به پایگاه اطلاع رسانی مربوطی خوش آمدید < كَهنه اوز
پایگاه اطلاع رسانی مربوطی

از  امروز دوشنبه دوم آبانماه طرح سرشماری نفوس و مسکن در سراسر ایران شروع شده است و مردم شهر و بخش اوز نیز از امروز آماده و پذیرای آمارگیران در سطح شهر و روستا هستند. دیگر همشهریان در نقاط ایران یا به اوز رفته اند یا اینکه از طریق ارسال کپی مدارک خود می خواهند در آمارگیری شرکت نمایند در دبی نیز این جمع آوریها شروع شده است و از همشهریان می خواهیم هر چه زودتر این کپی ها در اختیارمان قرار گیرد تا زوتر انها را بفرستیم .سایت ستاره های اوز/.

+ نوشته شده در  دوشنبه 2 آبان1390ساعت 17:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

سایت «توسعه‌ی لارستان بزرگ» با هدف ارائه مدل توسعه‌یافتگی در خاک خوب جنوب و به‌ویژه لارستان بزرگ راه‌اندازی شده است.

نخستین گام‌ها در این مسیر، طرح مبانی اولیه‌ی علم توسعه در ابعاد گوناگون فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و توسعه‌ی پایدار بوده است که زیربنای یک مدل مناسب برای توسعه‌ی منطقه را شکل می‌دهد.

از دیگر فعالیت‌های این سایت، به‌روزرسانی و انعکاس اخبار مختلف مربوط به منطقه‌ی لارستان بزرگ است.

در راستای اهداف این مجموعه که می‌کوشد با رویکرد هم‌گرایی و اخلاق‌محوری در جهت حفظ، اعتلا و شکوفایی فرهنگ، تاریخ، اقلیم و توسعه‌ی منطقه گام بردارد و پیشنهادها، راهکارها و انتقادهای شما هموارکننده‌ی مسیر پیش روی ما خواهد بود.( دکتر بهزاد مریدی )

جهت بازدید از این وب سایت بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:

http://www.behzadmoridi.ir/

+ نوشته شده در  چهارشنبه 27 مهر1390ساعت 20:7  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با تلاش حسنی اوز شهرستان شد

خبر فوری  :باتلاش نماینده  محترم مجلس ـآقای علی اصغر حسنی اوز به شهرستان ارتقا یافت.در کوچه وبازار شهرستان گراش مردم به خاطر ارتقا اوز در شادی بسر می برند.در زیر  امضا ها برای ارتقا امضا فرماندار گراش وامام جمعه اوز ونماینده لارستان وخنج وگراش و صباغی عضو شورای شهر اوز به چشم می خورد البته امضا های دیگری نیز موجود است. 
منبع : http://www.gerashpars.blogfa.com/

+ نوشته شده در  چهارشنبه 20 مهر1390ساعت 18:46  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

بنابه خبر سایت بنیاد بازشناسی لارستان کهن کمیسیون ملی یونسکو -ایران در برگزاری مراسم نکوداشت استاد پرفسور دکتر عبدالمجید ارفعی با بنیاد بازشناسی لارستان کهن همکاری می کند.

در نامه شماره 3-1-6/ 2141/17 مورخ10/7/90  کمیسیون ملی یونسکو-ایران آمده است:
جناب اقای دکتر بهزاد مریدی
مدیر محترم بنیاد بازشناسی لارستان کهن
با سلام و احترام
در پاسخ به نامه شماره 126/ب ت مورخ 29/6/1390، به اطلاع می رسد کمیسیون ملی یونسکو آمادگی خود را در مراسم نکوداشت استاد عبدالمجید ارفعی با ارائه لوگوی کمیسیون ملی یونسکو و سخنرانی دبیرکل در این مراسم اعلام می دارد./ج
                                                                        عبدالمهدی مستکین
                                                                        مدیر گروه فرهنگ

گفتنی است مراسم نکوداشت استاد پرفسور دکتر عبدالمجید ارفعی در تاریخ ۰۷/۰۱/ ۱۳۹۱و در شهر فرهنگ دوست و  آبا اجدادی استاد ارفعی، اَوَز- لارستان کهن برگزار خواهد شد و دکتر محمدرضا سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران در این مراسم به عنوان یکی از سخنرانان به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

منبع:   http://www.larshenasi.com/1390/07/post-276.html

ارسال خبر : آقای مهندس هادی صدیقی  

+ نوشته شده در  دوشنبه 18 مهر1390ساعت 21:8  توسط مرتضی اسماعیلی | 

به نظر شما نتیجه بازی ایران و بحرین چه خواهد بود ؟

برد ایران

 

مساوی
برد بحرین

+ نوشته شده در  دوشنبه 18 مهر1390ساعت 12:2  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

خطبه های نماز جمعه این هفته به امامت شیخ نادر بیگدلی برگزار شد که در سخنانشان به وجودیت و جوهرهء انسان اشاره کردند و گفتند: انسان زمانی که خلقت شد همچون خاکی چسبنده بود که پس از تکمیل، و دمیده شدن روح در وجود او به اشرف مخلوقات تبدیل شده و آن را از سایر حیوانات، گیاهان و تمامی مخلوقات جدا ساخته است. زمانی که انسان آفریده شد رسالتی داشت و آن تعلیم و تعلم بود که خداوند در قرآن نیز به آن سوگند یاد کرده است "ن والقلم و ما یسطرون". هرکس علمی را دریافت می کند باید قدرت تجزیه و تحلیل و پردازش آن را نیز داشته باشد و البته باید آن را در اختیار دیگران نیز قرار دهد تا شخصیت والای خود را ثابت کند. اگر این دو مورد (دریافت علم و ترویج آن در جامعه) نباشد دیگر انسان با حیوان چه فرقی دارد؟

وی در ادامه خطبه افزود: بشر خلیفه خداوند در زمین است و باید احکام و دستورات خوداوند را به نحو احسن در زمین اجرا کند تا به تعالی و پیشرفت برسد. یک فرزند مسلمان با توجه به دارا بودن تمام شرایط مناسب معنوی و دینی باید پیشرفت های زیادی بکند تا آنچه حق اوست نصیبش گردد.

خطیب نماز جمعه این هفته اوز در پایان به سه مورد حیاتی در مورد آموزش و پرورش در شهر اوز اشاره کرد و گفت:

1. سطح مدارس شهر اوز پایین است و همین اساسی ترین دلیل بر ترک دانش آموزان بخش اوز و تحصیل در شهرهای دیگر است که علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه ایاب و ذهاب هنگفتی نیز باید پرداخت کنند.

2. عدم بهره گیری از پتانسیل های موجود در جوانان و دانش آموزان اوز و پایین بودن کیفیت و نداشتن معلم و استاد لایق در مدارس شهر که باعث ضعف علمی می شود. دانش آموران ما از ظرفیت های بالقواه ای برخوردارند، چرا باید آنرا در شهر خود استفاده نکنند؟

3. اینکه در بین جوانان دختران در زمینه های علمی، فرهنگی و اجتماعی گوی سبقت را از پسر ها ربوده اند. این بد نیست بلکه بسیار عالی و جای بسی امیدواری است؛ اما چرا باید چنین شرایطی ایجاد شود که پسر از علم گریزان باشد و با موتور سیکلت در خیابان ها ویراژ دهد اما دختر ها با هوش و سطح علمی و سواد بالا با حداقل حقوق مشغول به کار شوند؟ این موضوع در آینده برای شهر و جوانان مشکل ساز خواهد بود و سن ازدواج را افزایش خواهد داد که منجر به برخی نا هنجاری ها در اجتماع می شود. از پسر های تقتضا دارم بیشتر وارد دانشگاه ها، اجتماع، فرهنگ و غیره شوند تا یک رقابت سالم و متوازن ایجاد شود، وگرنه چه پسر یا دختر بی سوادی می تواند با همسر با سواد خود زندگی کند؟! دانشگاه ها را ببینید؛ بیش از 70% درصد ظرفیت آنرا دختران تشکیل داده اند که این بسیار خوب است ولی پسران کجا هستند؟!

پس بیایید از علم خود برای ساختن خود و به انسانیت رساندن خود استفاده کنیم.

-- پس از اقامه نماز نیز آقای پاسلار به نقل از سروان انصاری رئیس کلانتری اوز گفت:

هلیکوپتر های نظامی چندین بار شهر اوز را گشته اند آمار دقیقی از وظعیت و تعداد دیش های ماهواره در منازل دارند، پس از مردم درخواست داریم تا نسبت به جمع آوری و تحویل آنها به نیروی انتظامی اقدام کنند تا خدایی نکرده دچار مشکل نشوند!

پی نوشت وبلاگ اوزیا: رئیس ناجا کل کشور در مصاحبه با روزنامه خبر جنوب، اطلاعات، همشهری گفته بود که مأموران نیروی انتظامی حق ندارند برای جمع آوری دیش های ماهواره وارد حریم خصوصی افراد شوند و باید با صاحب خانه ها متناسب با شأنشان و با احترام برخورد شود.

پایان گزارش/امیر مزرعی

+ نوشته شده در  شنبه 16 مهر1390ساعت 20:6  توسط مرتضی اسماعیلی | 

علی اصغر حسنی نماینده مردم لار، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با امیدواری هرچه تمام تر گفت: در سفر آینده حتماً به شهرستان اوز می آیم.

این صحبت حسنی در مسجد جامع قدیم و قبل از خطبه های نماز جمعه بود که بلافاصله با تشویق نمازگزاران مواجه شد و همگی ابراز خشنودی می کردند. ایشان تأکید کردند که بخش اوز باید خیلی زودتر ارتقاء پیدا می کرد تا شاهد شکوفایی بیشتر منطقه باشیم و مانند کشور امارات بتوانیم این منطقه را به منطقه ای تجاری تبدیل کنیم. همین سخنان حسنی کافی بود تا پس از اتمام نماز اکثر نمازگزاران به طرف وی بروند و با وی روبوسی و تشکر کنند.

سپس صباغی با تشکر از نماینده مردم منطقه در مجلس و همچنین امام جمعه و مردم این اطمینان را دادند که امورات شهرستان شدن اوز در حال پیگیری مجدانه است و به زودی به شهرستان ارتقاء خواهیم یافت.

ما جوانان از آقای حسنی نماینده مجلس، شورای اسلامی، بخشداری، خیرین و معتمدین شهر درخواست داریم تا در ارتقاء بخش اوز به شهرستان کوتاهی نکنند تا ممنون شان باشیم و صد البته متشکریم از رئیس جمهور (محمود احمدی نژاد) و دست اندرکاران مسکن مهر (بویژه آقای عقیل فلامرزپور) که زمینه های مساعد شهرستان شدن اوز را فراهم ساختند.

هرچند شایعاتی وجود دارد که یک سوم کارهای شهرستان شدن اوز انجام شده، اما ما واقعا امیدواریم تا ارتقاء یابیم و از این بن بست نا خواسته ای که برایمان درست شده و کرده اند رهایی یابیم.

پایان پیام/امیر مزرعی

+ نوشته شده در  شنبه 9 مهر1390ساعت 16:15  توسط مرتضی اسماعیلی | 

بر اساس اخبار رسیده از اوز آقای حسنی نماینده مردم شهرستانهای لار و خنج امروز در نماز جمعه شهر اوز خبر ارتقای این بخش به شهرستان را اعلان نمودند.امیدواریم که توابع این بخش ( شهرستان ) به دیار فراموشی سپرده نشوند و با اتحاد و همبستگی عمران و آسایش بیشتر مردم فراهم شود.

+ نوشته شده در  جمعه 8 مهر1390ساعت 20:0  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای سعید سلمانپور

+ نوشته شده در  پنجشنبه 7 مهر1390ساعت 21:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مدیریت محترم وبلاگ کهنه اوز

با سلام و احترام خدمت شما و همکاران گرامیتان

 

 خبر موافقت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، با درخواست اعضای هيأت مديره بنياد بازشناسی لارستان کهن، مبنی بر تأسیس پژوهشكده‌ا‌ي در حوزه‌ی مطالعات جنوب و خلیج فارس در خطه‌ی لارستان، در سایت بنیاد انتشار یافته است.

از آنجایی که این مرکز می‌تواند با مساعدت تمامی دانشمندان، پژوهشگران، علاقه‌مندان و فرهنگ‌دوستان حوزه‌ی جنوب از جمله شما، نقش مهمی در توسعه‌ی فرهنگي منطقه لارستان بزرگ و جنوب کشور ایفا نماید؛ خواهشمند است در صورت صلاح‌دید، نسبت به بازانتشار این خبر و انعکاس آن در سایت خویش اقدام نموده و ما را در این مسیر یاری کرده و دلگرم نمایید. همچنین می‌توانید مقالات و اخبار فرهنگی خویش را برای درج در سایت بنیاد بازشناسی لارستان کهن، ایمیل نمایید.با سپاس فراوان-مریم مردانی

http://www.larshenasi.com/1390/07/post-270.html

arshenasi@yahoo.com

larshenasi @gmail.com

                                                                     

+ نوشته شده در  چهارشنبه 6 مهر1390ساعت 16:15  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از جناب آقای عنایت اله نامور

+ نوشته شده در  دوشنبه 4 مهر1390ساعت 18:58  توسط مرتضی اسماعیلی | 

باز باران، با ترانه، با گهر های فراوان، می خورد بر بام خانه.
من به پشت شیشه تنها، ایستاده، در گذرها،، رودها راه اوفتاده.
شاد و خرم، یک دو سه گنجشک پر گو،
باز هر دم، می پرند، این سو و آن سو
می خورد بر شیشه و در، مشت و سیلی،
آسمان امروز دیگر، نیست نیلی.

وبلاگ مربوطی بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید

را خدمت همه دانش آموزان - دانشجویان و دانش پژوهان تبریک عرض می نماید.

سبزه در زیر درختان، رفته رفته گشت دریا
توی این دریای جوشان، جنگل وارونه پیدا.
بس دلارا بود جنگل، به، چه زیبا بود جنگل!
بس فسانه، بس ترانه، بس ترانه، بس فسانه.
بس گوارا بود باران، به، چه زیبا بود باران!
می شنیدم اندر این گوهر فشانی، رازهای جاودانی، پند های آسمانی؛
“بشنو از من، کودک من پیش چشم مرد فردا،
زندگانی – خواه تیره، خواه روشن -
هست زیبا، هست زیبا، هست زیبا.”

+ نوشته شده در  جمعه 1 مهر1390ساعت 19:49  توسط مرتضی اسماعیلی | 
در خطبه های نماز جمعه این هفته اوز که به امامت شیخ یگانه رئیس مدرسه علوم دینی احمدیه برگزار شد، بر عمل کردن انسان به دستورات الهی و پیامبران خدا تأکید شد و به این موضوع مهم نیز اشاره شد که اگر کسی از یاد خدا غافل بماند و قرآن و پیامبر را فراموش کند به اسلام، خدا و پیامبر خیانت کرده است.

 
 
خطیب نماز جمعه این هفته مصلی اظهار داشت که در دنیا هر چیزی در اختیار ما قرار دارد و ازآن ماست امانتی است که خداوند آن را به ما عطا کرده است تا در این دنیا بکاریم و در آخرت برداشت کنیم.
یگانه در ادامه این بحث افزود: درست است که این امانت همیشگی است و جنبه عمومیت دارد اما باید در نگه داشتن آن کوشا باشیم تا امین خود، مردم و خداوند باشیم. امانت فقط به مال و دارایی نیست بلکه تمام چیزهایی که ما داریم امانتی است که باید روزی آنها را برگردانیم و در قبال آنها جوابگو باشیم.
در نهایت رئیس مدرسه علوم دینی احمدیه اوز گفت: انسان باید پیامبران را در این دنیا الگوی خود قرار دهد تا هم در این دنیا و هم در آخرت فائز باشد و در زمره بندگان مخلص خداوند قرار گیرد.
پایان پیام/امیر مزرعی
+ نوشته شده در  شنبه 26 شهریور1390ساعت 22:20  توسط مرتضی اسماعیلی | 

به نام هستی بخش

سرکار خانم پروانه پدرام

دبیر محترم انجمن نسل پویای پارس

با درود و آرزوی شادکامی برای شما و اعضای محترم انجمن نسل پویای پارس

 

محیط زیست و جهانی که در آن زندگی می کنیم موهبتی است که در اختیار ما قرار داده شده است و بر ماست تا از آن به خوبی محافظت نماییم. هر نسلی که بر این جهان می آید از خود مرده ریگی برجا می نهد و جهان را با آن مرده ریگ برای آیندگان و نسل های پس از خود وا می نهد و به دیار دیگر می رود.

شهر ما اوز و طبیعت اطرافش نیز اینچنین است. شاید طبیعت در اوز بیشتر چهره ی خشکش را به ما نمایانده است پس وظیفه ما را در حفظ آن دوچندان می باشد.

وقتی در اوز باران می آید آبهای سطحی و سیلاب ها از مسیر هایی که سالها وجود داشته وارد آب انبارها شده و مازاد آن از طریق رودخانه های فصلی و از مابین کوهها و دره های شمال شهر اوز راهی بیابان های اطراف شده و سرانجام به منطقه اطراف مشهور به « بن بست» و « صحرای اطراف کهنه» می رسد. وجود آب در این مناطق از دیرباز آنرا به محل مناسبی جهت گردش و تفرج مردم فراهم ساخته بود که سالهای کمی دورتر بخشی از آن که من و شما به یاد نداریم مکانی بوده جهت لباس شستن مردم به نام «جوغ دراز» که بخشی از خاطره تاریخی پیشینیانمان می باشد. امروزه دیگر جوانان نام مکانهایی مانند «دارتاگ»، « تاگدار» ، « کره جولهه »، « نی دانه » و... را نمی دانند و  دیگر برای تفریح بدانجا یا به اطراف قلعه پروده نمی روند. جاهایی که زمانی به خاطر وفور آب منبع پرندگان وحشی مانند کبک و تیهو بود و زیباییش زبانزد مردم بود.

 آیا می دانید امروزه آن مکانها به چه روزی افتاده اند؟

بخشی از آن مکانها امروزه تبدیل شده است به محل دپوی زباله ی شهر اوز که روزانه ماشین های حمل زباله، زباله ی شهر اوز را بدانجا منتقل می کنند و شیرابه ی زباله راهی مسیر آبها شده به گونه ایکه بوی تعفن از سر روی بسیاری از این جایها سر به آسمان می ساید و دیگر آن آبهای زلال حتی برای دست شستن نیز مناسب نیست. این امر سالهاست که ادامه دارد و شوربختانه کسی برای آن چاره ای نیندیشیده است. کافی است از راه دو راهی کوره بدان سمت حرکت نمایید هنوز 5 دقیقه از شهر اوز دور نشده و پس از نخستین پیچ پس از کارخانه یخ سازی با انبوهی از زباله و پلاستیک که کل منطقه را فرا گرفته مواجه خواهید شد.  همه ی مردم درین باره مقصر هستیم که تاکنون عملی انجام نداده ایم. بنده خود نیز به خاطر آنکه  تا زمانیکه دبیری نسل پویا به عنوان تنها انجمن غیر دولتی شهر را در دست داشتم و صفحه ای از نشریه عصر اوز در اختیارم بود بدین موضوع نپرداخته ام شرمگین می شوم.

حال به عنوان عضو هیات موسس انجمن از شما خواهشمندم چاره اندیشی، کار کارشناسی و اطلاع رسانی در این زمینه را مورد نظر قرار داده و مردم و مسوولین را از فاجعه ای زیست محیطی که در شرف رخ دادن است آگاه نمایید.

پیشنهاد می کنم جلسه ای با شهردار  محترم اوز آقای مسعود کریمی برقرار نمایید و از او که جوانیست علاقمند و نشان داده خواهان تغییر و اصلاح شهر است بخواهید چاره اندیشی کند و محل دفن زباله ها را به جایی دیگر منتقل کند.  در این زمینه بسیار کارها می توان انجام داد و تنها نیاز به پیگیری مستمر و مکرر دارد که به نظرم این کار مهم از عهده ی جوانان که آینده شهر و منطقه متعلق به آنها و فرزندانشان است  بر خواهد آمد.

با احترام

 هادی صدیقی

عضو هیات موسس انجمن نسل پویای پارس

رونوشت:

1-  جناب آقای مهندس محسن مهرآوران بازرس انجمن نسل پویای پارس

2-  سایت پیام دانش ارگان رسمی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز

3-  سایت اوز نما

4-  وبلاگ مربوطی

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 شهریور1390ساعت 18:45  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با تلاش اعضای انجمن عکاسی خانه فرهنگ اوز, و همکاری صمیمانه ریاست محترم دانشگاه آزاد اوز - آقای عبدالعزیز خضری - , آقای خاکپور از اساتید خوب عکاسی و از مدرسین مطرح آموزشگاه های شیراز جهت برگزاری یک دوره کارگاه عکاسی به اوز خواهند آمد. برنامه کلاسها به شرح زیر است:

پنج شنبه 24 شهریور 1390 ساعت 14 الی 20


جمعه 25 شهریور 1390 ساعت 8 الی 12


مکان : دانشگاه آزاد اسلامی اوز


تلفن تماس: 09364262693

انجمن عکاسی اوز

با تشکر از آقای امین بحرانی جهت ارسال خبر

+ نوشته شده در  چهارشنبه 23 شهریور1390ساعت 20:46  توسط مرتضی اسماعیلی | 

محمد حسین آتش فرازبخشدار اوز گفت: 
با هدف اشتغالزايی و ايجاد مراكز توليدی ، مرغداری 30 هزار قطعه ای روستای كوره مركز دهستان بيدشهر بخش اوز با هزينه ای افزون بر چهار ميليارد ريال افتتاح شد و به بهره برداری رسيد.

اين مرغداری كه ظرفيت توليد سالانه آن 163 تن گوشت سفيد است در زمينی به مساحت هشت هزار مترمربع و زيربنای سه هزار مترمربع توسط بخش خصوصی احداث شده است. 
وی در بخش ديگری از مطالب خود گفت: بخش اوز در حال گذار از بخش به شهرستان است و از اين رو از سرمايه گذاران درخواست می كنيم كه در زمينه های صنعتی و توليدی در شهرك صنعتی اين بخش سرمايه گذاری كنند.
منبع : ایرنا

+ نوشته شده در  چهارشنبه 23 شهریور1390ساعت 18:55  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 
گل گدون من با صدای محمد خواجوی
+ نوشته شده در  شنبه 19 شهریور1390ساعت 19:53  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با خبر شدیم که مدتی قبل متاسفانه برای آقای یونس جعفری هنگام کار با دستگاه جرثقیل حادثه ای رخ داده و از ناحیه مچ دست راستشان آسیب دیده اند که منجر به قطع دستشان از ناحیه مچ شده اند.در حال حاضر دست ایشان توسط متخصصان پیوند زده شده است.

وبلاگ مربوطی برای آقای یونس جعفری آرزوی سلامتی و بهبودی کامل هر چه سریعتر می نماید و از اهالی محترم روستا و بازدید کنندگان محترم تقاضای دعا برای سلامتی کامل ایشان دارد.

از دوست عزیز جناب آقای محمدعلی وطنخواه (فرزند محمدنور ) که زحمت ارسال خبر و تصویر را کشیده اند سپاسگزاری می نماییم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 شهریور1390ساعت 21:55  توسط مرتضی اسماعیلی | 

                    

نيمسال تحصيلي جديد با شروع انتخاب واحد که به صورت اينترنتی می باشد از روز شنبه ۱۹/۶/۹۰ آغاز و کلاسها از ۳/۷/۹۰ داير می گردد.به گفته مدير آموزش دانشجويان بر طبق زمانبندي تعيين شده انتخاب واحد و در تاريخهاي ۱۶/۷/۹۰ الی ۲۱/۷/۹۰حذف و اضافه خواهند کرد.

                 دانشگاه آزاد اوز در رشته های ذيل با کنکور و بدون کنکور دانشجو می پذيرد:

کارشناسی :

علوم قضايی (پذيرش فقط از طريق کنکور)

کاردانی:

          کامپيوتر – مکانيک خودرو – عمران – حسابداری – ساختمان – معماری – صنايع اتومبيل          

                                منبع : سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 شهریور1390ساعت 21:13  توسط مرتضی اسماعیلی | 

هدره دونه یکی از سبزیجات محلی که در صحراهای اطراف می روید که تازه ونوبرانه ان را به عنوان سبزی خالی یا با ماست می خورند.وبه مرورکه هدره بزرگ می شود وبه صورت بوته در می آید شوری آن چند برابر می شودوآن را ازشاخه جدا کرده وباآب می پزندوبعد ازسرد شدن چند بار باآب شسته تا شوری آن از بین برود وبعد با پیازوروغن ومیگوی خشک وفلفل وزرد جوبه تفت می دهند وبا لیمو می خورند.سایت ستاره های اوز/.

+ نوشته شده در  سه شنبه 15 شهریور1390ساعت 18:47  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جهت رویت نقشه ماهواره ای راهها بدون برنامه google earth بر روی لینک زیر کلیک نمائید :

http://www.behrah.com/map.php?pn=%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3&cn=%D8%A7%D9%88%D8%B2

+ نوشته شده در  یکشنبه 13 شهریور1390ساعت 15:3  توسط مرتضی اسماعیلی | 

نماز جمعه این هفته در مسجد جامع قدیم (مصلای قدیم) برپا شد که به گفتهء شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه اوز این مسجد پس از 2 سال و 4 ماه مراحل، ساخت آن به پایان رسیده و آماده استقبال از نمازگزاران محترم می باشد که هزینه آن را خیری به نام آقای تاجران پرداخت نموده و زمین آن نیز توسط خانم نامی اهدا گردیده است.

البته در یک دید به نظر می رسید که الان مسجد حدود 500 نفر افزایش جمعیت داشته است که به دلیل اضافه شدن قسمت دیگری به مسجد می باشد.

حال برسیم به خطبه های نماز جمعه: خطبه های نماز جمعه این هفته 11/6/1390 به امامت شیخ عبدالعزیز قاضی زاده برگزار شد که در مورد دیانت سخنانی را ایراد کردند و گفتند هر کس باید راه اسلام را پیش گیرد تا در زندگی و آخرت سربلند باشد و این قضیه برای تمام افراد می باشد و هیچ مستثنایی نباید قائل شد. وی همچنین افزود نباید مقام کسی را بر دیگری ترجیح داد و آن چیزی است که در جوامع ما زیاد دیده می شود و اینکه در اسلام هر کس باشد با هم برابر هستند و باید از حقوق مساوی برخوردار باشند.

ایشان در ادامه افزودند قضیه شهرستانی از طریق مقامات و مسئولین پیگیری می شود و اعضایی را به شیراز مرکز استان و تهران فرستاده ایم تا پیگیر دستور ریاست جمهور مبنی بر ارتقاء بخش اوز باشد. شیخ قاضی زاده از مردم خواست فعلاً به پیگیری کسی لازم نیست و نمی خواهد کسی مرتباً با ما در این رابطه تماس بگیرد.

پس از اقامه نماز شیخ قاصی زاده به 3 مورد مهم اشاره کردند و آنها این بود که: 1. در مسجد جمعه قدیم انتظامات ایجاد می شود تا مردم را راهنمایی کنند و از ازدحام جلوگیری شود. 2. هفته بعد نماز در مسجد مصلی بزرگ برپا می شود. 3. در مسجد جامع قدیم علامت هایی نصب می شود تا مردم بر اساس آن پیش بروند (هنوز مشخص نیست چه علامت هایی) و اینکه هرکس زودتر وارد مسجد می شود در صف جلوتر بنشیند تا در هنگام رد و تردد مردم از جلوی نمازگزاران عبور نکنند.

پایان گزارش/امیر مزرعی ( با تشکر از این دوست عزیز )

+ نوشته شده در  جمعه 11 شهریور1390ساعت 18:45  توسط مرتضی اسماعیلی | 

فرا رسیدن عید سعید فطر را به همه شما عزیزان تبریک عرض می نماییم .امید است طاعات و عبادات همه شما عزیزان در این ماه پر فیض و برکت مورد درگاه احدیت واقع گردد

+ نوشته شده در  سه شنبه 8 شهریور1390ساعت 19:55  توسط مرتضی اسماعیلی | 

http://www.bidshahrhodhod.com/

سایت ستاره های اوز ورود یکی دیگر از دهستانهای بخش بزرگ اوز را به عرصه مجازی خوش امد می گوید امیدواریم این وبلاگ با همت دست اندرکاران ان پابرجا بماند وخانه امید بیدشهریها ومردم منطقه باشد ورود هر کدام از اهالی بخش بزرگ اوز به فضای مجازی باعث تبادل اطلاعات وشناخت واگاهی امان میشود که هر چند نزدیک هستیم اما سالهاست که از هم دور افتاده ایم .رسانه های مجازی می توانند در این عرصه اگر صادقانه وبا مردم باشند نقش بسزایی در همدلی واتفاق واتحاد وپیشرفت داشته باشند قبلا از وبلاگ های مفید وارزشمند مربوطی کهنه اوز ونیز بهار فیشور برایتان نوشته ام بخصوص وبلاگ مربوطی که طی مدت حیاتش نقش سازنده ای در اتفاق واتحاد مردم روستا وتعامل با دیگر وب سایت ها ی منطقه داشته است  .ورود انها را خوش امد میگوئیم وبرایشان ارزوی توفیق داریم امیدواریم هدهد بیدشهر دریچه ای به روشنی واگاهی وهمدلی باشد.سایت ستاره های اوز/.

ویلاگ مربوطی هم یه دوستان عزیز در وبسایت هدهد بیدشهر خوش آمد عرض می نماید و امیدواریم در این عرصه موفق باشند.از دوست عزیز جناب آقای فرهاد ابراهیم پور مدیریت محترم سایت ستاره های اوز که همیشه با ما همراه بودند تشکر می نماییم. 

+ نوشته شده در  دوشنبه 7 شهریور1390ساعت 19:3  توسط مرتضی اسماعیلی | 

روز پنجشنبه مورخ سوم شهریورماه 1390  ساعت 17 دبیرخانه مراسم نکوداشت استاد دکتر عبدالمجید ارفعی با حضور دکتر ارفعی و جمعی از لارستانیهای مقیم تهران و تعدادی از نویسندگان و پژوهشگران ایران رسما آغاز به کار کرد. در مراسم گشایش دبیرخانه که در دفتر بنیاد بازشناسی لارستان کهن در تهران برگزار شد ابتدا دکتر بهزاد مریدی، مدیر بنیاد ضمن خوش آمدگویی به مهمانان به معرفی بنیاد و برنامه های آن پرداخت و هدف از تشکیل بنیاد را ادامه فعالیت همایش بین المللی لارشناسی که در سال 1387 در شهر لار برگزار شد دانست و خاطرنشان ساخت این بنیاد تنها با دغدغه های فرهنگی و پیوستگی لارستانیها به دور از هرگونه انگیزه  و فعالیت  سیاسی می باشد. استادیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران استحکام فرهنگ غنی جنوب و پژوهش در این مورد و ترویج آنرا از اهداف بنیاد خواند و نکوداشت استاد ارفعی را نیز در این  راستا دانست و افزود دکتر ارفعی متعلق به اوز، لارستان، خاک خوب جنوب و سراسر ایران می باشد که کارهای علمی ایشان برای تمامی ایران می باشد.

 

دکتر جمشید جعفرپور عضو هیات موسس بنیاد و رییس کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور همراه با تاکید بر اهداف بنیاد مبنی بر شناخت فرهنگ جنوب و ایجاد همگرایی استاد دکتر ارفعی را شخصیتی برجسته در ایران دانست که با تصویب هیات رییسه بنیاد بازشناسی لارستان کهن مراسم نکوداشت این استاد برجسته در شهر اوز برگزار خواهد شد. این عضو هیات علمی دانشگاه تربیت معلم تهران در ادامه صحبت هایش بر لزوم حفظ زبان بومی تاکید کرد و گفت با اینکه چندین دهه است در تهران سکونت دارد علاقمند به لارستان و جنوب می باشد و در  زمینه پیشرفت فرهنگی این منطقه  هرکاری از دستش برآید کوتاهی نخواهد کرد.

دکتر عبدالمجید ارفعی، استاد زبانهای ایلامی و اکدی و نخستین مترجم استوانه کوروش بزرگ از زبان اصلی به فارسی گفت: افتخار می کنم که همشهریانم یادی از من کرده اند. کتیبه شناس برجسته ایران در ادامه صحبتهایش گفت: متاسفانه کار من روی لارستان نیست. ابتدا فکر می کردم در اسناد هخامنشی ردپایی از منطقه بیابم ولی به هیچ سندی در این مورد برنخوردم. این ایلام شناس برجسته ی جهان گفت در بررسی اسناد جنوب عراق بین 2200 پیش از میلاد تا 2300 پیش از میلاد می توان 18 تا 32 شهر را در کرانه خلیج فارس یافت. وی افزود تمدن ایلامی در اطراف بوشهر و جیرفت یافت شده و این تمدن تا قندهار نیز گسترش یافته بوده پس نمی توان در منطقه ی لارستان و اطرافش هیچ نشانی از این تمدن نیافت. شاید اسناد مربوط به این منطقه در دفاتری جداگانه که بخش جدایی از ایالت فارس بوده  ثبت شده که به همین دلیل ما آنها را در گل نبشته های تخت جمشید نیافته ایم. پرفسور ارفعی در بخشی دیگر از صحبت هایش گفت مرز مشترک فرهنگی  لارستانیها تا میناب و سواحل خلیج فارس می باشد که در گویش و لباس و آداب و رسوم هویداست و مردم را به هم نزدیک می کند. دکتر عبدالمجید ارفعی افزود در منطقه کارهای باستانشناسی انجام نشده است و در این زمینه کاری صورت نپذیرفته است و شایسته است در این زمینه بیشتر کار شود.

سید احمد وکیلیان صاحب امتیاز، مدیرمسوول و سردبیر فصلنامه فرهنگ و مردم  در مورد این فصلنامه فرهنگی ، اجتماعی که بیش از 10 سال است به چاپ می رسد گفت 10 سال قبل کمبود مجله ای که در حوزه فرهنگ مردم و مردم شناسی باشد احساس می شد و با حمایت اساتیدی همانند شادروان دکتر ایرج افشار و استاد دکتر عبدالمجید ارفعی کار را شروع کردیم. ایشان در ادامه آخرین شماره فرهنگ و مردم را که به یاد ایرج افشار چاپ شده بود و شماره 27 و 28 فصلنامه که در آن مقاله ای از دکتر ارفعی در آن چاپ شده بود را به حاضرین تقدیم کرد.

عبدالنبی سلامی پژوهشگر و زبان شناس که در زمینه ادبیات فولکلور کار می کند در مورد گویش های زبانی فارس صحبت کرد و گفت در استان فارس 61 گویش را گردآوری نموده است که از این 61 گویش 21 گویش در لارستان کار شده است.

خدیجه فقیهی نژاد فعال امور کودکان درباره اوز شهر دوستدار کودک سخن گفت و خواستار این شد به بچه ها نیز سهمی در اینگونه مراسم ها داد.

هادی صدیقی دبیر مراسم نکوداشت استاد پرفسور دکتر عبدالمجید ارفعی گفت استاد  نه تنها به ایران تعلق دارد بلکه متعلق به کل جهان می باشد و افزود پژوهشهای استاد در شناخت تاریخ جهان بسیار مهم و با ارزش می باشد. وی گفت: ایران در زمره نخستین  و بزرگترین تمدن های روی زمین بوده است که نقش بسیار مهمی در تاریخ جهان دارا می باشد. حال وقتی استادی همانند دکتر ارفعی با توجه به شناخت زبان و نوشتار آنها اسناد آن دوره را بررسی و بازخوانی می کند نکته هایی را ثبت می کند که بعدها مورد کنکاش مردم شناسان، جامعه شناسان، جغرافی دانان و محققان سایر علوم قرار می گیرد. در واقع کار دکتر ارفعی یک کار مرجع می باشد. وقتی ایشان کتیبه ای را ترجمه می کنند که در آن عنوان شده زنی در تخت جمشید سرکارگر بوده و حقوقی بالاتر از مردان داشته است و دارای مرخصی زایمان نیز بوده است از چندین دیدگاه جامعه شناسانه و مردم شناسی و شیوه حکومت داری می تواند مورد بررسی قرار گیرد. یا ازروی نام شهرهای باستانی و فاصله شان تا مرکز می توان جای بسیاری از این شهرها که دیگر وجود ندارند را یافت و بسیار مواردی دیگر. هادی صدیقی افزود بایستی پاسدار علم و عالم بوده و برای اهل علم ارزش ویژه قایل شد و آنها را با سایرین نیز شناساند.

دکتر محمدرضا مریدی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس تفاوت های یک همایش و مراسم نکوداشت را برشمرد و گفت نکوداشت استاد بزرگی همانند دکتر عبدالمجید ارفعی و حضور ایشان در منطقه خود سبب برجسته تر شدن منطقه خواهد شد.

در ادامه دکتر بهزاد مریدی  از هادی صدیقی که مسوولیت برگزاری این نکوداشت را بر عهده دارد خواست تا از همفکری تمامی بزرگان منطقه به خصوص شهر اوز و اندیشمندان بهره جوید. دکتر جمشید جعفرپور نیز خواستار حمایت از بنیاد و مشارکت در فعالیتهای آن شد.

هادی صدیقی در انتها گفت دبیرخانه از هم اکنون در دفتر بنیاد بازشناسی لارستان کهن به آدرس تهران، بولوار اشرفی اصفهانی، نرسیده به مرزداران، برج نگین رضا، طبقه 18 واحد 1805 - تلفن: 44030425 فعال بوده و خود نیز هر هفته پنجشنبه ها از سات 16 الی 20 در دبیرخانه حاضر شده و پیگیر امور می باشد.

در جلسه حاضرین پیرامون حفظ زبان و مشترکات فرهنگی نیز گفت و گو کردند و به تبادل نظر پرداختند.

  سایر شرکت کنندگان در مراسم افتتاحیه دبیرخانه نکوداشت عبارت بودند از آقایان و خانمها:

از اوزیهای ساکن تهران: مهندس شهاب الدین ارفعی از معماران برجسته ایران، مهندس سورنا ارفعی، مهندس احمد سلمانپور، مریم سلمانپور، علی دلکش، جعفر راستگو و  مریم سعید

از لاریهای ساکن تهران: مجید معتمدیان عضو سازمان  میراث فرهنگی ایران،  ساره شهپر دانشجوی دکتری مردم شناسی گرایش گردشگری در ارمنستان، سجاد صداقت ، مریم تقی زادگان ، محسن مریدی و کوچولوی دست داشتنی مهبد مریدی

 محمد اورنگ از فعالان فرهنگی شهر اهل ،  ارژنگ سلامی گرافیست و علاقمند فرهنگی، مریم مردانی کارشناس ارشد مطالعات زنان و همکار بنیاد بازشناسی لارستان کهن  

گفتنی است مراسم نکوداشت استاد پرفسور دکتر عبدالمجید ارفعی هفته دوم فروردین ماه 1391 در شهر اوز برگزار خواهد شد.

گزارش از آقای مهندس هادی صدیقی ( با تشکر از این دوست عزیز )

+ نوشته شده در  شنبه 5 شهریور1390ساعت 21:54  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از وبلاگ گراش فردا

+ نوشته شده در  جمعه 4 شهریور1390ساعت 18:43  توسط مرتضی اسماعیلی | 
وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز :

به دعوت شوراي اسلامي شهر اوز،نشستي با حضور آقاي علي اصغر حسني نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي با حضور کليه اعضای شورای اسلامی و جمعي از فعالان در دفتر شوراي اوز ودرتاریخ 30/5/90 تشکيل گرديد.


آقاي علي تيرزن دبير جلسه مقدم نماينده مردم و همراهان از شوراي اسلامي شهر گراش مغتنم شمرد و آقاي محمدرسول صباغي رئيس شورا غرض از نشست، پيگيري بشارت آقاي دکتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهور در خصوص ارتقاي بخش اوز اعلام کرد.

آقاي علي اصغر حسني با تشکر و تبريک از حضور رياست جمهور در بين مردمان خوب و صالح بخش اوز و در پي تعهدات قبلي و اينک که آقاي رئيس جمهور از نزديک بر حقانيت ارتقاي بخش اوز صحه گذاشته اند ،اظهار داشت:

بخش اوز واقعا ًمستحق ارتقاست و وي اقدامات لازم براي تدوين طرح توجيهي صورت داده و اکنون اين طرح نياز به تحويل يکسري ظرفيت هاي بخش اوز دارد که لازم است شوراي اسلامي اوز آنرا هرچه زودتر تهيه و ارائه نمايد؛آقاي حسني افزود همه مقامات بر ارتقا بخش اوز اجماع نظر دارند و خود وي نيز به عنوان آشنا به منطقه و وکيل مردم خود را متعهد ميداند هرچه سريعتر اين مهم محقق شود.


نماينده مجلس همچنين از تاسيس دانشگاه علوم پزشکي نيز صحبت و افزود دو شهرستان گراش و اوز مي توانند به عنوان دو همسايه اثرات پرباري بر پيشرفت کل منطقه داشته باشند و يادآور شد بعد از بخش اوز بايستي براي ارتقاي بخش هاي جويم و بنارويه نيز تلاش شود.

در ادامه آقايان رسول نژاد و دکتر فتحي از همراهان آقاي حسني مطالبي را در راستاي وحدت دو شهرستان گراش و اوز بيان کردند و آقاي محمدرسول صباغي رئيس شوراي اسلامي اوز از اقدامات آقاي حسني قدرداني کرد و از حاضران در کمک به شورا استمداد خواست که جمعي از حاضران در جا اعلام آمادگي کردند.


در اين جلسه آقايان و خانم ها محمدطيب نامي،محمد وحداني، محمدصديق پيرزاد، عبدالعزيز خضري ،فتحيه فتحي، قدريه غياثي، محمد عسکري، ناصر خضري، فرخ امينا، فرهاد کريما و احمد اميني مطالبي را در راستاي تسريع در امر ارتقا و حمايت از آقاي حسني در انتخابات دور بعدي مجلس عنوان نمودند.

در پايان آقاي احمد خضري جمع موارد مطرح شده را رئوس وار قرائت و جلسه با حضور هيئت از گراش خاتمه يافت و بلافاصله نشست شورا با فعالان در خصوص چگونگي تسريع پيگيري امور براي تحقق امر ارتقاي بخش ادامه و هنگام وقت افطار جلسه خاتمه يافت.

گفتني است اولين نشست مردم اوز با نماينده مردم در مجلس شوراي اشلامي در خردادماه نود و در گراش صورت گرفته بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1 شهریور1390ساعت 14:51  توسط مرتضی اسماعیلی | 

بر اساس خبرهای رسیده روستای کهنه شاهد بارندگی  بوده است.لازم به ذکر است این بارندگیها در روزهای گذشته نقاط دیگر لارستان هم بوده است که در برخی نقاط با وزش شدید باد و رعد و برق همراه بوده است.

توضیح: فعلا عکسی از این بارندگی به دستمان نرسیده است.

+ نوشته شده در  شنبه 29 مرداد1390ساعت 16:37  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 اين مسابقات با حضور 20 تيم از نقاط مختلف جزيره قشم در دور اول برگذار گرديد كه تيم فارسيان موفق به صعود به جمع 8 تيم برتر گرديد.

ايستاده از چپ به راست :

اميد كريمي (اوز) مختار ميرزايي(سده) ابراهيم قنبري(هرم) ناصر اسماعيلي (كهنه) مجيد جليلي(كهنه)

نشسته از چپ  به راست :

حسين خوشابي (اوز)مجيد راستي(سده) محمد اسماعيلي (كهنه)

مربي وسرپرست : مجيد جليلي

با تشکر از آقای مجید جلیلی جهت ارسال خبر و تصویر

+ نوشته شده در  جمعه 28 مرداد1390ساعت 12:46  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با سلام خدمت دوست عزیز آقای مرتضی اسماعیلی

یادداشت دلسوزانه شما را خواندم...! (لینک مطلب آقای اسماعیلی در وبلاگ مربوطی)

باید عرض کنم که برای پیشرفت و آبادانی منطقه تنها نیاز به شهر اوز نیست بلکه مردم بلوک و روستاهای اطراف نیز در آن دخیل هستند. بخش اوز به تنهایی معنی ندارد و با مردم اهالی نزدیک و ورستاها و دهستان ها معنی واقعی خود را پیدا می کند. این را قبول دارم که بعضی وقت ها از جانب برخی اشخاص روستاهای اوز بعضاً نادیده گرفته می شدند و در مواقع ضروری حضور آنها در صحنه را تشویق می کردند که این موضوع زیاد نمی تواند جالب باشد. به نظرم اگر مردم روستاها چیزی از اوز نصیبشان نشده دلیل بر اینکه نیست که جلودار موضوعی به این مهمی باشند؛ منظورم ارتقاء بخش اوز به شهرستان است.

این عدم پیگیری های می تواند از 2 باب مورد بررسی قرار داد ( که اینها نظر شخصی بنده هستند ):

1. اینکه موقع مطالبه و درخواست موضوعی که به اوز مراجعه می کردند در حق آنها کوتاهی می شده یا پیگیری های مجدانه به عمل نمی آوردند.

2. اینکه منتظر بوده اند تا به آنها چیزی بدهند و توقع داشته اند به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنند.

طعم هر دو این موضوع را ما نیز چشیده ایم؛ از اینکه شورا مجدانه پیگیر شهرستانی اوز نبود و این موضوع را می توان در سال 88 که گراش شهرستان شد به وضوح مشاهده کرد. به نظرم حتی مردم نیز خواهان حق خود نیستند چون در همان زمان می توانستند به نشانه اعتراض، اعتصاب کنند.

متأسفانه این دید همیشه وجود دارد که باید بنشینیم و حقمان را بهمان بدهند و اگر نبودیم دنبالمان کنند و بگویند "آقا توروخدا بیا حق خودت را بگیر"

به قول پیامبر بزرگ اسلام: حق گرفتنی است نه دادنی...!

حال ما از مردم عزیز بلوک (چه روستاها و چه دهستانها) درخواست داریم این موقعیت را از دست ندهند و برای آباد شدن منطقه همت کنند و حمایت خود را نشان دهند. قطعاً همکاری شماست که می تواند آینده منطقه را رقم بزند. لطفاً ما را با دیگران قاطی نکنید. در شبکه های اجتماعی جوانان در مورد حمایت از مردم و بخش اوز کمپ های متعددی را تشکیل داده اند و این بدان معنی است که جوانان ما طرز فکر جدیدتر و امروزی تری دارند که نشان از اهمیت دادن به کل منطقه اوز و همراهی آنان است.

ارتقاء بخش اوز به شهرستان=سهل در رفت و آمد، کاهش هزینه ها، دستیابی به موقعیت های شغلی جدید، پیشرفت و توسعه، بدست آوردن خدمات ارزنده از طریق دولت، آبادانی و ایجاد زیرساخت های مناسب برای منطقه

تمام موارد بالا به نفع کل بخش اوز می باشد که همه می توانند از آن بهره مند شوند.

با تشکر -- امیر مزرعی

وبلاگ مربوطی از دوست عزیز جناب آقای امیر مزرعی تشکر می نماید و امید است مردم شریف این بخش با یک دلی و اتحاد به خواسته های خود برسند.

+ نوشته شده در  جمعه 28 مرداد1390ساعت 9:44  توسط مرتضی اسماعیلی | 
بنیاد بازشناسی لارستان کهن بر آنست تا در نوروز  سال 1391 خورشیدی مراسم نکوداشتی برای استاد عبدالمجید ارفعی در شهر اوز برپا دارد. دکتر بهزاد مریدی مدیر بنیاد در گفت و گو با عصر اوز گفت: دکتر عبدالمجید ارفعی یکی از چهره های درخشان و تاثیرگذار در حیطه فرهنگ کشور است که تاکنون توانسته است خدمات فراوانی را به کشور ایران انجام دهد. این نکوداشت و مراسم تجلیل نخستین سری از نکوداشت های چهره های برجسته لارستان کهن است و هدف شناساندن این استاد بی ادعا و خدمات و کارهایشان با حضور فرهیختگانی از سراسر ایران می باشد.

استاد پرفسور دکتر عبدالمجید ارفعی که اصالتا اهل اوز است،  تنها متخصص ایرانی زبانهای ایلامی و آکدی و از انگشت شمار ایلام شناسان جهان و آخرین بازمانده مترجمان خط میخی ایلامی در جهان می باشد. استاد نخستین مترجم استوانه کوروش بزرگ ( منشور کوروش بزرگ) از زبان اصلی به فارسی بوده و بسیاری از لوح های گلی تخت جمشید با تلاش ایشان ترجمه شده است. تالار کتیبه ها  نیز یادگار استاد در موزه ملی ایران می باشد.

دبیرخانه مراسم نکوداشت در دفتر بنیاد بازشناسی لارستان کهن در تهران- بولوار اشرفی اصفهانی- روبروی مرزداران- برج نگین رضا طبقه 18 واحد 1805 روزهای پنجشنبه بعداز ظهر از ساعت 16تا 20 دایر می باشد و دبیر اجرایی مراسم هادی صدیقی در دفتر حاضر خواهد بود. تلفکس دفتر جهت ارتباط با دبیرخانه 44030425-021 می باشد.

جهت آشنایی با بنیاد بازشناسی لارستان کهن می توانید متن زیر را که بر گرفته از سایت بنیاد می باشد مطالعه نمایید:

معرفی بنیاد بازشناسی لارستان کهن

( حوزه مطالعات جنوب و خلیج فارس )

حفظ پیکره یک فرهنگ، تنها حفظ زبان، آیین و آداب بومی نيست. موزه­ اي كردن هنر، نمايشي كردن آيين و مكتوب كردن زبان حداقل كاري است كه مي­توان براي حفظ فرهنگ محلي انجام داد. اما بسنده كردن به آن، نوعي تقليل­گرايي است كه به شهروندان اجازه مي­دهد تعلقات فرهنگي­شان را به موزه­ ها بسپارند و محترمانه با آن وداع كنند. در اين منظر تقليل­گرايانه، برگزاري نشست­ها و گردهم­آيي­ها به مراسم تدفيني مي­ماند كه شركت­كنندگان به تقدير مرگ باور دارند. اما بيش از اين چه  مي­توان كرد؟

فرهنگ را با نشانه­ هاي لباس و موسيقي و زبان مي­شناسيم؛ اما جان­مايه فرهنگ معنا است و معنا در آن نشانه­ ها همچون آبي روان است. حفظ فرهنگ بدون تلاش جستجوگرانه براي شناخت معناي آن، به جامي تهي مي­ماند. معنا موجوديتي تاريخي دارد و فرهنگ را به گذشته و حال و آينده پيوند مي­دهد. از همين رو تلاش جستجوگرانه معنا در فرهنگ را جستجوي هويت مي­دانيم.

از اين رو تلاش ما براي شناخت فرهنگ بومي و محلي لارستان، تنها تلاشي براي حفظ تاريخ و آداب و سنن نيست بلكه بيشتر تلاشي براي يافتن خودمان و جايگاه­مان در جهان در گذر است. از اين دريچه و از اين نگاه برگزاري نشست­ها و ثبت داشته را به عنوان كاري لازم و اما ناكافي مي­دانيم و تلاش مي­كنيم به فهم تازه­اي از پيوستگي­مان به عنوان لارستاني دست يابيم. پيوستگي كه نه تنها ما را به سنت و گذشته بلكه ما را به پيشرفت و آينده پيوند مي­زند. بنياد بازشناسي لارستان كهن را در اين بستر مي­سازيم. اين بنياد در ادامه فعاليت همايش بين المللي زبان شناسي و مردم شناسي لارستان تاسيس شد.

موسسين معتقدند تقويت و پويايي فرهنگ و هويت قومي،استحكام فرهنگ و هويت ملي را دو چندان مي سازد.  در اين راستا برخي محققين،دانشگاهيان و مسئولين شهر به تاسيس بنياد لارشناسي(بنياد بازشناسي لارستان كهن) همت گمارده اند كه اعضاي هيات موسس عبارتند از:

1-دكتر سيد علي اصغر موسوي لاري

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-دكتر جمشيد جعفرپور : ﺍﺳﺘﺎﺩﻳﺎﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻣﻌﻠﻢ ﺗﻬﺮﺍﻥ - رئيس کميسيون مشورتي شوراي عالي انقلاب فرهنگي و معاون امور کميسيون ها و تدوين سياست شوراي عالي انقلاب فرهنگي است. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 3-دكتر محمد باقر وثوقي: استاد تاریخ دانشگاه تهران – پژوهشگر و نخستین رییس دانشگاه پیام نور مرکز اوز

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4- دكتر بهزاد مريدي: استاديار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران – محقق و عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی

5-دكتر ابراهيم انصاري لاري: رئیس هیات موسس دانشگاه غیر انتفاعی حافظ شیراز

6-دكتر محمد رضا مريدي : دکترای جامعه شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس که رساله ی دکتری ایشان با  عنوان "سازمان اجتماعی هنر در ایران"نخستین رساله دکتری جامعه شناسی نقاشی  می باشد.

7-دكتر محسن شيخ الاسلامي  8- آقاي ابوطالب روئينا  9- آقای حسین صبورایی

مديريت بنياد با دكتر بهزاد مريدي مي باشد. دکتر بهزاد مریدی استادیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران – محقق و عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد. وی دارای مدرک دکتری زبان شناسی می باشد و هم اکنون دانشجوی فوق دکتری در دانشگاه دولتی مسکو روسیه است. ایشان که شخصیتی فرهنگی و علاقمند به تمامی خاک خوب  جنوب می باشد  بنیانگزار موسسات زبان انگلیسی نیمای لارستان نیز می باشد که در زمان مدیریت ایشان این موسسه دارای شعبات گوناگونی در شهرهای لار، گراش، اوز، خنج، فیشور، زروان، صحرای باغ و عمادده بود. برگزاری و مدیریت  اجرایی همایش بزرگ لارشناسی نیز بر عهده دکتر بهزاد مریدی بود که با حضور اندیشمندان، دانشمندان و فرهیختگانی از سراسر ایران و جهان برگزار شد.

تهیه گزارش  : مهندس هادی صدیقی ( با تشکر از این دوست عزیز )

+ نوشته شده در  سه شنبه 25 مرداد1390ساعت 18:7  توسط مرتضی اسماعیلی | 
وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز :

پس از ماه ها بحث پيرامون سفر يکي از مقامات بلند پايه مملکت براي بهره برداري از 608 واحد مسکن مهر اوز، بالاخره اين سفر در ساعت 8:30 صبح روز دوشنبه 24/5/90 با حضور شخص رئيس جمهور کشور در ميان حضور پرشکوه مردم بخش،شهرستان و بخش اوزي هاي مقيم شهرستان هاي شيراز و بندرعباس بوقوع پيوست و برگ زريني در تاريخ مردم فرهنگي بخش اوز رقم خورد.


ابتدا جلسه با تلاوت قرآن کريم توسط يکي از قاريان همراه هيئت آغاز و سرود جمهوري اسلامي جمعيت حاضر در سالن را با خود همراه ساخت.

مجري برنامه که گويا از شبکه 3 سيماي جمهوري اسلامي ايران بود آقاي مهندس حسين صادق عابدي استاندار را به عنوان ميزبان پشت تريبون فراخواند.

سخنان آقاي استاندار- خير مقدم مي گويم به مهمانان بلند پايه ،رياست جمهور، حضرت آيت اله ايماني نماينده ولي فقيه و امام جمعه شيراز، مهندس علی نيک زاد وزير راه و شهرسازي و جمعيت حاضر و در ادامه سخنان خود به رشد 6 سال اخير استان فارس در زمان رياست جمهوري آقاي دکتر احمدي نژاد اشاره و اظهار داشت در طرحهاي زيرساختي چون مسکن، گردشگري ،گاز، آب و راه جهش چند برابري داشته ایم و براي نمونه ياد آور شد برق در سال 84 معادل 1704 مگاوات بوده و اينک به 3880 مگا وات رسيده است و همچنين در قياس سا ل هاي 84 و حال در بخش گردشگري از 1864000 نفر به ده ميليون نفر، آبرساني از 130 روستا به 630 روستا رسيده است.استاندار با مطلوب توصيف کردن وضعيت استان از سرعت در بخش راه آهن ريلي و بزرگراه ها در استان نيز خبر داد.


آقاي مهندس عليرضا ديهيمي مديرکل مسکن و شهرسازي فارس

ديگر سخنران مراسم بود که گفت عميقاً از اين سفر رياست جمهور خوشحاليم و حقيقتاً رئيس جمهور کار عظيمي در بخش مسکن و شهرسازي کرده است و واقعيتش اضطراب را از مردم زدوده ايد و ما هم از خداوند طلب مي کنيم هر اضطرابي را از جناب رئيس جمهور دور نمايد وي افزود.

در لارستان نزديک به پنج هزار واحد مسکوني در حال ساخت است که تا آخر سال جاري به اتمام مي رسد. مدير کل مسکن با بيان اينکه امروز 17645 واحد مسکن در فارس به بهره برداري مي رسد.افزود از قَبَل ساخت اين واحدها معادل 1800000000 مترمربع ساخت و ساز صورت گرفته حدود 1530000000000 تومان هزينه صورت گرفته است که اين ها همه در راستاي دیدگاه شما که ما مي توانيم حرکت کنيم،تحقق يافته است.

آقاي مهندس حسين نيک زاد وزير راه و شهرسازي

 سومين سخنران مراسم بود و گفت جاي بسي سعادت است که در اين ماه رحمت به اين خطه سفر کرده ايم و بهره برداري از اين 608 واحد مسکن مهر در اوز که کلاً با تيپ ويلايي ساخته شده اند دست آوردي مهم در راستاي خواست رياست جمهوري است وي از همه عوامل دست اندرکار اين مجتمع زيبا تشکر نمود.

و سخنراني آقاي رئيس جمهور


                                        

آقاي دکتر محمود احمدي نژاد رياست جمهور آخرين سخنران مراسم بود که در ميان استقبال گرم حاضران در سالن و با شعا ر هاي خوشامدگوئي هاي جمعیت حاضر، اظهار داشت:.


توفيق بزرگي است که در بهترين ايام سال و در ماه مبارک رمضان زيارت شما مردم مومن،باصفا، دوست داشتني ، متمدن و مهد فرهنگ و با انديشه هاي متعالي و انساني نصيب شده است و جاي خوشحالي است که در ميان مردم بخش اوز و شهر اوز که در دل لارستان فارس با مردم خوبش هستم که چون يک نگين مي درخشد(شور و دست زدن هاي ممتد جمعيت حاضر در سالن) سخنانم را با بيان مقدمه و بشارتي براي آينده آغاز مي نمايم

.


خداوند متعال همه اين عالم را براي انسان آفريد و انسان گل سرسبد آفرينش است و همه اين عالم خلق شده تا در خدمت انسان باشد. انسان خلق شد تا از خاک و زمين به آسمان پرواز کند و همواره خود را بالا بکشد. انسان بايستي بالا برود تا علم و قدرت خدا در او تجلي يابد.خدا انسان را خلق کرد تا خليفه او در زمين باشد و خليفته اله معني خود را پيدا خواهد کرد .خدا انسان را خلق کرد تا با کرامت زندگي کند انسان خلق شد تا زمين را آباد و عمران کند.


همه مي دانيم امروز در دنيا چه خبر است از هفت ميليارد جمعيت جهان بيش از 3000000000 نفر فقيرند و بيش از 1200000000 نفر گرسنه اند در اين وضعيت انسان گرسنه کي مي تواند طعم کرامت را بچشد.


رئيس جمهور اضافه نمود انساني که هيچ چيز ندارد چگونه مي تواند طعم انسان بودن را بچشد؛آدمي که 18 ساعت مجبور است بدود تا بتواند نان خانواده را تامين کند اين آدم چگونه مي تواند طعم کرامت را بچشد.

دکتر محمود احمدي نژاد با ابراز اينکه کرامت انسان فقط و فقط در پايه عمران زمين است در عين حال يادآور گرديد اجراي عدالت کار سختي است چون ظالمان و زورگويان مانع انجام آن مي شوند مگر غير از اين است که در راه عدالت خيلي از انبيا و مصلحين کشته شده اند.


آقاي رئيس جمهور در توصيف کار و تلاش و ثروت خدادادي در جاي جاي کشور اظهار داشت.ايران خودمان سرشار از معدن و ذخاير است در کوير لوت کشور و فقط در پنج کيلومترش فقط 1600000000 تن ذخيره آهن وجود دارد و با اين همه نعمت خدادادي چرا زمين آباد نشده، چون عدالت اجرا نشده است. زيرا در نبود عدالت انگيزه کاري و وجدان کاري از بين مي رود. بعضي ها با يک زد و بند یک شبه ميلياردر مي شوندودرچنین حالتی جایی برای اجرای عدالت باقی نمی ماند.

 رئيس جمهور مجدداً با تاکيد بر فلسفه عدالت اضافه نمود عدالت مهمترين ماموريت انبيا بوده است .انجام هر عدالتي توسط هر کسي ابتداي کار است نه انتهاي کار و عدالت نقطه آغاز هر حرکتي است و انجام آن بايستي بر اساس خواست همه صورت پذيرد و براي فلسفه عدالت خواهي در وهله اول بايد خود کننده کار عادل باشد.

رئيس جمهور با تشکر از مردم خوب اوز و جمع حاضر گفت:


همه ما وظيفه داريم ايران را بسازيم.هر فرد ايراني بايد از حق ملي برخوردار باشد و شما هر فرد اوزي بايستي از مزاياي ملي برخوردار باشيد و ايران را الگو کنيم و مي توان براي نماد شدن شما مردم اوز الگوي بزرگي در دل ايران باشيد و سعي کنيد اسير تفرقه افکني شيطان نشويد.بيايد دستهايمان را بهم بفشاريم و مطمئن باشيد دست خدا روي آن قرارخواهد گرفت آقاي رئيس جمهور با اين سخنان که وظيفه ملت ساختن ايران است ،تاکيد کرد گول شيطان را نخوريد زيرا شيطان بنام حتي دين تفرقه مي اندازد.


آقاي رئيس جمهور با تشکر از دست اندرکاران ساخت 608 واحد مسکن مهر اوز که به زيبايي و جالب و سريع ساخته شده اند در سخنان پاياني ابراز داشت :

اما شما مردم اوز اگر آنگونه که شنيده ام بخش اوز داراي 35 هزار جمعيت است.

بياري خدا در سفر چهارم هيئت دولت به استان فارس به شهرستان اوز سفر

خواهیم کرد که در این موقع آقاي رئيس جمهور با کف زدن هاي ممتد و فرستادن صلوات ازحاضران مورد استقبال قرارگرفت . 

با اين سخنان پاياني آقاي دکتر احمدي نژاد که نورامیدی دردل مردم بخش اوز که علرغم امکانات فراوان بیش از 62سال است که درجازده اند، بوجود آورد- خود و همراهان با پنج فروند بالگرد بلافاصله اوز را به مقصد تهران ترک گفند.

گفتني است در اين سفر حضرت آيت اله اسدالله ايماني نماينده ولي فقيه و امام جمعه محترم شيراز نيز حضور داشتند.

+ نوشته شده در  دوشنبه 24 مرداد1390ساعت 17:45  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

لحظاتی قبل سخنرانی ریاست محترم جمهور در اوز به پایان رسید و چشم همه مردم بخش اوز جهت ارتقای آن به شهرستان به شخص ریاست جمهور است.ایشان در سخنان پایانی خود در این خصوص سخنانی ایراد نمودند اینکه  در این خصوص از مرکز آمار ایران نسبت به جمعیت این بخش استعلام خواهند نمود و نوید این است که در آینده ای نزدیک این بخش به شهرستان ارتقا یابد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 24 مرداد1390ساعت 9:48  توسط مرتضی اسماعیلی | 

به نقل از سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز :

ادامه تشکيل جلسه ستاد استقبال از رئيس جمهور


به دعوت دبير ستاد استقبال جلسه اي از اعضا و معتمدين در دفتر بخشداري تشکيل که در آن پس از صحبت هاي مقدماتي رئيس ستاد آقاي علي تيرزن عضو شوراي اسلامي شهر از تشکيل جلسه در فرمانداري لارستان با حضور کليه اعضاي شوراي اسلامي شهرستان،بخش،شهر و روستاها خبر داد اظهار داشت سفر آقاي دکتر احمدي نژاد در صبح دوشنبه ساعت 8:30 صبح روز 24/5/90 انجام مي گردد و قرار است آقاي رئيس جمهور با فرود در فرودگاه لارستان با ماشين به اوز بيايد و بدين منظور روز شنبه 22/5/90 آقاي مهندس حسين صادق عابدي استاندار فارس به اوز خواهد آمد و احتمالاً آقاي مهندس حسین نیکزادوزير راه و مسکن حداکثر تا روز يکشنبه در اوز خواهد بود تا در ائين استقبال در منطقه باشند.

در ادامه حاضران براي اسکان يک يا دو روزه مقام استانداري فارس و وزير راه و مسکن به شور نشستند و همچنين براي زيرسازي بهتر بلوار خليج فارس به سمت دانشگاه آزاد چاره انديشي گرديد که نهايتاً تصميم گرفته شد:


با کمک تجهیزات و ماشین آلات راهسازی اداره کل راه و ترابري لارستان يک خط بلوار خليج فارس بسرعت زيرسازي و تسطيح گردد و آقاي بخشدار گفت اين تجهيزات در حال فعاليت هستند.

بنرها که تعداد زيادي در اثر طوفان چند روز قبل پاره يا کنده شده اند حتي الامکان مرمت و برقرار شوند، مهمانسراهاي دانشگاه پيام نور ،آزاد اسلامي و تربيت بدني براي استقرار مهمانان آماده شوند، در صورت موافقت قبل از آمدن رئيس جمهور جلسه اي با آقاي استاندار د ترتيب داده شود آقاي استاندار و وزير راه و مسکن در مهمانسرا دانشگاه پيام نور ساکن گردند.

سن محل استقرار و سخنراني رئيس جمهور توسط اعضاي نهاد رياست جمهور که در اوز هستند در سالن ورزشي در حال آماده شدن هستند. صورت اسامی روساي ادارات بخش اوز باضافه معتمدين به فرمانداري لارستان داده شده است تا با صدور کارت ويژه در سالن حضور داشته باشند.در پايان مقرر گرديد اطلاع رساني شود تا مردم از اول صبح از ميدان نون والقلم،بلوارهاي اميراد و مير محمود اميري نژاد تا محل واحدهاي مسکوني مسکن مهر حاضر يا در تردد باشند.

+ نوشته شده در  یکشنبه 23 مرداد1390ساعت 13:35  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 

1 - صباي قم 3  بازی 7 امتیاز

2 - استقلال 3 بازی 7 امتیاز

3 - فولاد 3 بازی 7 امتیاز

4 - تراکتورسازي 3 بازی 6امتیاز

5 - ملوان 3  بازی 5 امتیاز

6 - شهرداري تبريز 3  بازی 5 امتیاز

7 - سپاهان 3 بازی 5 امتیاز

8 - سايپا 3 بازی 4 امتیاز

9 - نفت تهران 3 بازی 4 امتیاز

10 - ذوب آهن 3 بازی 4 امتیاز

11 - شاهين 3 بازی 4 امتیاز

12 - داماش گيلان 3 بازی 4 امتیاز

13 - نفت آبادان 3  بازی 2 امتیاز

14 - فجر سپاسي 3 بازی 2 امتیاز

15 - راه آهن 3 بازی 2 امتیاز

16- مس 3 بازی 1 امتیاز

17 - پرسپوليس 3 بازی 1 امتیاز

18 - مس سرچشمه  3 بازی ۰ امتیاز

+ نوشته شده در  شنبه 22 مرداد1390ساعت 13:42  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با تشکر از دوست عزیز آقای محمدعلی وطنخواه از شیراز جهت ارسال تصاویر

+ نوشته شده در  شنبه 22 مرداد1390ساعت 13:16  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تصاویر از آقای محسن اسماعیلی - ارسال تصاویر آقای مجید جلیلی

با تشکر از این عزیزان

+ نوشته شده در  جمعه 21 مرداد1390ساعت 0:8  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تصاویر از سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 مرداد1390ساعت 22:46  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبلاگ مربوطي خدمت آقايان محمد حسين خادمي فررند هاشم و هاشم فيروزي فرزند محمدطيب كه به  ترتيب موفق به كسب رتبه هاي ۳۹۴ و ۵۳۱ در كنكور سراسري ۱۳۹۰ شده اند تبريك عرض مي نمايد و برايشان آرزوي موفقيت مي نمايد.همچنين براي ساير داوطلبان و دانشجويان عزيز آرزوي موفقيت مي نماييم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 مرداد1390ساعت 17:39  توسط مرتضی اسماعیلی | 

از زمانی که قرار شده رئیس جمهور به اوز بیاید و  مسکن مهر اوز را افتتاح و مورد بهره برداری قراردهند مسئولین اوزی از شهردار گرفته تا تک تک اعضای شورای شهر و رئیس و معاون و دبیر گرفته تا مسئولین ازاد و غیر ازاد فرهنگی و دانشگاهی تا معتمدین بنام و بی نام از روسای ادارات و نهادی های دولتی گرفته تا هئیت های مذهبی همه سخت در تلاش هستند تا رئیس جمهور اگر چند ساعتی در اوز بودند و امدند شهر مرتب باشد شهر تمیز باشد خیابان و کوچه ها اسفالت باشد و چاله چوله ای نباشد مرتب رنگ می زنند مرتب رنگ می کنند مرتب پوستر واطلاعیه می چسپانند وخلاصه برای امدن چند ساعت رئیس جمهور سخت در تلاش هستند تلاشی که شهرداری و مسئولین اوز طی 30 سال گذشته هم نکرده بودند و حالا در عرض چند روز به امدن رئیس جمهور دارند انجام می دهند .

مطمئنا برای این همه کار هزینه هم باید در نظر گرفت شاید 200 میلیون شاید 500 میلیون تومان و شاید هم بیشتر اما کمتر از اینها نخواهد بود خودتان حساب کنید وقتی قرار شده 4 هزار بنر تبلیغاتی در سطح شهر نصب شود وقتی کوچه وخیابان اسفالت و لکه گیری می شود وقتی خیابانها خط کشی می شود ود رخت کاری می گردد و وووووو حتما هزینه دارد هزینه ها را چه کسی باید پرداخت کند ؟ از بودجه شهرداری یا از جیب مردم ؟ و شاید هر دو اما تا انجا که خبر هست و می دانیم هئیت استقبال در سطح شهر فعال هستند و در حال جمع اوری کمک از مردم و خیرین هستند .

ادم به خودش می گوید چقدر خوب که اوز با این سرعت تعمیر تجهیز و اماده پذیرایی می شود و همه مسئولین شبانه روز به فکر هستند و دارند شهر را تر وتازه می کنند .ایا همه اینها به خاطر شهر و مردم شهر اوز است یا به خاطر حضور رئیس جمهور ؟

واقعیت این است که طی سی وچند سال بعد از انقلاب شهردار و شورای شهر و معتمدین و... کم نداشتیم اما رئیس جمهوری که بیاید جایی را افتتاح کند هم نداشتیم پس منت انرا مسئولین بر سر مردم نگذارند هر چند امدن رئیس جمهور حداقل این مزیت را تا اینجا داشته است که چند تا خیابان اسفالت و تعمیر شده خیابانها تمیز تر شده و چهار تا درخت هم به فضای سبز اضافه گردیده است .

در این حوالی فکر کردم چقدر خوب می شد یا می شود اگر رئیس جمهور یکبار هم بیایند چند تا اب انبار در اوز افتتاح کنند و کمی هم مثل حالا دیر بیایند تا مسئولین خوب به اب انبارها رسیدگی کنند تا اب انبارهای فلک زده لایروبی شوند تا اب انبارهای قدیمی که خیلی هم به انها می نازیم و جز تاریخ و فرهنگ و افتخاراتمان حسابشان می کنیم دستی به سروصورت انها کشیده شود شاید ان موقع انها که مسئولین میراث فرهنگی هستند بیشتر باد به غبغب بیاندازند و جلو رئیس جمهور عرض اندام کنند شاید با اینکار هر چه حلبی و پلاستیک و آت اشغال توی اب انبارهاست جمع اوری شود برکه ها مرمت و رنگ امیزی شوند ان موقع اگر رئیس جمهور برای افتتاح بیایند حتما تندیس برکه مظهر شهر اوز درست می کنند ان موقع اگر رئیس جمهور بیایند دور برکه ها اذین بندی می کنند و تی تخ و پاگانح و کاکل ها مرمت می شوند. جدا فکر کنید اگه رئیس جمهور برای افتتاح برکه ها بیایند اوز چه می شود؟ برکه ها نامگذاری می شوند شاید هم چند برکه بنام سازنده ان لوح افتخار بگیرند فقط باید مردم اوز ارزو کنند ارزو کنند تا یکروز هم رئیس جمهور برای افتتاح برکه ها بیایند تا بفهمند این مسئولین چگونه سنگ تمام می گذارند و برکه اباد کن می شوند.

پس زیاد عجله نکنید که رئیس جمهور زود بیاید چون هر چه دیرتر به اوز بیایند چهار تا درخت بیشتر می کارند چهار تا خیابان و کوچه اسفالت می شود وشاید هم بلوارهای اوز پر از سبزه و گل و چمن شود .

سایت ستاره های اوز – 7اگوست 2011

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 17 مرداد1390ساعت 8:15  توسط مرتضی اسماعیلی | 

همانطور که مطلع هستید در نماز جمعه هفته گذشته اوز (14.5.1390) آقای پاسلار اظهار داشت که بانک ملی از اول شهریور ماه اقدام به ثبت نام عمره مفرده می کند. پس از شنیدن خبرهایی از دیگر همشهریان مبنی بر اینکه بانک ملی از نیمه مرداد دست به این اقدام زده است بنده نیز در پی صحبتی که با یکی از کارمندان بانک داشتم مطلع شدم که بانک ملی اوز از 14 مرداد ماه اقدام به ثبت مان حج عمره کرده است.

به گفته این منبع آگاه متقاضیان می توانند جهت ثبت نام عمره با در دست داشتن اصل شناسنامه، کارت ملی، عکس و 850 هزار تومان وجه نقد به بانک ملی شعبه اوز مراجعه کنند. همچنین لازم به ذکر است که اولویت ثبت نام عمره مفرده مختص افرادی می باشد که اولین بار است به مکّه مکرّمه مشرّف می شوند.

پایان پیام/امیر مزرعی

+ نوشته شده در  یکشنبه 16 مرداد1390ساعت 15:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 

نماز جمعه اين هفته با سخنراني آقاي آتش فراز بخشدار اوز آغاز شد كه در طي صحبت هايشان به افتتاح قريب الوقوع مسكن مهر اوز به دست رئيس جمهور محترم اشاره كرد و در ادامه از مردم و سرمايه داران بخش اوز تقاضا كرد تا در شهرك صنعتي سرمايه گذاري كنند و براي همشهريان خود ايجاد اشتغال نمايند. وي در اين رابطه افزود كه بخشداري اوز آمادگي كامل خود را جهت ارائه هرگونه توضيحات و خدمات به متقاضيان ابراز داشت و گفت تا حد توان از بخش خصوصي و سرمايه گذار حمايت خواهيم كرد. آقاي آتش فراز در پايان سخنانشان باز هم تأكيد كرد كه مردم شهر ماهواره هاي خود را جمع آوري كنند تا با جريمه سنگين يا ساير مشاكل مواجه نشوند.

پس از اتمام سخنان آقاي آتش فراز، شيخ عبدالعزيز قاضي زاده از اعضاي هيأت فتواي اهل سنت و امام جمعه اوز از مردم اوز خواستند تا در مراسم استقبال از رئيس جمهور حضور گرمي داشته باشند تا خواسته مان تحقق يابد. وي سپس به موضوعات ماه مبارك رمضان اشاره كردند و در اولين جمعه اين ماه پر فيض آرزو داشتند كه طاعات و عبادات ساير مسلمين مورد قبول درگاه احديت قرار گيرد. در پايان نيز از نماز گزاران دعوت به عمل آورد تا طوماري كه جلوي درب ورودي مسجد قرار گرفته بود را امضاء كنند.

محتواي متن طومار حاكي از ارتقاء بخش كهن اوز به شهرستان بود كه براي رئيس جمهور نوشته شده بود و قابل نصب بر روي بورد سالن رياست جمهوري بود.

پايان پيام/امير مزرعي

+ نوشته شده در  جمعه 14 مرداد1390ساعت 18:10  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از جناب آقای عنایت اله نامور

+ نوشته شده در  جمعه 14 مرداد1390ساعت 15:51  توسط مرتضی اسماعیلی | 

دوستان عزیزهمانطور که در یکی از مطالب این وبلاگ مشاهده فرمودین آقای ابراهیم فیروزی ( حاج محمد ) برای دیدار با فرزندانش به کشور فیلیپین مسافرتی داشتند که دیشب به دبی برگشتند. حضور ایشان در مانیل مایه خرسندی همه ما دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور فیلیپین بود و از توجه ایشان بسیار سپاسگزاریم.به همین جهت نظر ایشان را نسبت به این کشور جویا شدیم: ایشان طی این دو هفته که حضور داشتند نظرشان را در خصوص کشور فیلیپین بخصوص شهر مانیل چنین ذکر نمودند:

"اگر می شد و امکان آن فراهم می شد با همه خانواده می آمدم اینجا و ساکن می شدم." برخورد خوب مردم در مانیل و وجود نظم و امنیت در اماکن عمومی شهر مانیل مایه تعجب ایشان بود زیرا تصور ایشان چنین بود که در اینجا ناامنیست! ایشان بسیار از وضعیت آب و برق روستا و قطعی آن گله مند بودند با توجه به قدمتی که کشورمان نسبت به فیلیپین دارد این مشکلات را مایه تعجب می دانست زیرا اینجا در مانیل با کمترین میزان قطعی آب و برق مواجه هستیم و با مقایسه با ولایت خودمان شاید کمتر از 1% آن هم باشد.

از راست به چپ :محمد فیروزی - حامد سلامی -مسعود فیروزی - ابراهیم فیروزی - تیمور محمودی - مرتضی اسماعیلی

از راست به چپ :مسعود فیروزی - سعید فیروزی - ابراهیم فیروزی

از راست به چپ : محمدعلی زمانی - ابراهیم فیروزی

از راست به چپ :محمدرسول زمانی - مرتضی اسماعیلی - سعید حقیقی ( از اهالی دهفیش ساکن مانیل )

به هر حال حضور ایشان مایه دلگرمی همه ما می باشد و از ایشان تشکر می نماییم.

دانشجویان کهنه ای ساکن مانیل ( فیلیپین )

+ نوشته شده در  سه شنبه 11 مرداد1390ساعت 17:54  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای سعید کرامتی 

با تشکر از این دوست عزیز

+ نوشته شده در  دوشنبه 10 مرداد1390ساعت 21:59  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبلاگ مربوطی آغاز زندگی مشترک آقای مصطفی محمدی فرزند یوسف را خدمت ایشان و خانواده محترمشان شادباش عرض نموده ٬از بارگاه باریتعالی برای این زوج جوان روزهایی سرشار از شادی و شادکامی مسئلت داریم .

عکس از آقای جاسم محمدی - ارسال توسط مهندس محمدشریف احمدی ( با تشکر از این عزیزان )

+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 17:37  توسط مرتضی اسماعیلی | 
تکمیل سالن ورزشي محصول سفر رياست جمهوري
سالن ورزشي که در پي سفر آقاي دکتر محمود احمدي نژاد در سال 88 به لارستان با سرعت خوب ساخته شد و آماده بهره برداري گرديد همزمان با سفر رئيس جمهور به اوز در بعد تاسيسات تجهيز گرديد.
 
 
آقاي سيد محمد يوسف حسيني رئيس اداره تربيت بدني اوز در اين رابطه اضافه نمود:
خوشبختانه سفر رياست جمهور در ماه مبارک رمضان باعث گرديد اداره تربيت بدني چهار دستگاه کولر گازي 48000 به ارزش 88000000 ريال و هزينه نصب ترانس يکصد کيلوواتي و انشعاب برق به ارزش 70000000 ريال و شوراي اسلامي شهر يک دستگاه کولر گازي به ارزش 23000000ريال به تربيت بدني اوز کمک نمايند که خود اداره اوز چهل ميليون ريال ديگر براي نصب و کابل کشي و غيره هزينه کرده است.
رئيس تربيت بدني اوز بااعلام اینکه حدود بیست وپنج میلیون تومان برای تکمیل سالن ورزشی اعتبار نیازاست که تاکنون 22 میلیون تومان هزینه شده است يادآور شد تمام تلاش خود را بخرج مي دهد تا اين سالن موقع حضور رئيس جمهور کاملا آماده باشد.
گفتنی است این سالن ورزشی در جوار واحدهای مسکونی مسکن مهر واقع است.
آقای روشن قیاس:گفته شود رئيس جمهور به بخش اوز مي آيد.
 
 
آقاي منصور روشن قياس دهيار روستاي قلات در جلسه شوراي بخش و ستاد استقبال از سفر رياست جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت:
آقاي رئيس جمهور که به اين سفر تشريف مي آورند گفته شود به بخش اوز مي آيند نه اينکه فقط بگوييم شهر اوز.وي خاطر نشان ساخت:
 
 
همه مردم بخش اوز خواهان ارتقاي اين بخش کهن که نزديک به 70 سال از عمر آن مي گذرد هستند و ضرورت دارد با قاطعيت و اراده مصمم اين مهم را از رياست محترم جمهور خواستار شويم.سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز/.
مربوطی : به نظر شما مهمترین نیاز مردم بخش اوز جدا از ارتقای این بخش کهن چیست؟
+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 10:22  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 

خبرگزاري فارس: مدير روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان لارستان گفت: در پي درخواست مكرر كودكان علاقمند، سينماي كودك در فصل تابستان به صورت مجدد در شهر لار راه‌اندازي شد.


به گزارش خبرگزاري فارس از لارستان، سعيده آرين ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سينماي كودك كه در تابستان سال گذشته با همكاري انجمن فارغ‌التحصيلان سمپاد راه‌اندازي شد از نيمه تير ماه 1390 دوباره شروع به كار كرد.
وي افزود: سينماي كودك كه مورد استقبال بسيار كودكان قرار گرفته، برنامه‌اي است كه در آن پس از پخش فيلم پرسش‌هايي به عمل آمده كه در فضاي شاد و كودكانه، پاسخ‌هاي لازم داده شده و به بهترين پرسش‌ها نيز هدايايي تقديم مي‌شود.
آرين اضافه كرد: اين برنامه جذاب به پيشنهاد واحد هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان لارستان از تابستان سال گذشته آغاز شده و پس از سه ماه اجراي موفق و بنا به درخواست متعدد و مكرر كودكان از تابستان امسال با حضور نيروهاي علاقمند به هنر تئاتر و سينما به سرپرستي يكي از هنرمندان به اجرا مي‌شود.
مدير روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان لارستان در ادامه اظهار داشت: كودكان و نوجوانان چهار تا 16 سال براي تماشاي فيلم و حضور در مسابقات پخش فيلم مي‌توانند روزهاي سه‌شنبه هر هفته ساعت 18 به تالار فردوسي خانه فرهنگ شهر لار مراجعه كنند. خبرگزاری فارس/.

+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 10:4  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مسابقات جام رمضان در اوز با حضور 14 تیم در دو گروه 7 تیمی برگزار می شود .تیمهای شرکت کننده : شاهین اوز( الف ، ب ، ج )  – کوره ( الف ، ب )  – بنارویه – نفت اوز ( الف ، ب ) – هود ( الف ، ب ) – جویم – کهنه – خور و خلور

+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 9:58  توسط مرتضی اسماعیلی | 

امشب نماز تراویح در مساجد روستا برگزار می شود و فردا اولین روز ماه مبارک رمضان می باشد.امید است در این ماه پر فیض و برکت طاعات و عبادات همگان مورد درگاه احدیت قرار گیرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه 9 مرداد1390ساعت 9:44  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
دوستان عزیز در این وبلاگ سعی داریم كَهنه اوز را بهتر معرفی نمائیم و اخبار منطقه اوز را به بهترین شکل ممکن پوشش دهیم . لطفاَ با نظرات خود ما را در این زمینه یاری فرمائید. با تشکر

ایمیل نویسندگان:

مصطفی رضایی :

mostafa_rezaea@yahoo.com

___×××___

مرتضی اسماعیلی :

Parmis_133@yahoo.com
morteza.ismaili@gmail.com


___×××___

عارف حاجی پور :


aref_hajipor@yahoo.com

___×××___
حامد رفیعی :

شماره واتس آپ ما (whatsapp ) :

مصطفی رضایی ۰۹۳۷۳۷۴۵۰۱۱

مرتضی اسماعیلی 00989174738767

عارف حاجی پور ۰۹۳۷۰۸۷۴۹۲۲

حامد رفیعی 0096596073027


پیوندهای روزانه
دکتر بهنام شکیبایی
دکتر علیرضا میرزایی جراح دندانپزشک
بانک اطلاعات دندانپزشکی ایران
UPMC HEALTH CARE
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
convert
بهنویس
پیکو
فرهنگ لغت
كانون ايراني پژوهشگران فلسفه و حكمت
آپلود عکسهای مربوطی
آپلود عکس
رشته های تحصیلی
الف
آب و هوا
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
آبان 1393
مهر 1393
شهریور 1393
مرداد 1393
تیر 1393
خرداد 1393
اردیبهشت 1393
فروردین 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهریور 1392
مرداد 1392
تیر 1392
خرداد 1392
اردیبهشت 1392
فروردین 1392
اسفند 1391
بهمن 1391
دی 1391
آذر 1391
آبان 1391
مهر 1391
شهریور 1391
مرداد 1391
تیر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آرشيو
آرشیو موضوعی
کهنه اوز
اخبار
شهرک توحید کهنه
آثار باستانی کهنه اوز
چهره های ماندگار روستای کهنه
آگهی تبلیغاتی
آلبوم
مُشُنُفتِ(شنیده ایم)
آلبوم های قدیمی
دیروز و امروز
خطبه های نماز جمعه
در لباس دامادی
قبل از گزارش - هنگام گزارش - بعد از گزارش
مقالات و گزارشها
رمضان در کهنه اوز
نگاهی به آرشیو مربوطی
با هنرمندان منطقه اوز
تازه ها
یاد وتی
اطلاعیه
با دانش آموزان روستای کهنه
با اندکی شرح
با هنرمندان کهنه
با دانشجویان کهنه ای خارج از کشور
تسلیت
تبریک
آشنایی با خیرین و بانیان خیر روستای کهنه اوز
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
با روستاهاي ايران
واجارکه
بدون شرح
DOWNLOAD
مربوطی در سال 90
چهره های فرهیخته لارستان
سخن نوجوان
برداشت آزاد
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
ورزشی
ادبی و هنری
گوناگون
خواندنیها و دیدنیها
حوادث
مراکز آموزشی و مساجد کهنه
دانشجویان و فرهیختگان کهنه
درمانگاه کهنه
دهیاری کهنه
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز
دانشگاه پیام نور اوز
آگهی
آهنگها
بانک صادرات کهنه
عکس هفته
دانلود فیلم تا رمضان دگر ساخته مصطفی رضایی
با روستاهای بخش اوز و لارستان
نویسندگان
مرتضی اسماعیلی
مصطفی رضایی
عارف حاجی پور
حامد رفیعی
پیوندها
رباط کهنه
وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز
هیئت فوتبال بخش اوز
آقاي فرهاد ابراهیم پور ( ستاره های اوز )
یونس رحیمی کهنه ای
آقاي سردار نوروزي ( نسيم كاريان )
انجمن ادبی تائب اوز
گپ و لپ ( آقاي عنایت اله نامور )
دکتر بهزاد مریدی
لارشناسی
ضرب المثلهای ایرانی
روزنامه نگار شهر خاکستری
وبلاگ روستاهای ایران
قلب شقایقها (سرکار خانم مه وش تاج بخش)
خنج تودی
سید احمد حسینی ( بستكي )
گلار و حومه اوز ( قائدي )
سيد محمد هاشمي (خوشنويسي)
خنجی ها
انجمن تار نمای اچمی ها
هرمزگانی نت
اینجا بندوست
بستک آنلاین
لارستان کهن
دهتل شهر سنگ نگاره ها
سید احمد حسینی ( بستکی )
گازال جناح
فداغ
جوان امروز
محمد اوزی ( طنز نویس قدیمی )
کوه شب رويدر
صحبت نو لار
دفتر خبر شهرستان خنج
عصر اوز
جویم
صدای زروان
جناح نما
کارمانیا پرواز فارس ( اوز )
دبیرستان خاتم الانبیا شهرک کهنه
لارستان نیوز
آفتاب اوز
وب سایت شخصی سعید کراماتی
رویدادهای لارستان بزرگ
اوز فارس
فیشور
شرکت سیاحت و سلامت خلیج
بستک موزیک
رویدریها
میراث فرهنگی و گردشگری گراش
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM