماه و 91 درصد نیز 220 هزار ریال در ماه باشد.
مناطق گرمسیر 3:
- شهرستان های گیلانغرب، سرپل ذهاب، قصرشیرین، نفت شهر، قیر، کارزین و فراشبند و دهستان های سرقلعه و جگیران با دوره زمانی اول اردیبهشت ماه تا پایان مهرماه (شش ماه)
- شهرستان پلدختر با دوره زمانی اول تیرماه تا پایان شهریورماه (سه ماه)
- شهرستان های گنبد، کلاله، مینودشت و آق قلا با دوره زمانی اول خردادماه تا پانزدهم شهریورماه (5/3 ماه)
- شهرستان زابل با دوره زمانی ماه های اردیبهشت و مهر (دو ماه)
تعرفه ماه های گرم در مناطق گرمسیر 3 براساس پله های مصرف هفت گانه زیر محاسبه می شود:
پله اول: صفر تا 1000 کیلووات ساعت در ماه: 250 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله دوم: مازاد بر 1000 تا 1500 کیلووات ساعت در ماه: 650 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله سوم: مازاد بر 1500 تا 2000 کیلووات ساعت در ماه: 1150 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله چهارم: مازاد بر 2000 تا 3500 کیلووات ساعت در ماه: 1250 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله پنجم: مازاد بر 3500 تا 4500 کیلووات ساعت در ماه: 1350 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله ششم: مازاد بر 4500 تا 6000 کیلووات ساعت در ماه: 1450 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله هفتم: مازاد بر 6000 کیلووات ساعت در ماه: 1550 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی پیش بینی کرده است: 70 درصد مشترکان این مناطق ماهانه به طور متوسط 87 هزار ریال و 90 درصد نیز ماهانه به طور متوسط 175 هزار ریال بابت صورت حساب برق مصرفی پرداخت کنند ضمن آنکه یک پله صرفه جویی در مصرف برق مشترکان این مناطق صورت حساب مصرفی را از 175 هزار ریال به 137 هزار ریال و دو پله صرفه جویی هزینه پرداختی را تا 11 هزار ریال کاهش خواهد داد.
مناطق گرمسیر 4:
- شهرستان های دره شهر، آبدانان، نورآباد، خشت، کمارج، کازرون، داراب، جهرم و طبس با دوره زمانی اول خردادماه تا پایان شهریورماه (چهار ماه)
- شهرستان های جعفرآباد، پارس آباد، اصلاندوز، بیله سوار و ازگله با دوره زمانی اول تیرماه تا پایان شهریورماه (سه ماه)
- تمام شهرستان های استان گلستان به استثنای شهرستان های گنبد، کلاله، مینودشت و آق قلا با دوره زمانی اول خردادماه تا پانزدهم شهریورماه (5/3 ماه)
- بافق و قم با دوره زمانی اول خردادماه تا پایان مردادماه (سه ماه)
- گرمسار، کاشان، آران و بیدگل، خور و بیابانک با دوره زمانی ماه های تیر و مرداد (دو ماه)
- تمام شهرستان های استان گیلان به استثنای ماسوله، دیلمان و جیرنده با دوره زمانی پانزدهم خردادماه تا پانزدهم شهریورماه (سه ماه)
- تمام شهرستان های استان مازندران به استثنای بلده، رینه، کجور، محمدآباد، کیاسر، مرزن آباد، کلاردشت و آلاشت با دوره زمانی پانزدهم خردادماه تا پانزدهم شهریورماه (سه ماه)
تعرفه ماه های گرم در مناطق گرمسیر 4 براساس پله های مصرف هفت گانه زیر محاسبه می شود:
پله اول: صفر تا 100 کیلووات ساعت در ماه: 240 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله دوم: مازاد بر 100 تا 200 کیلووات ساعت در ماه: 280 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله سوم: مازاد بر 200 تا 300 کیلووات ساعت در ماه: 500 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله چهارم: مازاد بر 300 تا 400 کیلووات ساعت در ماه: 800 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله پنجم: مازاد بر 400 تا 500 کیلووات ساعت در ماه: 1150 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله ششم: مازاد بر 500 تا 600 کیلووات ساعت در ماه: 1500 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله هفتم: مازاد بر 600 کیلووات ساعت در ماه: 1800 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
در صورت رعایت الگوی مصرف، حدود 70 درصد مشترکان این مناطق به طور متوسط ماهانه حدود 100 هزار ریال و 92 درصد مشترکان نیز ماهانه به طور متوسط 239 هزار ریال صورت حساب دریافت خواهند کرد.
براساس اعلام مسئولان وزارت نیرو، الگوی مصرف برق در ماه های گرم مناطق گرمسیر 1 ماهانه سه هزار کیلووات ساعت، مناطق گرمسیر 2 ماهانه دو هزار کیلووات ساعت در ماه، مناطق گرمسیر 3 ماهانه یکهزار کیلووات ساعت در ماه و مناطق گرمسیر 4 ماهانه 500 کیلووات ساعت در ماه تعیین شده است.
این میزان برای مناطق عادی و ماه های غیر گرم مناطق گرمسیر ماهانه 300 کیلووات ساعت خواهد بود.
در مجموع قیمت هر کیلووات ساعت برق مصرفی در مناطق گرم به طور متوسط 151 ریال است که کمتر از یک سوم تعرفه مناطق عادی محسوب می شود.
تعرفه مناطق عادی و ماه های غیر گرم مناطق گرمسیر نیز براساس پله های مصرف هفت گانه زیر محاسبه می شود:
پله اول: صفر تا 100 کیلووات ساعت در ماه: 300 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله دوم: مازاد بر 100 تا 200 کیلووات ساعت در ماه: 350 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله سوم: مازاد بر 200 تا 300 کیلووات ساعت در ماه: 750 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله چهارم: مازاد بر 300 تا 400 کیلووات ساعت در ماه: 1350 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله پنجم: مازاد بر 400 تا 500 کیلووات ساعت در ماه: 1550 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله ششم: مازاد بر 500 تا 600 کیلووات ساعت در ماه: 1950 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
پله هفتم: مازاد بر 600 کیلووات ساعت در ماه: 2150 ریال به ازای هر کیلووات ساعت
متوسط تعرفه مصرف برق برای مشترکان خانگی مناطق عادی از هر کیلووات ساعت 450 ریال در سال گذشته به 485 ریال در هفت ماهه نخست سال جاری اصلاح شده ضمن آنکه الگوی مصرف نیز در این دوره از ماهانه 200 کیلووات ساعت به 300 کیلووات ساعت افزایش یافته است.
براساس محاسبه انجام شده، پیش بینی می شود صورت حساب های 70 درصد مشترکان بخش خانگی در مناطق عادی فقط ماهانه شش هزار و 750 ریال و 90 درصد مشترکان ماهانه حدود 10 هزار ریال در مقایسه با صورت حساب های ماهانه در سه ماهه پایانی سال گذشته افزایش یابد ضمن آنکه صورت حساب های جدید در صورت رعایت الگو و مدیریت مصرف، ارزان خواهد بود و باید مشترکان مراقب مصارف خود باشند زیرا قیمت هر کیلووات ساعت برق برای مشترکان پرمصرف تا قیمت دو هزار و 150 ریال به ازای هر کیلووات ساعت نیز قابل افزایش است.
در فصول سرد سال که الگوی مصرف مشترکان بخش خانگی در مناطق عادی 200 کیلووات ساعت در ماه است، 30 کیلووات ساعت برای روشنایی، 70 کیلووات ساعت برای مصرف برق یخچال و فریزر، 30 کیلووات ساعت مصرف برق تلویزیون، یارانه و لوازم صوتی و 70 کیلووات ساعت نیز برای مصارف سایر لوازم ازجمله ماشین لباسشویی، جاروبرقی و ... برای هر خانوار عادی لحاظ می شود اما در فصول گرم 100 کیلووات ساعت نیز برای مصارف لوازم سرمایشی به الگوی ماهانه مصرف افزوده می شود.
پله های مصرف نیز به گونه ای طراحی شده است که مشترکان می توانند با مدیریت مصرف در پله های پایین مصرف قرار گرفته و هزینه کمتری برای صورت حساب برق پرداخت کنند.
پايان پيام

1390/2/5 - 11:08:25
کد خبر : 187967  
+ نوشته شده در  دوشنبه 5 اردیبهشت1390ساعت 20:15  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبلاگ مربوطی  آغاز بهار زندگی مشترک آقای عبداله اکبری  فرزند آقای اکبر اکبری را خدمت ایشان ٬ خانواده ی محترمشان و بستگان شادباش عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای این زوج جوان خوشبختی ٬ سلامت و موفقیت در تمام مراحل زندگی آرزومندیم .

با تشکر از آقایان محمد و یعقوب رحیمی  جهت ارسال تصویر

+ نوشته شده در  شنبه 3 اردیبهشت1390ساعت 1:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 

خطبه هاي نماز جمعه اين هفته به خطابت شيخ عبدالرحيم اكبري ايراد گرديد.ايشان در خطبه اشان به موضوعاتي در اين خصوص پرداختند : احياي برنامه هاي فرهنگي مساجد – توصيه به والدين در جهت آموختن فرايض ديني به فرزندان كودك و نوجوان خود بر اساس تعاليم اسلامي – فراهم نمودن زمينه حضور زنان در مساجد بر اساس احاديث. شيخ عبدالرحيم اكبري همچنين در خطبه هايشان متذكر شدند" كه والدين از به همراه آوردن كودكان خردسال كه باعث سروصدا مي شوند حتي الامكان جلوگيري نمايند ".همچنين در خصوص حضور زنان يادآور شدند" با رعايت آداب و پوشش اسلامي و اينكه زنان نيمي از جمعيت جامعه را تشكيل مي نمايند حضور زنان در مساجد امريست كه مي بايست غير محصور ميسر باشد ". پس از خطبه ها نماز جمعه به امامت شيخ حمزه محمدي با حضور گسترده اهالي اقامه گرديد.

+ نوشته شده در  جمعه 2 اردیبهشت1390ساعت 14:17  توسط مرتضی اسماعیلی | 
دکتر علیزاده  ریاست شبکه بهداشت،درمان لارستان:
دانشکده بهداشت اوز با رشته های تغذیه وبهداشت عمومی فعالیت آموزشی خودرا آغاز می کند.
دکتر علی علیزاده ریاست شبکه بهداشت،درمان لارستان ومسئول راه اندازی دانشکده علوم پزشکی لارستان،به اتفاق مسئول نظارت وروابط عمومی شبکه چهارشنبه 10 فرورودین ماه دراوز حضوریافتند وضمن بازدید ازبیمارستان امیدواراوز وخدمات ارائه شده درایام تعطیلات نوروز،درجلسه ای که با حضور هیات پیگیری دانشکده بهداشت اوز تشکیل شده بود حضوریافت وامور دانشکده بهداشت اوز بررسی گردید.
 
             
 
دراین جلسه که علاوه بر دکتر علیزاده وهیات همراه،عبدالحمید نامور،محمد محمودی،امین سعیدی،کبری هاشمی ورحیمی مدیر بیمارستان امیدوار اوزحضورداشتند، ابتدا ابراهیم احمدی با تبریک سال نو ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده،اعلام داشت:خوابگاه تعمیر اساسی شده وتجهیزات مورد نیاز خریداری شده است.ساختمان اداری دانشکده بهداشت واقع درکودکستان سابق آشنا با همت آقای حاج محمد علی انگاشته بهسازی شده است وساختمان آموزشی بازیر بنای 280 مترمربع با اعتباری که توسط خیرین به ویژه حاج محمد امین میراحمدی تامین شده دردست ساخت است که بایاری خدا تا پایان خرداد ماه آماده بهره برداری است.احمدی دراین جلسه ضمن تشکر از پیگیری های مستمر دانشکده بهداشت توسط ریاست شبکه ازپیگیریهای موثر آقای منصورفقیهی نژادنیز به نیکی یاد کرد واظهارامیدواری کرد هرچه سریع تر موضوع زمین جهت سایت اصلی مشخص گردد تا بتوان ساختمان سازی درآن آغاز کرد.سایر اعضا ی هیات نیز مواردی به استحضارریاست شبکه رساندند.
دکتر علیزاده نیز ضمن تقدیر ازخدمات هیات پیگیری دانشکده بهداشت اوزوخیرین اعلام داشت با پیگیری های انجام شده هیات علمی رشته های تغذیه وبهداشت عمومی درمقطع کارشناسی تعیین شده اند وریاست دانشگاه علوم پزشکی ومعاونت آموزشی این دانشگاه با تاسیس این دو رشته دردانشکده بهداشت اوزموافقت نموده اند ومدارک ومستندات این 2رشته تهیه شده وباید پرونده این دو رشته با مدارک ومستندات مربوطه به شورای گسترش رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت ارائه شود تا پس از تایید نهایی وبازدید کارشناسان وزارت،این 2 رشته به عنوان رشته های دانشکده بهداشت اوز دردفترچه کنکور 90 منظور گردد.
درادامه ریاست شبکه بهداشت درمان لارستان به اتفاق هیات ازخوابگاه دانشکده وتجهیزات مربوطه بازدید نموده وپیشنهاد استقرار تجهیزات ونصب موکت درخوابگاه راداد.سپس از ساختمان اداری واقدامات صورت گرفته بازدید کردندوآن را مناسب ارزیابی کرد ودرادامه بابازدید ازساختمان دردست احداث آموزشی جنب ساختمان اداری،ازسرعت کاردراین ساختمان اظهاررضایت کردند وجهت نصب ویدئو پرژکتوردرکلاس آموزشی پیشنهاداتی دادند.
درپایان این دیدار اززمین های پیشنهادی منابع طبیعی روبروی دانشگاه پیام نورمرکز اوز بازدید شد .مقررگردید با توجه به تاکید فرماندار ویژه لارستان وموافقت منابع طبیعی ومسکن وشهرسازی درواگذاری زمین مورد نیاز جهت سایت اصلی این دانشکده درواگذاری زمین،پیگیری و تسریع گردد. /وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز
+ نوشته شده در  جمعه 2 اردیبهشت1390ساعت 1:5  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای مجید جلیلی- با تشکر از این دوست عزیز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1 اردیبهشت1390ساعت 13:37  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تصاویر از آقای محمد شریف اسدی - با تشکر از این دوست عزیز

+ نوشته شده در  چهارشنبه 31 فروردین1390ساعت 15:38  توسط مرتضی اسماعیلی | 

کهنه اوز - گل بابونه- عکس از : آقای یعقوب ( حشمت اله ) عبدی

کهنه اوز - ترشک - عکس از : آقای محسن اسماعیلی

کهنه اوز -  کندوی عسل در بهاری با طراوت - عکس از : آقای محسن اسماعیلی

با تشکر از این دوستان جهت ارسال تصاویر

+ نوشته شده در  دوشنبه 29 فروردین1390ساعت 1:7  توسط مرتضی اسماعیلی | 

از ديروز عصر اهالي روستاي كهنه اوز و شهرك جديد  قادر به دريافت برنامه هاي صدا و سيما از طريق گيرنده هاي تلوزيوني نيستند .علت آن تا كنون مشخص نشده است! اميد است با پيگيري سريع مسئولين روستا اين مشكل رفع گردد.

+ نوشته شده در  یکشنبه 28 فروردین1390ساعت 13:50  توسط مرتضی اسماعیلی | 

امروز عصر هنگامي كه سيمهاي برق كوچه مسجد جامع تعويض مي گرديد سه تير برق بر اثر پوسيدگي آن سقوط نمودند و سبب اعتراض اهالي آن كوچه و كساني كه مشغول تعويض سيمها و كابلهاي برق بودند گرديد.اين  حادثه در حالي رخ داد كه عابر پياده در كوچه بوده و يكي از  پرسنل تعويض سيمها هم مشغول به كار بوده است و بر اثر خوش شانسي آسيب جاني به كسي نرسيده است ولي تلفن و برق اهالي در اين منطقه قطع مي باشند.عارضه پوسيدگي تيرهاي برق كوچه و خيابانهاي روستاي كهنه سالهاست كه ايجاد شده است و با پيگيريهاي متعددي كه شده تنها تعدادي از اين تير برقها تعويض شده اند. اين حادثه سبب رعب و وحشت اهالي از سقوط مجدد اين تير برقهاي پوسيده و احتمال بروز حوادث ناگوار به اين علت شده است!

 

+ نوشته شده در  جمعه 26 فروردین1390ساعت 19:57  توسط مرتضی اسماعیلی | 

خطبه هاي نماز جمعه اين هفته در روستاي كهنه به امامت  شيخ علي وطنخواه برگزار گرديد. ايشان در خطبه هايشان بر اساس آيات قرآن و احاديث به بحث در خصوص استفاده درست و صحيح از نعمت هايي كه خداوند به ما ارزاني داشته است پرداختند. بعد از خطبه ها هم نامه اي كه از سوي اداره برق منطقه لارستان ارسال شده بود قرائت  نمودند.مضمنون نامه بدين شرح مي باشد. كليه مشتركين اداره برق كه بدهي و صورتحساب خود را پرداخت ننموده باشند حتي اگر مبلغ آبونمان باشد مي بايست به اداره برق اوز مراجعه نمايند و  نسبت به پرداخت بدهي خود اقدام نمايند در غير اينصورت حق انشعاب برق از مشتريكني كه بدهي خود را نپردازند سلب مي شود.بعد از قرائت نامه نماز جمعه با امامت شيخ علي وطنخواه با حضور چشمگير اهالي اقامه گرديد.

+ نوشته شده در  جمعه 26 فروردین1390ساعت 19:50  توسط مرتضی اسماعیلی | 

سیمهای برق روستای کهنه تعویض می شوند و به جای سیمهای مسی از کابل استفاده می شود که مزیتهای زیادی نسبت به سیمهای مسی دارند مثل کاهش خطر برق گرفتگی -کاهش  عدم قطعی برق هنگام بارندگی و وزش بادهای شدید - عدم سو استفاده و ...

 

+ نوشته شده در  جمعه 26 فروردین1390ساعت 11:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 

کهنه اوز -رنگین کمان بعد از بارندگی دیروز  -عکس از آقای محمد شریف اسدی

 

دوومان - عکس از آقای محسن اسماعیلی

 

کهنه اوز -رنگین کمان بعد از بارندگی دیروز  -عکس از آقای عارف حاجی پور

با تشکر از همه این دوستان

+ نوشته شده در  پنجشنبه 25 فروردین1390ساعت 21:29  توسط مرتضی اسماعیلی | 

امروز جهت تهيه گزارش به سراغ كساني رفتيم كه در روستا خدمات ارزنده اي به اهالي مي نمايند .البته سال گذشته كه به ايران عزيمت نمودم تصميم بر تهيه اين گزارش داشته ولي با توجه به محدوديت زمان فقط آن موقع توانستم چند عكس در اين خصوص تهيه نمايم ولي گزارش در آن زمان تهيه نشد و امسال تصميم گرفتم به محض بازگشت به ايران اين گزارش را حتما تكميل نمايم.

در قسمت چهره هاي ماندگار در اوايل ايجاد اين وبلاگ در خصوص چهره ي فراموش نشدني اين روستا كه نام بزرگوار ايشان حتي شهره خاص و عام ديار لارستان بوده است گزارشي تهيه شد و كسي نبود مگر مرحوم محمد رضي جعفري كه سمت كدخدايي اين روستا هم بر عهده داشتند جدا از اينكه شكسته بندي توانا و ماهر بودند.اكنون به سراغ نوه ايشان رفتيم كه در لابلاي گزارش هم نام بزرگوار ايشان مجددا يادآوري مي شود.

 

به سراغ گزارش مي رويم و از زبان نوه های مرحوم محمدرضي و حاجی هاشم جعفري به شرح اين گزارش مي پردازيم:

-         لطفا جهت آشنايي بيشتر بازديد كنندگان اين وبلاگ خودتان را معرفي بفرمائيد.

 • امرالله نبوي فرزند شفيع متولد 1364 روستاي كهنه مي باشم.

-       چه مدت مشغول به حرفه ي مكانيكي هستيد و از چه كسي اين مهارت را آموخته ايد؟

 • مدت 9 سال است كه مشغول به اين كار هستم و 5 سال ان را نزد دائي ام آقاي ناصر جعفري اين حرفه رو آموخته ام  در موقعي كه مشغول به تحصيل بودم اوقات فراغتم نزد دائي ام زير دست ايشان كار مي كردم.

-         چه شد كه به سراغ اين حرفه رفتيد؟

 • ( با خنده ) راستش اول اين حرفه رو دوست نداشتم. يك روز دائي ام من رو با زور به كارگاهش برد و كلي تشرم زد و بعد يك شاسي تحويلم داد كه تميزش كنم.از ترس دائي ام هر روز بعد از مدرسه مي رفتم زير دستش كار مي كردم اما كم كم از اين حرفه خوشم آمد و خودم دنبال كرم و مدت پنج سال زير دست دائي ناصرم كار كردم البته اون موقعي بابت اين كار حقوقي نمي گرفتم و همه ي حواسم صرف يادگيري كردم گرچه دوست داشتم بروم دانشگاه و درسم رو ادامه بدهم.

-         از تحصيلاتتان بگوئيد.

 • مدرك پيش دانشگاهي در رشته ي علوم انساني دارم اگر چه دوست دارم در رشته ي مهندسي طراحي موتور و مكانيك ادامه تحصيل بدهم و اگر مجالي براي اين كار داشته باشم و هزينه تحصيل را داشته باشم حتما در رشته ي مورد علاقه ام ادامه تحصيل مي دهم چون معتقدم كه در حرفه مكانيكي تا سن 40 سالگي مي شود كار كرد و بعد از آن از نظر جسمي شرايط براي ادامه كار در اين رشته زياد خوب نيست.

-         كمي از سختيهاي كارتان بگوئيد.

 • اين حرفه هم جسمت درگير هست و هم فكرت .به همين جهت هميشه سعي دارم غير از اين حرفه به كار ديگري هم فكر كنم چون مطمئنا با افزايش سن كار در اين رشته سخت خواهد بود.به عنوان مثال بزرگترهاي ما مثل دائي و پسر عمو ها همه بر اثر اين كار دچار آسيب ديدگي از ناحيه كمرشان شده اند.نمي خواهم به درد آنها دچار شوم.مسئله ديگه اينكه درآمد ما با توجه به سهميه اي نمودن سوخت بسيار كاهش يافته و مشتري هاي ما بسيار كم شده اند و از طرفي اكثرا هم نسيه  مي باشد و چيزي دست ما نمي گيرد و آن هم بعضيها بهانه گيري مي كنند و بعد از چند ماه كه بر مي گردند براي پرداخت بدهيشان و قسمتي ديگه از ماشينشان را ناقص جلوه مي دهند تا بلكه باز هم تخفيف بگيرند يا از پرداخت بدهيشان خودداري كنند كه اصلا ربطي به كار تعميير قبليشان ندارد!

-         در اين كارگاهي كه كار مي كنيد چند نفر مشغول به كار هستند؟

 • در حال حاضر 2 نفر بيشتر مشغول به كار نيستيم.من و برادرم محمد كه مدت 2 ماه است كه نزد من مشغول به كار مي باشد البته ایشان در نظر دارند درسشان را در دانشگاه ادامه بدهند و خودش را برای کنکور آماده می کند و فعلا نزد من کار می کند. البته قبلا آقای اسماعيل جعفري هم اينجا مشغول به كار بوده اند و الان هم بعضي مواقع ايشان مي آيند و مشغول مي شوند.

-         به نظر شما در حال حاضر با مهارتترين مكانيك اينجا كيست؟

* گرچه ما اين كارها را از بزرگترهايمان مثلا دائي ناصرم ياد گرفتم و پدربزرگ مرحومم مرحوم محمدرضي در اين حرفه در اين روستا نقش مهمي داشته است كه پايه گذار مكانيكي در روستا بوده اند ولي من اينجا كه حدود 4 سال است پس از كار كردن نزد دائي ام مشغول هستم احساس مي كنم شاگردهاي استادهاي گذشته ، امروز خيلي ماهرتر در كارها شده اند .مثلا آقاي اسماعيلي جعفري به نظرم در تعميير ماشينهاي بنزيني از همه ماهرتر هستند گرچه همانطور كه قبل گفتم همه ي اين مهارتها را مديون بزرگترهاي خود مي دانيم.

-         نظر شما در خصوص اين وبلاگ چيست؟

 • بسيار خوب هست در زمينه اطلاع رساني.

-         چه صحبتي براي هم سن و سالهاي خود داريد؟

 • صحبتم اينه كه درسشان را ادامه بدهند .

در ادامه گزارش به سراغ آقاي اسماعيل جعفري فرزند آقاي محمد جعفري مي رويم.ايشان خودشان را اينگونه معرفي مي نمايند:

 

 • اسماعيل جعفري فرزند محمئ و متولد 1364 روستاي كهنه .

-         شما از شروع كارتان بگوئيد و اينكه اين حرفه رو چگونه آموخته ايد  ؟

 • من از8 سالگي در اين كارگاه مشغول هستم و نزد پدر اين حرفه رو آموخته ام.

-         چند سال از عمر اين تعمييرگاه  مي گذره و چه كساني در اينجا كار كرده اند و كارتان اينجا چيست؟

 • حدود 15 – 16 سال از عمر اين تعمييرگاه مي گذره و كساني مثل پدرم ، عموهايم آغانور و بهرام ، برادرم مسعود – آقايان ناصر ناصر – يونس و نادر جعفري ادر اين حرفه مشغول بوده اند و قبل از آن هم پدربزرگم مرحوم حاجي هاشم و عموي پدرم مرحوم محمدرضي مشغول به اين حرفه بوده اند بطوريكه پدرم اين حرفه رو از مرحوم پدربزرگم آموخته است.اينجا كليه تعميرات موتورهاي بنزيني و گازويلي رو انجام مي دهيم.

-         نظر  شما در خصوص وبلاگ مربوطي  چيست؟

 • وبلاگ خوبيست مخصوصا براي آنها كه خارج از  كشور هستند جهت اطلاع رساني

وبلاگ مربوطي براي اين جوانان فعال روستا آرزوي موفقيت و سلامتي در تمام مراحل زندگي مي نمايد و ياد  بزرگان اين اين روستا مرحوم محمد رضي و حاجي هاشم جعفري را گرامي مي دارد و همچنين از پيشكسوتان اين حرفه در روستا آقايان محمد – آغا نور – ناصر – يونس – بهرام – محمدرضا - نادر و مسعود جعفري تقدير يه عمل مي آورد جهت انتقال اين حرفه به نسلهاي جوان روستا.

+ نوشته شده در  سه شنبه 23 فروردین1390ساعت 2:9  توسط مرتضی اسماعیلی | 

چندی پیش وب سایت صحبت نو لار از مردم اوز خواسته بود که سوالات وخواسته های خودرا از این طریق به اطلاع مسئولین برسانند که اقای علی محمدامیری فرماندار ویژه لارستان به انها جواب داده است که این امر میتواند به شفاف سازی بیشتری در رابطه با مسائل شهر اوز از جمله موضوع شهرستان شدن اوز منجر شود .سایت ستاره های اوز معتقد است که هرچه مسائل روشنتر وبا وضوح بیشتری از طرف مسئولین وجراید در اختیار مردم قرار گیرد راه برای فرصت طلبان بسته خواهد شد وامیدواری مردم در گزینش را های قانونی برای احقاق خواسته هایشان بیشتر میگردد /سایت ستاره های اوز .

صحبت نو لار   - باسلام به همشهرستانیهای گرامی و تشکر از همه عزیزانی که از طریق این سایت ، سوالات، پیشنهادها وانتقادات خود را با اینجانب در میان گذاشتند وبا عرض پوزش از تاخیر در پاسخ.  -  در یک جمع بندی کلی می توان مواردمطروحه را به چند دسته تقسیم نمود.:

*تعدادی از درخواستهای مطروحه درخصوص ارتقاء بخش اوز به شهرستان بود

که درپاسخ به این درخواست، اینجانب به جرات وقاطعیت عرض می کنم اکنون من هم بعنوان یک لارستانی هدفی جز توسعه همه جانبه وپیشرفت کل لارستان بزرگ وبه تبع آن بخشهای تابعه این شهرستان کهن ندارم ومطمئن باشید چنانچه دولت درخصوص ارتقاء منطقه تصمیمی بگیرد با تمام توان مصوبه دولت را اجرا خواهم نمود. هرچند امیدوارم با تعامل وهمبستگی روز افزون بین مردم ومسئولین با ایجاد زیرساختهای اساسی واصولی زمینه ارتقاء شهرستان وبخشهای تابعه فراهم گردد. ضمن اینکه نباید از این امر غافل بود که توسعه صرفا با ارتقاء اتفاق نمی افتد واگرما همه تلاش وهمت خود را صرف خدمت صادقانه به مردم کنیم قطعا رفع موانع ، مشکلات وکمبودها ودر یک کلام توسعه وارتقاء را نیز به دنبال خواهد داشت.

*خواسته تعدادکثیری از شهروندان نیز استقرار ادارات مستقل در بخش اوز بود

که لازم به ذکر است پیگیری مستمر این موضوع نه تنها برای بخش اوز بلکه تمامی بخشهای تابعه یکی از برنامه ها واهداف مجموعه مدیریتی شهرستان است کما اینکه استقرار وراه اندازی دادگاه وبرخی ادرات از جمله کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان دربرخی بخشهای تابعه چون اوز در راستای همین برنامه بوده است.در این زمینه در بخشهایی که دلایل توجیهی متقن ومعیارها وشاخصه های مورد نیاز را برای راه اندازی واستقرارادارات را دارند موضوع به جد پیگیری خواهد شد ودر بخشهایی که فاقد این شرایط وشاخصه ها هستند سعی بر آن است تا آنها را به این معیارها نزدیکتر کنیم. *در پاسخ به بهبود وضعیت مدیریتی برخی از ادارات وارگانهای مستقردر بخش اوز؛ موضوع بررسی خواهد شدبدیهی است اگر با مستندات ودلایل متقن ناکارآمدی مدیری اثبات شد تصمیمات جدی اتخاذ خواهد گردید.هرچند براین باورم در نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئولین مردم را ولی نعمتان خود می دانند وهدفی جز خدمت به آنان ندارند.

*درپاسخ به درخواست بهسازی راه قدیم- لارستان –اوز ونیز گردنه وراءومسیر ارتباطی اوز بنارویه:

کمیته برنامه ریزی شهرستان ، از محل اعتبارات استانی مبلغ 000/000/800/2 ریال واز محل 2%نفت وگاز مبلغ 000/000/100/1ریال برای سال 1390 جهت رفع نقاط حادثه خیز که یکی از این نقاط گردن وراء می باشد مصوب نموده است. درخصوص بازسازی راه لارستان –اوز نیز موضوع در حال پیگیری است ودرمکاتباتی که با وزارت راه وادارات کل ذیربط استانی صورت گرفته درخواست مصوب نمودن پروژه وتعیین اعتبار شده است واین طرح همچنان در حال پیگیری است..

*آقای امیری معاون استاندار چراتابه حال به اوز و توابع آن سفر نکرده اید ما منتظرحضور شما هستیم

پاسخ:اینجانب در طول 6ماهی که در خدمت مردم عزیز این شهرستان هستم 12 بارتوفیق حضور در مرکز بخش وروستاهای تابعه اوز را یافته ام که ضمن دیدار با مسئولین ومعتمدین با جمعی ازمردم خونگرم ومهمان نواز این بخش نیز دیدارداشته ام. امیدوارم خداوند بیش از این به بنده توفیق دهد برای پیگیری مشکلات وشنیدن خواسته هایتان درجمع شما عزیزان حضور یابم.هرچند روزهای پنجشنبه هرهفته نیزمیزبان شهروندان عزیز در دفتر کارخود هستم.

*يكي از مشكلات اوز عدم اختصاص بودجه دولتي به اين بخش لايق شهرستان است .البته بودجه بخورونميري براي اوز مي فرستند تااگر مقامات خواستند قسم بخورندكه به اوز بودجه اي داده ايم قسمشان دروغ از اب در نيايد. از دولتمردان در محضر خداسوال ميكنيم ايا بودجه دولتي اختصاص يافته به اوزنسبت به پولي كه مردم اوز وخيرين در اوز هزينه ميكنند باساير شهرها برابر است يا اين نسبت هزاران برابر متفاوت است ؟اگر نظري داريد لطفا امار ارايه دهيد.

در پاسخ به گلایه آندسته از عزیزانی که از تخصیص کم ونابرابر اعتبارات دولتی در بخش اوز، خاطر نشان می سازد: یکی از اهداف وبرنامه های دولت خدمتگزار دکتر احمدی نژاد وبه تبع آن مدیران شهرستان نگاه عادلانه به تمامی نقاط روستای وشهری بویژه نقاط دوردست ومحروم در توزیع اعتبارات دولتی وملی به منظور توسعه وعمران و رفع مشکلات وارتقاءسطح رفاه مردم است.لازم به ذکر است بااعلام قاطع جناب آقای فرودی بخشدار اوز از سال 1383 تاکنون مبلغ 80میلیارد تومان دولت عدالت محور دکتر احمد نژاد برای بخش اوز لارستان اعتبار منظور نموده است به نحویکه می توان گفت بیش از 95% اعتبارات هزینه شده دولتی ومابقی با همت نیکوکاران بلند همت منطقه تامین شده است.هرچند نیک اندیشی ودست خیر وپربرکت خیرین ونیکوکاران لارستان واوزیهای خیر همواره حامی وپشتیبان دولت درخدمت رسانی هرچه مطلوبتربه مردم بوده وهست.

*در مورد پیگیری تاسیس دانشکده بهداشت آخرین اخبار چیست ؟آیا فرمانداری ویژه لارستان هم پیگیر بوده یا کارها از طریق شبکه بهداشت انجام شده .؟

پاسخ: پس از اخذ مجوز وتعیین هیات امنا دانشکده ، برای استقرار موقت ،یکی از آموزشگاههای موجود شهر اوزتعیین، بازسازی وساخت کلاسهای مورد نیازآن انجام شده است. امیداست برای سال آینده دانشجو بپذیرد وان شا ا... به محض رفع مشکل زمین ،احداث ساختمان اصلی دانشکده بهداشت اوز، مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد. ضمن اینکه فرمانداری هر شهرستان بعنوان بالاترین دستگاه اجرایی ونظارتی ونیزریاست کمیته برنامه ریزی شهرستان، پیگیری وفراهم نمودن زیرساختهای توسعه وپیشرفت شهرستان را مهم ترین وظیفه ومسئولیت ذاتی خود دانسته ودراین مسیر تمام سعی وتلاش مجموعه را بکار می گیرد تابا تعامل دستگاههای اجرایی شهرستان این وظیفه خطیر را به نحو احسن انجام دهد.

* ضمن تشکر از آقای امیری که در الحاق مجدد اوزبه پیکره لارستان تلاش کردند و بخشدار محتر م اوز می خواستم بدانم ایا امکان دارد یک نفر از مردم اوز به سمت مدیریت ارشد این منطقه منصوب شود ؟پیش از این آقای حبیبی از اهل تسنن منطقه ،فرماندار بستک بودند .فکر می کنم با ظرفیت بالای نظام جمهوری اسلامی و روشن بینی جناب فرماندار این موضوع عملی باشد

 پاسخ: اوزولارستان از یک پیکره اند ودر انتخاب وانتصاب مدیران، ملاک شایستگی ها وتوانمندیها ودیگر معیارها همچون تعهد، وصلاحیت فردی واخلاقی آنان مدنظر قرار می گیرد. *در پاسخ به آن دسته از عزیزانی که در مورد وضعیت ورزش اوز سوال ویا پیشنهاداتی مطرح نموده بوده اند خاطر نشان می سازد: با توجه به تغییر وتحولاتی که در ساختار سازمان تربیت بدنی کشوروتبدیل آن به وزارتخانه در دست اقدام است در کل کشور امور مربوط ورزش وتربیت بدنی دچار وقفه شده ووقفه ای که در روند پیگیریهایی که تا کنون برای تامین نیروی انسانی ونیزبهبود وضعیت شهرستان دراین عرصه صورت گرفته امری اجتناب ناپذیر است که ان شاء ا... به محض مشخص شدن وضعیت روند پیگیریها با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.

*درپاسخ به درخواست آن دسته از عزیزانی که درخصوص درج نام بخشهای اوز وبیرم در دفترچه آزمون سراسری سال 90در ذیل شهرستان گراش دغدغه خاطر داشتند

 نیز مجددا عرض می شود این موضوع با توجه به مصوبه اولیه هیات دولت درخصوص تقسیمات کشوری در حوزه شهرستان لارستان صورت گرفته وسازمان سنجش از اصلاحیه مصوبه در سال 89 مطلع نبوده واین اصلاحیه در دفترچه ثبت ولحاظ نگردیده بود که بلافاصله طی نامه ای در تاریخ 16/9-89 به ریاست محترم سازمان سنجش کشور درخواست اصلاح در سایت این سازمان گردید .

+ نوشته شده در  سه شنبه 23 فروردین1390ساعت 1:47  توسط مرتضی اسماعیلی | 

کهنه اوز - کوه پهروز

با تشکر از آقای محمدشریف اسدی جهت ارسال تصاویر

+ نوشته شده در  یکشنبه 21 فروردین1390ساعت 15:30  توسط مرتضی اسماعیلی | 

روستاهای بیدشهر با جمعیت 3872 نفر ، فیشور با جمعیت 5201 نفر و عمادده به عنوان مرکز بخش و با جمعیت 4219 نفر می توانند تبدیل به شهر شوند.

پیرو خبر بالا این موضوع که اوز هم می تواند با تعامل بیشتر و از راههای قانونی  وبا تلاش جمعی اهالی بخش اوز به شهرستان ارتقا پیدا کند بیش از پیش شده است و همانگونه که قبلا هم نوشتم ما در استانه ونزدیکی این امر قرار داریم و نباید تن به هزینه های سنگین بدهیم .ستاره های اوز/.
+ نوشته شده در  شنبه 20 فروردین1390ساعت 17:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 

روز پرستار

بر همه ی پرستاران گرامی و خستگی  ناپذیر مبارک باد

+ نوشته شده در  شنبه 20 فروردین1390ساعت 12:40  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جناب آقای اسماعیلی مديريت محترم سايت کهنه اوز

با درود و سلام     

   با اين همه اظهار لطفی که نسبت به اينجانب نموده ايد کمال تشکر را دارم وسلامتی وبهروزی برای تک تک شما آرزومندم.

بنده هيچ وقت مردم و دانش آموزان کهنه آن دوره را فراموش نکرده و نميکنم و اين عکس يادگاری آن زمان از اولين دانش آموزان مدرسه راهنمايی که در دوومن گرفته شده برای آرشيو شما ارسال ميدارم و اميدوارم از آن خوشتان بيايد و کسانی که در عکس هستند يادی از آن روزهای مدرسه بنمايند ( لازم به ذکر است که افتتاح اولين دوره مدرسه راهنمايی کهنه در منزل حاج عبدالله بوده است )

 

با سپاس فراوان

عزيز روستا

 

وبلاگ مربوطی ضمن عرض تشکر از جناب آقای عزیز روستا فرهنگی عزیزی که در روستای کهنه در جبهه تعلیم و تربیت در خدمت جامعه روستای کهنه بوده است آرزوی موفقیت و سلامتی دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 18 فروردین1390ساعت 21:49  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس : جایگاه سوخت اوز -۱۸ فروردین ۱۳۹۰

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 18 فروردین1390ساعت 21:41  توسط مرتضی اسماعیلی | 

سمینار

   آرامش، شادی و ارتباط با خدا

با اجرای:

آقایان مهدی بهرام پور - مجید حلاجی - داریوش زارع

سه شنبه ۲۳  فروردین

ساعت ۵ الی  ۷ بعداز ظهر

سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور

حضور در این سمینار به مناسبت سال نو رایگان است

+ نوشته شده در  پنجشنبه 18 فروردین1390ساعت 0:25  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

تعدادي از اهالي برايمان مطالبي ارسال نموده اند و خواستار اين شده اند كه اعتراضشان از طريق اين وبلاگ بيان شود تا بلكه مسئولين نسبت به رفع مشكلاتشان توجهي بيشتر نمايند. مطلب بدين شرح مي باشد به گفته اهالي و همچنين مشاهده نگارنده مطلب نسبت به اين مشكل كه جمع آوري زباله هاي منازلشان بيش از دو هفته است كه توسط  مسئول اين كار انجام نمي شود و در شهرك كهنه هم اين مشكل حادتر مي باشد.گرچه مسئولين روستا ( شوراي اسلامي روستا) به شاكيان اظهار داشته در صورت وجود اين مشكل به آنها گزارش داده شود و قبلا هم با توجه به مشكلات مشابه گزارش داده شده است اما مشكل همچنان موجود مي باشد و اين در حاليست كه يك خودروي نو اهدايي استانداري فارس هم به دهياري روستا جهت اين كار اضافه شده است !!!   چه كسي بر جمع آوري زباله هاي روستا و شهرك نظارت دارد؟ اگر پاسخ اينست مسئولين پس بايد گفت اين چگونه نظارتيست كه جمعي از اهالي مجبورند به جهت عدم مراجعه خودروي جمع آوري زباله ، خودشان نسبت به جمع آوري و دفع آن اقدام نمايند و مجبور به پرداخت كل هزينه جمع آوري زباله و دفع آن هم هستند؟!!!  همانطور كه مطالب قبل اين وبلاگ مستند ذكر شده برخي آشغالهاي خود را  در مسير جاده  ريخته اند!!! پس  بهتر است مسئولين عزيز نسبت به كار جمع آوري زباله هاي روستا نظارتي بيشتر و بهتر اعمال نمايند تا شاهد بروز اين مشكلات نباشيم. گرچه قبل شاهد اين مشكلات بوده ايم و برخی از اهالي هم با توجه به رفع نشدن مشكلاتشان از پرداخت وجه جمع آوري زباله خودداري نموده اند با اين دليل كه خدماتي صورت نگرفته كه پولي هم پرداخت شود اما از سوي مسئولين تهديد به قطع شدن سهميه آرد و آب شده اند!!! اميد است كه ديگر شاهد اينگونه مشكلات نباشيم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 17 فروردین1390ساعت 20:20  توسط مرتضی اسماعیلی | 

ای ن ت ص و ی ر م ر ب و ط ب ه ک ج ا و چ ی س ت؟!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 17 فروردین1390ساعت 17:23  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تصاویر از آقای صالح وطنخواه ( با تشکر از ایشان )

+ نوشته شده در  سه شنبه 16 فروردین1390ساعت 11:51  توسط مرتضی اسماعیلی | 

ديشب ( 13 فروردين 1390 ) در يك حادثه رانندگي خودروي پيكان به رانندگي آقاي محمدنور نوري كه از روستاي كهنه عازم اوز بودند حوالی دو راهی کهنه از مسير خود منحرف و وا‍‍ژگون شد كه خوشبختانه آسيبي به راننده خودرو نرسيد.

+ نوشته شده در  یکشنبه 14 فروردین1390ساعت 14:34  توسط مرتضی اسماعیلی | 

کهنه

مربط

باهنه

تصاویر از آقای محسن اسماعیلی ( با تشکر از ایشان )

+ نوشته شده در  یکشنبه 14 فروردین1390ساعت 13:9  توسط مرتضی اسماعیلی | 

+ نوشته شده در  شنبه 13 فروردین1390ساعت 15:25  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبلاگ مربوطي درگذشت مرحومه جعفریان همسر حاج محمدشریف ( غلامحسین ) کشاورز را به خانواده محترم کشاورز و بستگانش تسليت عرض نموده و براي آن مرحومه مغفرت الهي و براي بازماندگانش صبر و شكيبايي آرزومند است .

+ نوشته شده در  شنبه 13 فروردین1390ساعت 15:18  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبلاگ مربوطي درگذشت مرحومه محمودي همسر ابراهيم ( محمدرسول ) محمودي را به خانواده محترم محمودي و بستگانش تسليت عرض نموده و براي آن مرحومه مغفرت الهي و براي بازماندگانش صبر و شكيبايي آرزومند است .

+ نوشته شده در  شنبه 13 فروردین1390ساعت 12:44  توسط مرتضی اسماعیلی | 

هر ساله در آستانه ۱۳بدر مردم جنب جوش خاصی جهت به سر بردن در این روز خاص را دارند.برخی به مناطق دیگر خارج از حومه روستا پناه می برند و برخی هم برای این روز برنامه خاصی تدارک می بینند. شما سیزده بدر امسال را چگونه به سر می برید؟

+ نوشته شده در  جمعه 12 فروردین1390ساعت 22:0  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

پنج شنبه مورخه 11 فروردين 1390 جلسه اي در خانه فرهنگ اوز با حضور جمعي از هنرمندان و علاقمندان با حضور آقاي علي تيزپا مسئول گروه هنري مهرگان دبي  برگزار گرديد. هدف از تشكيل اين جلسه جهت انتشار مجله تصويري خودموني بود كه اين مجموعه فرهنگي به صورت تصويري و در قالب DVD عرضه خواهد شد.هدف از اين كار آشنايي هر چه بيشتر با فرهنگ  - زبان و رسوم مردم خودموني به ويژه خودمونيهاي مقيم امارات متحده عربي مي باشد. با توجه به ماهها تحقيق و برگزاري جلسات مختلف با اقشار مختلف نتيجه اين شد كه مجله تصويري خودموني  براي طيف و سنين مختلف برنامه داشته باشد كه هر خانواده هر كس به فراخور علاقه از اين برنامه استفاده نمايد كه به طور اجمالي شامل برنامه هاي تفريحي و سرگرمي ، آموزشي  ، ورزشي ، خبري ، علمی ، پزشكي ،  گزارش و مصاحبه مي باشد.براي كسب اطلاعات بيشتر با اين شماره تماس حاصل نماييد:

 00971504585785 آقاي علي تيزپا

ايميل : khodmoony@yahoo.com

 

+ نوشته شده در  جمعه 12 فروردین1390ساعت 2:13  توسط مرتضی اسماعیلی | 

ديروز صبح در حادثه رانندگي خودروي پژو به رانندگي آقاي مجتبي حسيني از اهالي قلات بخش اوز در جاده بلوك منتهي به اوز حوالي كارگاه سيفايي همسر ايشان به همراه كودك خردسالش جان خود را از دست دادند.لازم به ذكر است ايشان از روستاي قلات عازم بندرعباس شدند كه متاسفانه دچار اين حادثه ناگوار شدند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 11 فروردین1390ساعت 15:26  توسط مرتضی اسماعیلی | 

بازی یلختور که از بازیهای بسیار پر تحرک و قدیمی اوزیهاست و معمولا در دوران کودکی و نوجوانی زیاد بازی می کردند مجددا و پس از سالها دوباره دارد جان می گیرد.

باخبر شدیم در شب هایی که مسابقه لهپر گاله در باشگاه اوز  جوان برگزار می شود دو تیم یلختوربین بازیها به مدت 20 دقیقه هر شب یلختور بازی می کنند و با داور و  زمین مخصوص و با نفرات تعیین شده این بازی انجام می گیرد. هر چند امسال مسابقه رسمی برای آن تدارک دیده نشده است اما در آینده نزدیک این امر انجام خواهد شد تا این ورزش سنتی و محلی که بسیار کم هزینه است دوباره زنده گردد.

ستاره های اوز/.

+ نوشته شده در  سه شنبه 9 فروردین1390ساعت 20:26  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از ر. ایزدی

+ نوشته شده در  شنبه 6 فروردین1390ساعت 11:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 

شب جمعه 5فروردین ودر هوای خوب وبهاری اوز پنجمین  دوره مسابقات لهپر گاله با حضور 7گروه 4تیمی وبا حضور مسئولین ومردم علاقمند در باشگاه اوز جوان شهر اوز برگزار گردید در این دوره که بیاد یوسف کوهگرد و عبدالحمید زمین پیماست  چون دوره های قبل علاقمندان با شور و اشتیاق زنده کننده این بازی بومی و محلی و سنتی اوزیها هستند که اکنون چند سال است با همت علاقمندان ودست اندرکاران برگزار می شود.روز پایانی این بازیها که مصادف با سیزده بدر نوروز است در دل طبیعت ودر برزگوه اوز برگزار می شود .ستاره های اوز/.

+ نوشته شده در  شنبه 6 فروردین1390ساعت 11:39  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای دانیال قائدی

+ نوشته شده در  سه شنبه 2 فروردین1390ساعت 9:55  توسط مرتضی اسماعیلی | 

سال نو را به همه شما عزیزان تبریک عرض نموده و امیدواریم که سالی سرشار از نشاط و شادی و موفقیت در پیش رو داشته باشید. تشکر ویژه دارم خدمت تمامی عزیزانی که طی این مدت از شروع کار وبلاگ تا کنون با حضور گرم خودشان ، با راهنمائیها و انتقاداتشان باعث تشویق ما بوده اند.امید است که بتوانیم از کاستی ها و نواقص وبلاگ بکاهیم .خیلی دوست داشتم که در سال جدید در کنار شما عزیزان بودم و تبریک سال نو رو حضوری عرض می نمودم اما قسمت و تقدیر چنین بوده که در خدمت شما نباشیم .اما حکایت ما ... هر جا باشیم به یاد همه شما عزیزان هستیم .چه دوستانی که با اسامی حقیقی از قسمت نظرات دیدگاه خود را برایمان ارسال می نمایند و چه دوست عزیزی که فقط ... ( سه نقطه ) به جای اسم خود تایپ می نماید.دست همه شما عزیزان را به گرمی می فشاریم . ارادتمند شما مرتضی اسماعیلی از فیلیپین/.

 

کتابخانه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مرکزی مانیل - ساعاتی پس از تحویل سال نوی ما در فیلیپین

۱ فروردین ۱۳۹۰ خورشیدی برابر با ۲۱ مارس ۲۰۱۱ میلادی

+ نوشته شده در  دوشنبه 1 فروردین1390ساعت 19:2  توسط مرتضی اسماعیلی | 

براساس ساعت رسمی کشور لحظه تحویل سال جدید 

ساعت ۲ و ۵۰ دقیقه و ۴۵ ثانیه روز دو شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۰ هجری شمسی

مطابق ۱۶ ربیع الثانی ۱۴۳۲ هجری قمری و ۲۱ مارس ۲۰۱۱ میلادی  می باشد

وبلاگ مربوطی ضمن تشکر از همه ی عزیزان بازدید کننده جهت همراهی با این وبلاگ سال نو را تبریک عرض نموده و برای تک تک عزیزان آرزوی سلامتی - موفقیت و شادی می نماید.

+ نوشته شده در  یکشنبه 29 اسفند1389ساعت 17:5  توسط مرتضی اسماعیلی | 

برای دانلود روی آهنگ مورد نظر خود کلیک راست کنید و بعد گزینه ‌Save Target As را بزنید

Afto

Afto

Arzoo

Az engo

Bachedah

Delforoosh

 Ebrahime Del

Ganj – Kincs

Mo Hanooz

Mo Meyade

 Moreed

Safar

tookh

homsadah

ama vadi ne yare moo

saneyah

kharge badom

dashti

poshte in kohno

 majari

arezoo

 beila

gashka

vargar

shirin & farhad

Bahaar Omyaee

 Engar

 خنج تودي

+ نوشته شده در  شنبه 28 اسفند1389ساعت 16:47  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از عکاسی رحیمی ( آقای محمدرضا رحیمی)

+ نوشته شده در  شنبه 28 اسفند1389ساعت 8:22  توسط مرتضی اسماعیلی | 

این برنامه قرار است روز شنبه 19مارس ساعت 3 بعداز ظهر از کانال تلویزیونی شبکه استان فارس پخش شود دریاچه هیرم حوالی جویم وبنارویه وکوره است که نزدیک به 60 کیلومتر با اوز فاصله دارد واز جاهای دیدنی است ویکی از دریاچه های است که پرندگان مهاجر فصلی از دیگر نقاط ایران وجهان واز جمله روسیه به انجا می ایند این برنامه با همکاری اقای رحیمی مسئول استودیو عکاسی وفیلمبرداری پرسپولیس اوز وتلویزیون فارس درست شده است ./ستاره های اوز

+ نوشته شده در  جمعه 27 اسفند1389ساعت 17:6  توسط مرتضی اسماعیلی | 

انجمن نسل پویای پارس، ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو با پشتیبانی مالی کارخانه تولید لوله پلی اتیلن پوریا گستر اوز، مانتو سرای آفتاب، کلینیک تعمیرات همراه اول و موسسه زبان نیما برگزار می کند:نهمین مراسم تقدیر از پذیرفته شدگان دانشگاه ها


مکان: دانشگاه آزاد اسلامی اوز


زمان: 3 فروردین ماه 1390


ساعت: 19:30

+ نوشته شده در  جمعه 27 اسفند1389ساعت 5:33  توسط مرتضی اسماعیلی | 

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه خبری آتی نیوز، پس از برخورد وحشیانه مقامات بحرینی با جوانان و مردم انقلابی که خواستار برقراری مردمسالاری در این کشور بودند، جمهوری اسلامی با اعتراض به این مسئله خواستار احترام به حقوق مردم شد اما مقامات بحرینی با فراخواندن سفیر خود، پاسخ این مسئله را به بدترین وجه دادند.

آخرین خبرها حاکی از آن است که مقامات بحرینی با دستور اکید به مسئولان شرکت هواپیمایی "گلف ایر" از انها خواستند تا تمامی پروازها به مقصد ایران فعلا متوقف شود.

این اقدام خلاف قانون موجب معطلی گسترده هزاران نفر از مردم کشورمان در ایام پایانی سال شده و در برخی از فرودگاههای کشور همچون فرودگاه امام (ره)، مسافران در حال اعتراض به مقامات فرودگاهی هستند.

از جمله این پروازهای لغو شده در روز گذشته می توان به پرواز تهران-بحرین با 255 مسافر در فرودگاه امام، پرواز مشهد-بحرین با 143 مسافر در فرودگاه مشهد، پرواز اصفهان-بحرین با 122 مسافر در اصفهان و پرواز شیراز - بحرین با 170 مسافر در شیراز اشاره کرد.

امید است مسئولان سازمان هواپیمایی با برخورد قاطع خود، اجازه تکرار این برخوردهای نادرست را به این شرکت ندهند. /آتی نیوز

توضیح: هزاران مسافر از جمله دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در کشورهای دیگر که از طریق پروازهای گلف ایر قصد مسافرت به ابران داشتند در پی این رویداد بلاتکلیف و سرگزدان مانده اند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 26 اسفند1389ساعت 6:57  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای امین بحرانی

+ نوشته شده در  یکشنبه 22 اسفند1389ساعت 9:11  توسط مرتضی اسماعیلی | 

گروه گلستان به همراهی دکتر خنجی وبا نوازندگان مجاری که قبلا هم در دبی برنامه زیبایی از این گروه دیدیم اینبار با ترانه های محلی وجدید در روز پنج شنبه همین هفته در سالن امارات مول دبی به اجرای برنامه می پردازد بابت این برنامه خودمونی ها مجانی میتوانند حضور یابند زمان پنج شنبه 17مارس ساعت 7ونیم شب مکان امارات مول دبی  مکان پارکینگ ماشین طبقه دوم  قسمت رنگ نارنجی حروف   ار – اس – تی ویو می باشد /ستاره های اوز

+ نوشته شده در  یکشنبه 22 اسفند1389ساعت 8:10  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
دوستان عزیز در این وبلاگ سعی داریم كَهنه اوز را بهتر معرفی نمائیم و اخبار منطقه اوز را به بهترین شکل ممکن پوشش دهیم . لطفاَ با نظرات خود ما را در این زمینه یاری فرمائید. با تشکر

ایمیل نویسندگان:

مصطفی رضایی :

mostafa_rezaea@yahoo.com

___×××___

مرتضی اسماعیلی :

Parmis_133@yahoo.com
morteza.ismaili@gmail.com


___×××___

عارف حاجی پور :


aref_hajipor@yahoo.com

___×××___

شماره واتس آپ ما (whatsapp ) :
مصطفی رضایی ۰۹۳۷۳۷۴۵۰۱۱
مرتضی اسماعیلی 00639165552071
عارف حاجی پور ۰۹۳۷۰۸۷۴۹۲۲


پیوندهای روزانه
بانک اطلاعات دندانپزشکی ایران
UPMC HEALTH CARE
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
convert
بهنویس
پیکو
فرهنگ لغت
كانون ايراني پژوهشگران فلسفه و حكمت
آپلود عکسهای مربوطی
آپلود عکس
رشته های تحصیلی
الف
آب و هوا
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
اردیبهشت 1393
فروردین 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهریور 1392
مرداد 1392
تیر 1392
خرداد 1392
اردیبهشت 1392
فروردین 1392
اسفند 1391
بهمن 1391
دی 1391
آذر 1391
آبان 1391
مهر 1391
شهریور 1391
مرداد 1391
تیر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آبان 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
آرشيو
آرشیو موضوعی
کهنه اوز
اخبار
شهرک توحید کهنه
آثار باستانی کهنه اوز
چهره های ماندگار روستای کهنه
آگهی تبلیغاتی
آلبوم
مُشُنُفتِ(شنیده ایم)
آلبوم های قدیمی
دیروز و امروز
خطبه های نماز جمعه
در لباس دامادی
قبل از گزارش - هنگام گزارش - بعد از گزارش
مقالات و گزارشها
رمضان در کهنه اوز
نگاهی به آرشیو مربوطی
با هنرمندان منطقه اوز
تازه ها
یاد وتی
اطلاعیه
با دانش آموزان روستای کهنه
با اندکی شرح
با هنرمندان کهنه
با دانشجویان کهنه ای خارج از کشور
تسلیت
تبریک
آشنایی با خیرین و بانیان خیر روستای کهنه اوز
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
با روستاهاي ايران
واجارکه
بدون شرح
DOWNLOAD
مربوطی در سال 90
چهره های فرهیخته لارستان
سخن نوجوان
برداشت آزاد
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
ورزشی
ادبی و هنری
گوناگون
خواندنیها و دیدنیها
حوادث
مراکز آموزشی و مساجد کهنه
دانشجویان و فرهیختگان کهنه
درمانگاه کهنه
دهیاری کهنه
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز
دانشگاه پیام نور اوز
آگهی
آهنگها
بانک صادرات کهنه
عکس هفته
دانلود فیلم تا رمضان دگر ساخته مصطفی رضایی
با روستاهای بخش اوز و لارستان
نویسندگان
مرتضی اسماعیلی
مصطفی رضایی
عارف حاجی پور
حامد رفیعی
پیوندها
رباط کهنه
وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز
هیئت فوتبال بخش اوز
آقاي فرهاد ابراهیم پور ( ستاره های اوز )
یونس رحیمی کهنه ای
آقاي سردار نوروزي ( نسيم كاريان )
انجمن ادبی تائب اوز
گپ و لپ ( آقاي عنایت اله نامور )
دکتر بهزاد مریدی
لارشناسی
ضرب المثلهای ایرانی
دیکشنری آنلاین فارسی به انگلیسی و برعکس
روزنامه نگار شهر خاکستری
فهرست سایتهای ایرانی - اخبار و رسانه ها
وبلاگ روستاهای ایران
پرشین گروپ دبی
قلب شقایقها (سرکار خانم مه وش تاج بخش)
خنج تودی
سید احمد حسینی ( بستكي )
گلار و حومه اوز ( قائدي )
سيد محمد هاشمي (خوشنويسي)
خنجی ها
انجمن تار نمای اچمی ها
هرمزگانی نت
اینجا بندوست
بستک آنلاین
لارستان کهن
دهتل شهر سنگ نگاره ها
سید احمد حسینی ( بستکی )
گازال جناح
فداغ
جوان امروز
با فیزیک آشتی کنیم!(محمدابراهیم حق پرست)
تدریس اینترنتی رایگان زبان انگلیسی از پورسینا
محمد اوزی ( طنز نویس قدیمی )
کوه شب رويدر
صحبت نو لار
دفتر خبر شهرستان خنج
عصر اوز
جویم
صدای زروان
جناح نما
کارمانیا پرواز فارس ( اوز )
هواجناح-هواشناسی جنوب
دبیرستان خاتم الانبیا شهرک کهنه
لارستان نیوز
آفتاب اوز
وب سایت شخصی سعید کراماتی
رویدادهای لارستان بزرگ
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

Powered by WebGozar

خطاطي نستعليق آنلاين