به پایگاه اطلاع رسانی مربوطی خوش آمدید < كَهنه اوز
پایگاه اطلاع رسانی مربوطی

با نزدیک شدن به ماه بهمن و اسفند طبیعت روستا تغییر می نماید و رنگ سبز خود را به رخ می کشد.در چنین ایامی با بارندگیهای فصلی زیبایی ویژه ای طبیعت را دگرگون ساخته به طوری که هم ولایتیهای عزیز که در خارج از کشور یا روستا به سر می نمایند آرزو می نمایند که در این روزها در کنار خانواده باشند و از این طبیعت زیبا لذت ببرند.امیدواریم که امسال هم شاهد چنین طبیعت زیبایی باشیم و همه عزیزان هم ولایتی بتوانند در این روزها در کنار خانواده اشان باشند .از آرشیو خود تصاویری خاطره انگیز را برایتان درج می نماییم .

+ نوشته شده در  دوشنبه 26 دی1390ساعت 10:51  توسط مرتضی اسماعیلی | 

همانگونه که قبلا اعلام کرده بودم سایت تا تاریخ 15 ژانویه بکار خود ادامه خواهد داد وبعد از ان بدلیل مشکلاتی که دارد بسته خواهد شد مگر اینکه اوضاع طی این یکی دوروز تغییر کند.

اما انچه لازم است بگویم تقدیر وتشکری است که از همه علاقمندان ودلسوزان سایت دارم از افرادی که همیشه با احساس مسئولیت خود همراه سایت بودند وانچه در حد وتوان داشتند در ماندگاری سایت کمک کردند بماند که خیلی ها توان وامکان داشتند وجز شعار وتعریف وتمجید بی جا تحویل ما ندادند  اما کم نبودند که نداشتند وهمراه قلبی وصمیمی سایت بودند جای شما در قلب سایت ستاره های اوز ماندگار میماند وممنون همه اتان هستم .طی این چند روز نامه هایی از نقاط مختلف دنیا  برای این پنجره ازاد اوزیها فرستادند وناراحت از اینکه این پنجره بسته خواهد شد با پوزش بگویم که تا این لحظه نشد  و شاید هم بشود چون ما اهالی خاورمیانه ادم های دقیقه نود وبعد از ان هستیم.   ما عادت دیرینی داریم منتظر میمانیم تا یک نفر تمام کند وبعد در مراسم خاکسپاری اش شرکت کنیم ومرتب با اه وناله بگوئیم افسوس چه ادم خوبی بود حیف که رفت واقعا جایش خالیست  وصدها تعریف به جا ونابجا که بعد ار خاموشی ها از دهان صدها ادم بیرون می اید .

خوشحالم که از این بابت مختصر وقابل درک توضیح داده ام وحرفی نگفته نگذاشتم وباقی صداقتی است که در تمام صفحات سایت ستاره های اوز موج میزند .روز و روزگارتان خوش ؛ دنیا به کامتان وسلامتی پشتوانه محکم زندگی اتان باد

مدیر سایت ستاره های اوز – فرهاد ابراهیم پور (محمودا ) – دبی 14 ژانویه 2012

**********

وبلاگ مربوطی :

بدون شک وبسایت ستاره های اوز فعالترین وبسایت شهر اوز است که توسط جناب آقای فرهاد ابراهیم پور اداره می شود .امیدواریم  همانطور که مدیر محترم وبسایت ستاره های اوز ذکر نمودند دوستانی پیدا شوند که ایشان را یاری نمایند.بسیار متاثر می باشیم که اگر چنین اتفاقی نیافتد.به امید اینکه وبسایت ستاره های اوز پابرجا بماند.

+ نوشته شده در  شنبه 24 دی1390ساعت 12:35  توسط مرتضی اسماعیلی | 

اسماعیل رحیمی در کنار پدر و برادران

مرتضی آزادی و محمد فیروزی

احمد و محمد جلیلی

اویس وطنخواه و ابراهیم اکبری

    رضا و محمود کشاورز  

 

                        طالب راستی                                                     یعقوب جعفریان

+ نوشته شده در  چهارشنبه 21 دی1390ساعت 15:6  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبسایت موسسه خیریه اوز عنوان وبلاگیسیت که با هدف شناسایی و کمک به نیازمندان ایحاد شده است.جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این وبسایت مراجعه نمایید: 

http://kheiryehevaz.com/

+ نوشته شده در  شنبه 17 دی1390ساعت 22:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 عصر روز پنج شنبه مورخه 15 / 10 / 90 حوالی ساعت 4 بعد از ظهر ، اول ورودی گراش نرسیده به کلانتری گراش ، برای شیخ عبدالرحیم اکبری که همراه با همسر و ۳ فرزندشان بودند حادثه رانندگی پبش آمد و خودوری ایشان واژگون شد که خوشبختانه همگی جان سالم به در بردند - از این بابت خدا را شاکریم که یکی از فعالین دلسوز روستاهای کهنه و شهرک را در پناه لطف خداوندی اش سالم نگه داشت تا اهالی روستاهای کهنه و شهرک از خدمات ارزشمند ایشان بهره ببرند .

وبلاگ مربوطی از زحمات جناب شیخ عبدالرحیم اکبری که تاکنون برای روستا و شهرک کشیده اند تشکر و قدردانی می نماید و برای ایشان و خانواده محترمشان آرزوی سلامتی و موفقیت می نماید.

+ نوشته شده در  جمعه 16 دی1390ساعت 23:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 
دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در لار تاسیس شود
در دیدار نماینده مقام معظم رهبری در امارات با امام جمعه محبوب لار مطرح شد:

دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در لار تاسیس شود

شهرستانها > لارستان - حضرت آیه الله حاج سید محمود مدنی بجستانی نماینده مقام معظم رهبری در امارات با حضرت آیت الله العظمی حاج سید عبدالعلی آیه اللهی دیدار و گفتگو کرد. 

به گزارش صحبت نو، در این دیدار که اعضاء دفتر امام جمعه محبوب لار و همچنین رئیس ستاد نماز جمعه لارستان نیز حضور داشتند از حضرت آیت الله مدنی نماینده  مقام معظم رهبری در امارات در خواست شد که نسبت به تاسیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه در لار اقدام شود تا لارستانیها ولایتمدار بتوانند امور مربوط خود را با سهولت انجام دهند .همچنین در این دیدار که قریب به یک ساعت به طول انجامید در خصوص سوابق مبارزاتی علما ی برجسته لار خصوصا حضرت آیت الله العظمی حاج سید عبدالحسین نجفی لاری و مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید عبدالمحمد آیت اللهی و حضرت آیت الله مرحوم حاج سید علی اصغر موسوی لاری (قدس سرهم)و قیام مردم لارستان بزرگ علیه استعمار انگلیس و استبداد قاجار و پهلوی مطالبی بیان شد . صحبت نو لار/.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 15 دی1390ساعت 23:23  توسط مرتضی اسماعیلی | 

سعید ملکپور

 

                  ایوب ملکپور - عارف حاجی پور                                ادریس صابری

داریوش و محمد رحیمی - عبداله غیبی

هاشم و اسحاق عبدی

ابراهیم رضایی در کنار پدرش عبدالرضا رضایی

+ نوشته شده در  چهارشنبه 14 دی1390ساعت 20:47  توسط مرتضی اسماعیلی | 

خدمت همه  بازدیدکنندگان محترم به عرض می رساند

 با توجه به اختلال در شبکه اینترنت

متاسفانه مدیران وبلاگ از  ایران از درج مطلب تا اطلاع ثانوی معذور می باشند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 14 دی1390ساعت 18:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 
بهرام رفیعی :
عضو هیات امنای دانشگاه آزاداسلامی مرکز اوز
 
اگر در روزهای اول افتتاح دانشگاه آزاد اسلامی و در مراسم کلنگ زنی آن صحبت از چندین میلیارد می شد تا این دانشگاه راه اندازی شود، همه مات و مبهوت که چگونه و از کجا تامین خواهد شد؟ اما اکنون که تا مرحله انجام اسکلت فلزی پیش رفته و مبلغ 5/1 میلیارد با ساخت مسجد و راه هزینه برداشته که توسط خیرین فراهم شده، باید به همت و سخاوت آن خیرین احسنت گفت و باز هم انتظار می رود که دست تمنای ریاست دانشگاه و هیئت امنا در اوز و امارات با دست مرحمت پاسخ گویند. امروز ساخت دانشگاه همچنان ادامه داشته اما تا حدودی روند آن کند شده چرا که در پشتیبانی مالی خیرین وقفه ایجاد شده است.
با توجه به اینکه اکنون سند زمین هم اخذ شده که خود داستان اخذ سند زمین مثنوی خواهد بود و هزار من کاغذ و از حوصله این مقاله خارج است و می شود یک وام 2 میلیاردی را اخذ نمود و کار را ادامه داد اما این وام با توجه به سود مشارکت و درصد سود سالیانه چیزی در حدود 3 میلیارد وسیصد میلیون تومان بعد از دو سال دوره مشارکت در عرض 5 سال باید بازپرداخت شود. به بیان دیگر در مدت 5 سال ماهانه 55 میلیون تومان باید بازپرداخت نمود و این امر چندین ماه است که دغدغه مسئولین و هیئت امنا و اجرائی دانشگاه شده است که چگونه ماهانه 65 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
 
   
 
در حالی که هنوز تعداد دانشجویان به 300 نفر نرسیده و هزینه پرسنلی و مصرف ماهانه برق و تلفن و گاز و آب و غیره به سختی تامین می گردد. از آن طرف هم اعضای هیئت علمی رشته های مختلف تحصیلی در حال شکل گیری است و با این تعداد دانشجویان و این وضعیت ساختمانی و غیره ما نمی توانیم حتی از پس تامین یک نفر هیئت علمی هم برآییم چون هزینه تامین حقوق ماهانه هر فرد هیئت علمی چیزی در حدود 2 میلیون تومان خواهد بود و اگر پنج هیئت علمی داشته باشیم و هر هیئت هم سه نفر حساب کنیم ما باید ماهانه 30 میلیون حقوق هیئت علمی پرداخت نمائیم. باز اجاره یا ساخت ساختمان جهت اسکان دانشجویان هم داریم که کلی وقت و هزینه ما در جهت اسکان دانشجویان خواهد گرفت.
و این دغدغه حسابی ما را نگران داشته است اما باید دست از طلب بر نداشت و چشم یاری از یاران داشت. یارانی که تاکنون هر آن چه در توان داشته اند در طبق اخلاص گذشته اند تقدیم کرده اند و می طلبد که جهت نگاه ها به طرف آموزش عالی بیشتر هدایت نمود تا این وقفه و رکورد فعلی در ساخت دانشگاه رفع و شور و اشتیاق اولیه مجدداً از سر گرفته شود. امروز دل نگرانی ریاست دانشگاه تا آن جاست که در محافل رسمی و غیر رسمی و جلسات متعدد از یک استیصال و بن بست در روند احداث دانشگاه می گوید
ممکن است بفرمایید این رئیس رفت یکی دیگر جایگزین می شود کار که متوقف نمی ماند. آن تجربه و شیوه ارتباط و نفوذ و اعتبار چندین ساله هر فرد دیگر در عرض مدت زمانی بدست می آورد، اما آن جایگزین مورد نظر چه کسی است؟ آیا توان اداره این مجموعه را دارد یا نه. بومی است یا غیر بومی. نمی خواهم وارد این مقاله بومی یا غیر بومی بودن شوم. چه بسا غیر بومیانی هستند که از جان و دل مایه می گذارند که کارشان جای تقدیر و سپاس است.
همه ما سال هاست که دل در گرو شهرستان شدن بخش کهن اوز نهاده ایم و اکنون چشم به زمان دوخته ایم که هر چه سریعتر این قامت برازنده و زیبای 50 ساله قبای شهرستانی  بر تن و جلوه گری و برازندگی نماید که همه با هم بگوییم سرو بالایی به میدان آمده آمدنش بین چه زیبا آمده. اما با چه و چگونه؟! اگر نگوییم یکی از شاخص های شهرستان وجود نیروهای انسانی متخصص ماهر دانشگاهی است. اما این یک امر طبیعی است که وقتی سرپرستی و ریاست اداره های یک شهرستان نیروهای بومی اداره نمایند نشان از توان اداری و عالمیت آن شهرستان می باشد بخصوص وقتی محیط کوچک باشد این نمود و جلوه بیشتری می یابد.
شاید یکی از اشتباهاتی که به شورای شهر نسبت می دهند همین باشد. شورای شهر در انتخاب شهردار جدید به جای آقای مهندس کراماتی که زحمات ایشان در طول مدت خدمت خود در شهرداری قابل ستایش است. نتوانست آن روش چندین ساله که از سال 76 اعمال می شد و شهرداران را از میان افراد بومی انتصاب می کردند استمرار دهد. حال اگر افراد بومی و متخصص و متعهد و کار دیده بودند و انتصاب نشدند. چرا؟ و اگر نبودند که بحث بنده روی این نکته زوم خواهد شد و این یک فاجعه است که این همه دغدغه و ادعا و شور و اشتیاق برای شهرستان شدن باشد اما در تربیت یک نیروی انسانی جهت اداره عاجزیم. و این تجربه تلخ در اداره تربیت بدنی هم داشتیم که با بازنشستگی آقای پیشداد سه نفر آمدند و رفتند تا اینکه آقای حسینی به عنوان تنها گزینه برای ریاست این پست انتخاب شدند که جای بسی خوشحالی بود و از فرط خوشحالی زمزمه هم می کردند که آب در کوزه ما چرا تشنه لب می گشتیم.
اما غافل از اینکه با یک گل بهار نمی شود و باید گلخانه داشت و تا در هر کوچه وخیابان و اداره گل هایی کاشت تا طعم بهار شهرستان شدن به مشام همه برسد اما افسوس و صد افسوس که ما همیشه نان اعتبار و افتخار گذشته خود می خوریم.
در فرهنگ در تجارت، هنوز بازار اوزی ها در بندرعباس به اعتبار گذشته رونق دارد و معروف و مشهور است. هنوز فرهنگ مردم اوز به اعتبار گذشته نورافشانی می کند. اما تا کی باید بگوییم من آنم که رستم بود پهلوان تا کی باید به دودمان خود بنازیم و هر روز دستمان خالی تر شود.
گر یـادگـار دوده خویشی بـه خود مناز
در جمع بین از تو چه مانده است یادگار
در جمع و موقعیت کنونی و دنیای فعلی ما چه کرده ایم که تاج شاهی را طلب می کنیم بدون اینکه گوهر ذاتی خود بنمایانیم.
تـاج شاهی طلبی، گـوهر ذاتـی بنمـای
ور خود از تخمه جمشید و فریدون باشی
این گوهر ذاتی ماست همان است که سال هاست در دانشگاه پیام نور اوز تبلور یافته است. در ساخت و امکانات و تجهیزات شهری چون پاساژها و ساختمان های آسمان خراش و بلوارهای عظیم و غیره تجلی نموده است.
گوهر ذاتی ما همان است که امروز می خواهد در دانشگاه آزاد اسلامی شهرمان نمود پیدا نماید اما حمایت بیشتر می طلبد تا این وقفه ای که در ساخت دانشگاه ایجاد شده رفع گردد. تا این جوانان جویای نام شهرمان که با کوهی از اراده و دریایی از امید و آسمانی از صفا و صداقت آمده اند تا در هیئت علمی دانشگاه استخدام شوند و شهر را بسازند و بنوازند، دل شکسته راهی دیار دیگر نگردند. امروز دانشگاه آزاد ما نمی تواند حتی از پس تامین حقوق یک هیئت علمی آن برآید تا چه رسد به ساخت میلیاردی ساختمان آن کما اینکه مهندس محسن مهرآوران که هفت خوان گزینش را طی نموده و به هیئت علمی دانشگاه راه یافته ولی به علت عدم منابع مالی با توافقی که با دانشگاه کرده است قرار است تا تامین منابع مالی نصف حقوق ماهانه خود برداشت نماید با این وجود دانشگاه مصمم است در تکمیل هیئت علمی خود در رشته های موجود مخصوصاً از نیروهای بومی استفاده نماید و به قول شاعر
گرچه منزل بس خطرناک است و مقصد بس بعید
هیچ راهی نیست کـانرا نیست پـایـان غـم مـخور
و این راه پرسنگلاخ زمانی پایان می یابد که نگاه ها به طرف آموزش نوین و عالی بیشتر شود. این نگاه در سال های گذشته پر رنگ بوده است. کوچکترین بی مهری نسبت به این نهاد فرهنگی ممکن است کلی ما را نسبت به زمان عقب براند نگذارید باز تجربه تلخ سال 1285 در رابطه با احداث دبستان توسط زنده یاد حاج محمد جد آقای حاج عبدالرحمان احمدیان به نحوی دیگر تکرار شود. آن روز اگر بانی خیر آن مدرسه دل شکسته راهی بندرعباس شد و چند سال دیگر انتظار مردم تا نگاهها به طرف آموزش مدرن جلب گردید و زمینه فعالیت خیر فراهم آمده اما اکنون این زمینه فراهم است ولی همت ها باید بیشتر به جنبش آید. امروز مادر زمانه ای هستیم که تمدن بشری در حال تجربه کردن موچ سوم خویش است و یک لحظه غفلت جایز نیست و این موج سوم یعنی اگر در گذشته زمین و نیروی کار و سرمایه مادی و فیزیک مطرح بود اکنون برای پیشرفت، سرمایه انسانی حرف اول را می زند و این سرمایه انسانی حاصل نمی شود مگر با رونق دانشگاه ها و تاسیسات و موسسات عالی. لذا هر چه حمایت سرمایه داران از این نهاد عالی دانشگاهی پر رنگ شود ما در جمع این قافله تمدن بشری بیشتر همراه خواهیم بود.
منبع : عصراوز-سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اوز
+ نوشته شده در  دوشنبه 12 دی1390ساعت 23:22  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با عرض سلام و ادب خدمت شما عزیزان بازدید کننده . قسمت جدیدی با عنوان در لباس دامادی برای شما در نظر گرفتیم که امید داریم با همکاری شما این قسمت پربارتر باشد.دوستان عزیز ( همه عزیزان چه کهنسال - میانسال و جوان ) می توانید تصاویر خود را در لباس دامادیتان برایمان ارسال نمایید تا در این قسمت درج نماییم.منتظر تصاویر ارسالی شما می باشیم.برای شروع از تصاویری که در آرشیو خود داشته ایم آغاز می نماییم.

  

                        عبداله رحیمی                                               احمد اسدی

عبدالرحیم جمشیدی

 

                      مصطفی محمدی                                                  عیسی اسدی

بهرام واحدی

 

                         بهنام اژدری                                                    محمدنور فیروزی

+ نوشته شده در  شنبه 10 دی1390ساعت 20:24  توسط مرتضی اسماعیلی | 

آغاز سال نوی میلادی مبارک باد

+ نوشته شده در  شنبه 10 دی1390ساعت 20:12  توسط مرتضی اسماعیلی | 

شهر لار : یوسف محبی،محمد حسین نخبه،منصور کشفی،جمشید جعفرپور،بهزاد مریدی،محسن آیت الهی و حسین علیشیری
بخش مرکزی و دهستان دهکویه: عبدالحسین برقی(وکیل دادگستری)
شهرستان خنج: نظر کاظمی کرانی و حشمت اله زارعی
شهرستان گراش : علی اصغر حسنی، فریبرز رئیسیان و ابوالحسن فردوسی
بخش جویم: حسین حسن زاده،صادق بیژن و کرامت اله تقوی
بخش صحرای باغ: هدایت اله بیگلری،غضفر باقدم و ابراهیم فرج پور
بخش بیرم : شکراله زندوی و سید حسن زندوی
بخش اوز
نیز برای نخستین بار یک داوطلب ثبت نام کرد:عبدالجمیل شریفی نام این داوطلب است.


منبع :سایت ستاره های اوز 

+ نوشته شده در  شنبه 10 دی1390ساعت 13:6  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تا کنون تعداد کاندیداهایی که در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در لارستان ثبت نام کردند  به ۸   نفر رسید که احتمال می رود سید منصور کشفی هم ثبت نام نمایند./صحبت نو لار/ستاره های اوز

  ۱ - سید محسن آیت اللهی 

   ۲ - علی اصغر حسنی

  ۳  - سید شکرالله زندوی

  ۴  - محمد حسین نخبه الفقهایی

۵- هدایت الله بیگلری

  ۶ - ابراهیم فرج پور

   ۷- بهزاد مریدی

  ۸ - یوسف محبی

+ نوشته شده در  سه شنبه 6 دی1390ساعت 21:33  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

  مرحوم عین الدین نوری                          مرحوم محمد درویش علی نبوی

 

مرحوم مرتضی صابری                          مرحوم محمدنور وطنخواه

 

مرحوم محمدنور حاجی پور                                مرحوم محمد کاکا خان  وطنخواه

     

     مرحوم محمد فریدانی                                               مرحوم داوود وطنخواه                       

 

( یاد همه این عزیزان گرامی و روحشان شاد باد )

+ نوشته شده در  جمعه 2 دی1390ساعت 9:21  توسط مرتضی اسماعیلی | 

( شب یلدایتان مبارک باد )

+ نوشته شده در  چهارشنبه 30 آذر1390ساعت 22:45  توسط مرتضی اسماعیلی | 

همانطور که شما عزیزان استحضار دارید قسمتی با عنوان آلبومهای قدیمی در آرشیو موضوعی وبلاگ می باشد که متاسفانه اکثر تصاویر از بین رفته و قابل مشاهده نمی باشد.بر این اساس دوباره سعی می شود که این قسمت را فعال نماییم .بدین جهت عکسهای که در آرشیو خود داشتیم مجددا آپلود می شود تا شما عزیزان بتوانید آن را مشاهده نمایید.در این قسمت تصاویری را از عزیزان و بزرگانی از اهالی کهنه که اکنون در بین ما نیستند درج می شود.امیدواریم که با همکاری شما عزیزان تصاویر بیشتری جهت درج در ویلاگ در اختیار ما قرار بگیرد .

 

             مرحوم محمد صالح آزادی                                  مرحوم نصراله غیبی

  

                 مرحوم عبداله وطنخواه                   مرحوم عبدالرحمن ( شاه مراد ) رحیمی

 

                   مرحوم عبداله رضایی                                مرحوم مجید سروش

 

             مرحوم حاج جعفر محمودی                  مرحوم هدایت رحمانی

  

      مرحوم محمودِ حاج حسین                         مرحوم مرشد ملکپور

( یاد همه این عزیزان گرامی و روحشان شاد باد )

+ نوشته شده در  یکشنبه 27 آذر1390ساعت 23:4  توسط مرتضی اسماعیلی | 

- لطفا خودتان را برای آشنایی بیشتر  خوانندگان وبلاگ معرفی بفرمایید.

* به نام خدا بنده عبداله جلیلی فرزند عباس متولدکهنه در سال 46 و ساکن اوز

- لطفا از سوابق تحصلیتان بگویید.

*دوران ابتدائیم را در دبستان قدیم کهنه وسال پنجم را در دبستان شهید جعفریان فعلی گذرانده ام کلاس اول ودوم راهنمائی را در منزل مرحوم حاج عبداله وطن خواه که مدرسه ای اجاره ای بود گذرانده وسال سوم راهنمائی رادر دبستان کوثرفعلی خوانده ام.دوران متوسطه را در هنرستان ابوذر غفاری لاردر رشته اتومکانیک تحصیل کرده و در سال 65 فارغ التحصیل شدم واز اول مهر ماه 65در تربیت معلم شهید رجائی شیراز در رشته حرفه و فن به تحصیل مشغول شدم و از مهرماه 70 در دانشگاه دولتی اصفهان در رشته اقتصاد بازرگانی به تحصیلات ادامه داده و پس از 3.5 سال با رتبه اول از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل گردیدم.

- و از سوابق شغلی ...

* از مهر ماه 67بعنوان دبیر در آموزش وپرورش منطقه اوز استخدام شدم وسال اول خدمت در روستای بیغردکه آن زمان جزئ بخش اوز بود مشغول به کار شدم وسالهای 68و69 در زادگاهم (کهنه)تدریس نمودم و به یاری خداوند موفق شدم کمی از دینم را به همشهریان عزیزم ادا نمایم .از سال 70به عنوان مامور به تحصیل در آموزش و پرورش اصفهان کار کرده وپس از فارغ التحصیلی از دانشگاه اصفهان از سال 73تا75 به مدت دو سال مسئول آمار و بودجه و بعد از آن به مدت 9سال مسئول حسابداری و سپس ازسال 84تا86 به مدت دو سال مسئول کارگزینی (کارشناس امور اداری)که جمعا13سال در اداره آموزش وپرورش در پست های مختلف مشغول به کار بودم واز مهر ماه 86 تا کنون در پست معاونت آموزشی هنرستان رافعی اوز مشغول می باشم.

- انگیزه اتان از ادامه تحصیل چه بوده است؟

* تا دیپلم برای با سواد شدن وآگاهی از مسائل پیرامون خود واز زمانی که به عنوان معلم وارد جامعه شدم تلاش برای ارتقائ دانش جهت آگاهی خود و دیگران وتاثیر متقابل آن و ارائه خدمات صادقانه به همنوعان بدون در نظر گرفتن عقیده ومرام.

مشوق شما در ادامه تحصیل چه کسی بوده است؟

* بیشتر خانواده ام خصوصا پدرم

-   سخن  و توصیه شما به  جوانان و نوجوانان محصل

* اولین شرط موفقیت باور داشتن خود است لذا به عزیزان توصیه می نمایم خود را دست کم نگیرند فارغ از موقعیت خانوادگی-مالی -اجتماعی -مذهبی و... و از امکانات موجود - نیروی جوانی -فرصت های به دست آمده نهایت استفاده راببرندوکسانی را الگو قرار دهند که با شرایط سخت توانسته اند مدارج علمی را بپیمایندکه الحمدلله در اطراف هر کدام امروزه به وفور یافت می شود نه مثل دوران ماست که به سختی دیپلم هم پیدا نمی شد .ضمنا از شماتت و مسخره کردن حسودان و دوستان تنگ نظر ابایی نداشته باشید زیرا عالم هر جا باشد قدر بیند و بر صدر نشیند.

- نظرتان نسبت به وبلاگ مربوطی چیست؟

*وبلاگی بسیار خوب - پر محتوی - متنوع و بروز است لذا به سهم خود از کلیه دست اندر کاران کمال تشکر و قدردانی می نمایم واز اینکه فرصتی هم در اختیار ما قرار دادید تا صحبتی با عزیزان مراجعه کننده به وبلاگ داشته باشم سپاسگزارم.

- و سخن آخر شما

* اگر می خواهید زندگی سالم و پر نشاطی داشته باشید به سخن پیامبر عظیم الشان خود گوش فرا دهیدکه می فرماید زگهواره تا گور دانش بجوی زیرا من معتقدم حتی کسانی که فکر بازار آزاد و تجارت هم هستند با داشتن مدارک بالا وتحصیلات عالیه بسیار موفق تر از افراد کم سواد می باشندلذا توصیه می نمایم همواره درس و مدرسه را فراموش نکنید در پناه حق.

وبلاگ مربوطی برای جناب آقای عبداله جلیلی ( حاج عباس ) و خانواده محترمشان آرزوی موفقیت شادکامی و سلامتی می نماید. 

 

+ نوشته شده در  جمعه 25 آذر1390ساعت 18:8  توسط مرتضی اسماعیلی | 

به بهانه نكوداشت استاد دکترعبدالمجيد ارفعي
بنياد بازشناسي لارستان كهن با همكاري كميسيون ملي يونسكو و انجمن آثار و مفاخر فرهنگي كشور فراخوان جشنواره عکس لارستان باورها، سنت ها و آئين ها را منتشر مي كند.

+ اهداف:
- برگزاری نمايشگاه عكس در حاشيه مراسم نکوداشت استاد عبدالمجيد ارفعي 
- بازشناسي تصويري لارستان كهن 
- انتخاب عکس های برتر سال و اهدای لوح سپاس
- برگزاری کارگاه‌های تخصصی عکاسی محلي 
- انتخاب مولتی مدیاهای برتر 

+ موضوعات فراخوان:
بوم شناسی و قوم شناسی، 
آیین های زایش و تدفین
باورهای عامیانه ( جایگاه برکه، نخل، کنار در تفکر عامیانه)، 
سرور ها و بازی ها، 
پوشش و زیورآلات،
خویشاوندی و ازدواج،
پدیده های محلی، روزمره و نمادین لارستان کهن
اماكن تاريخي 
نماي شهري 

+ بخش بخش مسابقه تك عکس: 
1 – هر عکاس می تواند حداکثر ۵ تک عکس در هر بخش ارسال کند.
2 – عکس هایی که فاقد توضیح کامل باشند از بخش مسابقه حذف می شوند.برای هر عکس اطلاعات زیر لازم است:
چه کسی، در چه تاریخی، در کجا، به چه دلیل، چه می کند
3- شرکت تمامی عکاسان ایرانی آزاد است.

- بخش مستنداجتماعی:
۱ - در بخش مستند اجتماعی عکس ها به صورت مجموعه ۹ تا ۱۲ عکس پذیرفته خواهد شد.
۲ - در این بخش توضیح کلی درباره مجموعه و هرعکس الزامی است.
۳ - عکس ها باید روایت داستانی باشد.
۴ - عکس ها با توجه به روایت داستانی نام گذاری شود.

+ بخش مسابقه مالتی مدیا:
1- موضوعات ساخت مالتی مدیا مرتبط با عنوان نكوداشت و فراخوان عكس باشد.
۲ - هر شرکت کننده می تواند حداکثر ۵ مالتی مدیا برای بخش مسابقه ارسال کند.
۳ - برای هر مولتی مدیا باید شرح کاملی فرستاده شود.
۴ - مولتی مدیاهای برتر در طول برگزاری نکوداشت اکران خواهد شد.

+ گاه شمار نکوداشت :
15 بهمن ماه: آخرین مهلت ارسال آثار بخش عکس
30 بهمن ماه : آخرین مهلت ارسال آثار بخش فیلم و مولتی مدیا
اسفندماه : داوری عکس ها و مالتي مديا های رسیده
7 فروردین ماه: برگزاری مراسم نکوداشت و نمایشگاه بخش عکس و اهدای لوح سپاس

+ مکان برگزاری مراسم:
شهر اوز – لارستان کهن- استان فارس

+ توجه
-۱ آثار بخش عکس ارسال شده به جشنواره باید در قالب CD محتوی آثار با فرمت jpeg با حداقل ۳۰۰ DPI یا سایز اورجبنال ارسال شوند.
۲- بیشتر از تعداد مورد نظر حذف همه عکس ها را به همراه دارد.
۳- هرگونه تغییر خارج ازاستاندارد درعکس ها پذیرفته نیست. اصلاح رنگ،کنتراست، تیرگی و روشنی ، کراپ در عکس ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد قابل قبول است.
4- داوری و انتخاب بر اساس زیبایی شناسی, ارزش هنري و زیرنویس کامل و صحیح عکس انجام می شود.
5- از ارسال عکس هایی که با قوانین جمهوری اسلامی و شعائر مذهبی مغایرت دارند خودداری شود.
۶ - آثار بخش فیلم و انیمیشن با فرمت DVD پذیرفته می‌شود.
7- دبیرخانه جشنواره ضمن به کار بردن نهایت کوشش خود برای حفظ آثار هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب یا مشکلات پستی نمی‌پذیرد.
8- ارسال عکس، فیلم و مولتی مدیا به منزله قبول شرایط و مقررات جشنواره است.
9- تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده به عهده برگزارکننده است
10- به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه جشنواره ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
11- آثار ارسالی در بخش‌های عکس نباید قبلا در هیچ نمایشگاهی به نمایش درآمده باشد.
12 – هرگونه تغییر در فرم فراخوان در سایت جشنواره به اطلاع عموم خواهد رسید.
13 – هنرمندان محترم به همراه هر اثر ، شناسنامه کامل اثر و هنرمند ارسال گردد در غیر این صورت عکس ها از بخش مسابقه حذف خواهند شد.
+ داوران:
۱ - بعد از پایان یافتن مهلت ارسال عکس اسامی داوران بخش های مختلف معرفی خواهد شد.
2- بعد از اعلام اسامی داوران، عکاسان می توانند تا ۳ روز ، عکس های خود را از جشنواره خارج کنند.
دبیرخانه جشنواره:
تهران- بولوار اشرفی اصفهانی – نرسیده به مرزداران- برج نگین رضا – طبقه 18 جنوبی – واحد 1808 دفتر بنیاد بازشناسی لارستان کهن – تلفکس: 44030425 آدرس پست الکترونیک: larshenasi@gmail.com

خبر از : آقای مهندس هادی صدیقی

+ نوشته شده در  جمعه 25 آذر1390ساعت 17:18  توسط مرتضی اسماعیلی | 

موفقیت جناب آقای مرتضی رضایی ( محمد )  را خدمت ایشان ، خانواده محترمشان مخصوصا برادر عزیز جناب آقای مصطفی رضایی  در مسابقات حفظ کل قرآن کریم و راهیابی اشان به مسابقات کشوری تبریک عرض نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت در مرحله کشوری  می نماییم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 آذر1390ساعت 16:33  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با تشکر از آقای حامد رفیعی جهت ارسال تصاویر

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 آذر1390ساعت 15:12  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 

در سه شنبه این هفته مورخه 22/9/90 از طرف برنامه کوچه باغ برای تولید برنامه ای از روستای کهنه اوز اختصاص داده شد.

 برنامه تلويزيوني کوچه باغ کاری گروه اجتماعی  شبکه 3 سیما می باشد که هر روز از ساعت 7 تا 8.30 دقيقه صبح  به مدت 90 دقيقه پخش خواهد شد و هر روز به يكي از روستاهاي نمونه سراسر كشور سر خواهد زد و از هر آنچه كه در زندگي شهري موجود نيست از سالخوردگان و زندگي روزانه آنان گزارش تهيه خواهد كرد. مجريان اين برنامه حامد ميرزاپور ، امين نبي الهي ،امير جوشقاني و محمد عوض پور مي باشند که آقای حامد میرزاپور یکی از این مجریان به همراه فیلمبردار و یکی از مسئولان این برنامه در روستای کهنه حضور داشتند.

این گروه از صبح سه شنبه تلاش خود را در ساخت برنامه آغاز کردند و از آیتم های زیر گزارش تهیه کردند:

·   * معرفی درمانگاه روستای کهنه

·   * سیستم آموزشی روستا و تهیه گزارش از مدرسه راهنمایی خیام و مصاحبه با برخی از دبیران این مدرسه

·   * تهیه گزارش از نان های محلی روستا و به تصویر کشیدن آن

·   * معرفی لباس های محلی

·   * معرفی صنایع دستی روستا

·   * تهیه گزارش مسجد شیخ ابی اسحاق و بیان تاریخچه آن 

·   * به تصویر کشیدن بافت قدیمی روستا و معرفی برخی از مکان های خاص مانند برج  های روستا و سوبات

·   * تهیه گزارش از آب انبار های روستا  و مختصر صحبتی درمورد آب انبارهای لارستان

·   مصاحبه با برخی از مسئولین و معتمدین روستا مانند عبدالوهاب محمدی(رئیس شورای اسلامی روستای کهنه)، عبدالله رحیمی، سلیمان وطن خواه ، شهباز شکیبا و نوروز

·   مصاحبه مردمی و گفتگو با چندین دانش آموز روستا

·   * قرائت نشانی وب سایت اطلاع رسانی روستای کهنه (www.marbooti.blogfa.com) توسط عارف حاجی پور یکی از مدیران این وب سایت و توضیح مختصری درمورد آن

قرار بود که گزارشی از شیره پزی رضایی روستای کهنه تهیه گردد که به علت کمبود وقت و طولانی شدن برنامه میسر به این امر نشدند.

به گفته مسئولین این برنامه به علت زیاد بودن آیتم ها شاید در 2 برنامه مجزا در برنامه کوچه باغ از شبکه سه سیما پخش شود و در حدود 20 روز دیگر از شبکه 3 سیما جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

با تشکر از جناب آقای مهندس محمدشریف احمدی جهت ارسال تصاویر

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 آذر1390ساعت 7:56  توسط مرتضی اسماعیلی | 

خدمت همه  بازدیدکنندگان محترم به عرض می رساند

 با توجه به اختلال در شبکه اینترنت

متاسفانه مدیران وبلاگ از  ایران از درج مطلب تا اطلاع ثانوی معذور می باشند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 23 آذر1390ساعت 20:6  توسط مرتضی اسماعیلی | 

بهار-بيست دات كام   تصاوير زيبا سازی وبلاگ    www.bahar22.com

 اي تارك نماز !!

چگونه سخنم را آغاز كنم در حالي كه تو همه پل هاي بين من و خود را خراب كرده اي؟! و چه دارم كه به تو بگويم؟! و چگونه بگويم؟ 
 از راه تشويق وارد شوم؟... و يا تو را از عاقبت كارت بترسانم؟...
اي تارك نماز !! فكر مي كني كه هستي؟ 
آيا تا اين حد خود را از پروردگارت بي نياز مي داني كه از سجده براي او خودداري مي كني؟
آيا غرور و تكبر تو را به آنجا رسانده كه از ايستادن خاشعانه در برابر پرورگارت ابا مي كني؟ { اي انسان! چه چيز تو را در برابر پروردگار بزرگوارت مغرور ساخته است ... O پروردگاري كه تو را آفريده است و سپس سر و سامانت داده است و بعد معتدل و متناسب كرده است O و آنگاه به هر شكلي كه خواسته است تو را در آورده است و تركيب بسته است. } [انفطار: 8 ـ 6 ]
اي تارك نماز !! آيا نمي داني نماز آخرين چيزي است كه انسان مسلمان به آن پايبند خواهد ماند و اگر آن را ضايع كند تمام دين خود را زير پا نهاده است؟ رسول الله صلی الله علیه و سلم مي فرمايد: «گره هاي اسلام يكي پس از ديگري باز خواهند شد، پس هرآنگاه گرهي باز شد مردم به گره بعدي چنگ خواهند زد. اولين آنها حكم است و آخرين آنها نماز.» [ابن حبان در صحيح خود روايت نموده و آلباني آن را صحيح دانسته است]
اي تارك نماز !! مگر نمي داني هر كس عمدا نماز را ترك كند از حفظ و مراقبت الهي محروم خواهد شد؟ رسول الله صلی الله علیه و سلم مي فرمايد: « به الله شرك مورز حتي اگر شكنجه شوي و سوزانده شوي، از پدر و مادرت اطاعت كن حتي اگر تو را از اموالت محروم سازند و از هر آنچه از آن توست، و نماز را عمدا ترك مكن كه هركس نماز را عمدا ترك گويد از حفظ و مراقبت الله محروم خواهد شد» [طبراني آن را روايت كرده و آلباني آن را حسن لغيره دانسته است]
اي تارك نماز !! اگر نماز را ترك كني چه چيز از اسلام برايت باقي خواهد ماند؟ آيا نمي داني نماز ستون اسلام و خيمه ايمان است؟
اي تارك نماز !! آيا نمي داني ترك نماز كفر و شرك و گمراهي است؟
رسول الله صلی الله علیه و سلم مي فرمايد: « فاصله ميان انسان و شرك و كفر، ترك نماز است» [روايت مسلم]
همچنين رسول الله صلی الله علیه و سلم مي فرمايد: «پيمان بين ما و آنها نماز است، هر كه آن را ترك گويد كفر ورزيده است» [احمد و ترمذي روايت كرده اند و آلباني آن را صحيح دانسته است]
عمر بن الخطاب رضی الله عنه مي فرمايد: همانا هر آنكه نماز را ضايع كند سهمي از اسلام ندارد. 
ابن مسعود رضی الله عنه مي فرمايد: هر آنكه نماز را ترك كند دين ندارد.
عبدالله بن شقيق رحمه الله مي گويد: اصحاب رسول الله صلی الله علیه و سلم ترك هيچ عملي جز نماز را كفر نمي دانستند.
ابراهيم نخعي رحمه الله مي گويد: هر كس نماز را ترك كند كفر ورزيده است.
امام ذهبي رحمه الله مي گويد: آنكه نماز را از وقت آن به تاخير مي اندازد مرتكب گناه كبيره شده است و هركس آن را كاملا ترك گويد مانند آن است كه زنا و دزدي كند. و ترك هر نماز يا از دست دادن آن گناه كبيره است پس اگر اين كار را چند بار تكرار كند او از اهل كبائر است مگر اينكه توبه نمايد، اما اگر ترك نماز را ادامه دهد او از زيانكاران و اشقياء و مجرمان خواهد بود.
اي تارك نماز !! آيا نمي داني ترك نماز و سهل انگاري در آن «نفاق» است؟ { بيگمان منافقان خدا را گول مي زنند! در حالي كه خداوند ايشان را گول مي زند. منافقان هنگامي كه براي نماز بر مي خيزند، سست و بي حال به نماز مي ايستند و با مردم ريا مي كنند و خداي را كمتر ياد مي كنند و جز اندكي به عبادت او نمي پردازند }
[نساء : 142]
و رسول الله صلی الله علیه و سلم مي فرمايد: «سنگين ترين نماز براي منافقان نماز عشاء و نماز صبح است و اگر آنها مي دانستند در اين نمازها چه چيزي است حتي سينه خيز براي اداي آنها [در مسجد] حاضر مي شدند» [متفق عليه]
دوست بي نماز من! مي بيني! حتي منافقان نماز مي خواندند... اما براي ريا... اما تو هرگز نماز نمي خواني!!...
اي تارك نماز !! تمام موجودات براي پروردگار خود سجده مي كنند به جز تو!! : { آيا نديده اي و ندانسته اي كه تمام كساني كه در آسمان ها بوده و همه كساني كه در زمين هستند، و خورشيد و ماه و ستاره ها و كوه ها و درختان و جانوران و بسياري از مردمان، براي الله سجده مي برند و بسياري از مردمان هم عذابشان حتمي است و الله هر كه را بي ارزش كند، هيچكسي نمي تواند او را گرامي دارد، الله است كه هر چيزي را كه بخواهد انجام مي دهد } [حج : 18]
و اگر تو نماز را بر پا نداري از آنهايي خواهي بود كه عذاب بر آنها حتمي شده است.
اي تارك نماز !! آيا راضي مي شوي كه جمادات و حيوانات و ديگر مخلوقات بهتر و عاقلتر از تو باشند؟
اي تارك نماز !! آيا نمي داني تارك نماز در روز قيامت دچار ذلت و ترس و خواري خواهد شد؟ الله سبحانه و تعالي مي فرمايد: 
{ روزي، هول و هراس به اوج خود مي رسد و كار سخت و دشوار مي شود. در اين هنگام از كافران و مشركان خواسته مي شود كه سجده كنند اما آنها نمي توانند چنين كنند O اين در حالي است كه چشمانشان به زير افتاده است، و خواري و پستي وجود ايشان را فراگرفته است. پيش از اين نيز (در دنيا) بدانگاه كه سالم و تندرست بودند به سجده بردن خوانده مي شدند } [قلم : 43 ـ 42]
چه حسرت شديدي اگر در حالي كه تارك نماز هستي مرگت فرا رسد...
چه مصيبت عظيمي اگر در اين حال در روز قيامت برانگيخته شوي...
و تا چه اندازه ـ اي تارك نماز ـ با ترك نماز جرمت بزرگ خواهد بود...
اي تارك نماز !! آيا نمي داني ترك نماز باعث غفلت و قسوت قلب خواهد شد؟ رسول الله صلی الله علیه و سلم مي فرمايد: «حتما گروه هايي از ترك نمازهاي جمعه خودداري خواهند كرد و يا اينكه حتما الله بر دلهايشان مهر خواهد زد و سپس از جمله غافلان خواهند بود.» [روايت مسلم]
اي تارك نماز !! آيا نمي داني تارك نماز به همراه كافران و بدكاران در دوزخ عذاب داده خواهد شد؟ به پاسخ اهل آتش هنگامي كه از آنها سوال شد چرا به جهنم وارد شده اند توجه كن: { چه چيزهايي شما را به دوزخ كشانده و بدان انداخته است؟ O مي گويند: (در دنيا) از زمره نمازگزاران نبوده ايم. } [مدثر : 43 ـ 42]
و همچنين الله سبحانه و تعالي مي فرمايد: { بعد از آنان فرزندان ناخلفي جايگزين شدند كه نماز را هدر دادند و به دنبال شهوات راه افتادند و گمراهي خواهند ديد. } [مريم : 59]
اي تارك نماز !! آيا نمي داني ترك نماز موجب تاريكي و هلاكت و گمراهي در دنيا و آخرت خواهد بود؟ رسول الله صلی الله علیه و سلم مي فرمايد : «هر آنكه بر نماز محافظت كند، نماز در روز قيامت براي او نور و برهان و نجات خواهد بود، و هر آنكه بر آن محافظت ننمايد نماز براي او نور و برهان و باعث نجات نخواهد شد و در روز قيامت به همراه قارون و فرعون و ابي بن خلف خواهد بود.» [احمد آن را با سند خوب (جيد) روايت نموده است و همچنين منذري]
پس ـ اي بي نماز ـ آيا دوست داري به همراه رهبران كفر و سران ظلم و گمراهي محشور شوي؟
اي تارك نماز !! آيا مي داني ترك نماز از بزرگترين مصيبتها و بلاهايي است كه بر سر تو آمده است؟ رسول الله صلی الله علیه و سلم مي فرمايد: «كسي كه نماز عصر را از دست بدهد مانند اين است كه خانواده و اموالش را از دست داده باشد» [روايت بخاري]
يعني تمام خانواده و خويشاوندان و مال و ثروتش از دستش برود... اين فقط در مورد نماز عصر است... حال در مورد كسي كه تمام نمازهايش را از دست بدهد چگونه خواهد بود؟!
اي تارك نماز !! آيا مي داني ترك نماز يعني نگراني و اضطراب؟ يعني افسردگي؟ يعني تنگي در زندگي؟ الله جل جلاله مي فرمايد: { و هركه از ياد من روي بگرداند زندگي تنگ خواهد داشت و روز قيامت او را نابينا گرد مي آوريمO خواهد گفت: پروردگارا چرا مرا نابينا جمع آورده اي؟ من كه قبلا بينا بودمO مي گويد: همين است، آيات من به تو رسيد و تو آنها را ناديده گرفتي همانگونه هم تو امروز ناديده گرفته مي شوي } [طه : 126 ـ 124]
پس تاسف و حسرت براي تو اي بي نماز! چگونه زمان مي گذرد و عمر به پايان مي رسد در حالي كه قلب تو از پروردگارت غافل است؟
چگونه از دنيا خواهي رفت در حالي كه از بهترين آنچه در آن است بي بهره مانده اي؟ و بهترين نعمت دنيا عبادت الله و ذكر و شكر و نماز براي اوست...
اي تارك نماز !! چه چيز دينت براي تو با ارزش خواهد بود اگر نماز برايت بي اهميت باشد؟ آيا نمي داني هر كه نماز را بي ارزش بدارد امور ديگر برايش بي ارزشتر خواهد بود؟ حسن رضی الله عنه مي فرمايد: اي فرزند آدم! اگر نمازت براي تو بي ارزش شد پس ديگر چه چيز برايت ارزش خواهد داشت؟!
بسوي پروردگارت برگرد قبل از آنكه مرگ در اين حالت به سراغت بيايد..
بسوي پروردگارت توبه كن قبل از آنكه بگويي { ... پروردگارا مرا به دنيا بازگردانيد O تا اينكه كار شايسته اي بكنم و فرصتهايي را كه از دست داده ام جبران نمايم } و در جواب به تو گفته شود: { نه } [مؤمنون : 100 ـ 99]
بسوي پروردگارت بازگرد قبل از آنكه بگويي: { كاش براي زندگي خود پيشاپيش (خيرات و حسناتي) مي فرستادم } [الفجر : 24]
بسوي پروردگارت برگرد قبل از آنكه بگويي: { پروردگارا !! بيرونمان بياور تا كارهاي شايسته اي انجام دهيم كه جداي از كارهايي باشد كه قبلا مي كرديم } [فاطر : 37]
و بسوي پروردگار توبه كن پيش از آنكه بگويي: { كاش من خاك مي بودم } [النبأ : 40]

 

ترجمه توسط استاد بزرگوار:ابو عامر

ارسال مطلب : آقای محمد محمدی ( اسماعیل ) از درگهان ( با تشکر از این دوست عزیز )

+ نوشته شده در  سه شنبه 22 آذر1390ساعت 17:46  توسط مرتضی اسماعیلی | 

اولین مدرسه روستا تاسیس ۱۳۳۴ ه ش که اکنون تخریب شده است

عکس بالا از آقای طاها قاضی زاده

+ نوشته شده در  یکشنبه 20 آذر1390ساعت 14:43  توسط مرتضی اسماعیلی | 
دعوت به همکاری:

 دوست گرامی


گروه علمی فرهنگی ایرانما طرحی جامع،به منظور شناساندن عمیق و شایسته سرزمین غرورآفرین ایران و همچنین مردمان اصیل و نجیب آن را در دست اجرا دارد که راه اندازی یک سایت جامع اینترنتی ایرانشناسی نیز جزئی از این طرح می باشد.
ما طی جستجو برای جمع آوری مطالب مورد نیاز جهت انجام این مهم  به وبلاگ شما برخوردیم.
از آنجا که تعلق خاطر شما را به شهر و دیار خود زیبا و ستودنی یافتیم، بر آن شدیم که در جمع آوری مطالب مورد نیازخود، شما را به همکاری دعوت نموده و در جمع آوری اطلاعات مربوط به انواع جاذبه های تاریخی،  طبیعی، ادبی و هنری، فرهنگی و مذهبی، آیینی و ... و همچنین شناخت و معرفی مشاهیر و نام آوران آن دیار و نیز کسب اطلاعات لازم جهت هدفمند کردن سفر به آن شهر از شما کمک بگیریم.
ما در نظر داریم که در صورت تعامل سازنده و دریافت اطلاعات صحیح، جامع و مناسب از جانب شما،پس از عقد قرارداد همکاری که در دفتر تهران منعقد خواهد شد،شما را رسما به عنوان نماینده ی رسمی در شهرستان محل فعالیت خود معرفی نماییم.از آن پس شما علاوه بر برخورداری از امتیازاتی همچون حضور رایگان در سفرهای علمی-آموزشی ایرانگردی با حضور اساتید دانشگاهها و پیشکسوتان و صاحبنظران این امر،بهره مندی از تخفیفات مناسب در کلیه مراکز خدماتی،اقامتی،گردشگری،پژوهشی و ایرانشناسی طرف قرارداد،برخورداری از حداکثرتخفیفات در تهیه ملزومات مورد نیاز این همکاری مانند کامپیوتر،لپ تاپ،انواع مودم و ... ،قرار گرفتن لینک وبلاگ شما در صفحه ی شهرستان خود، طبق قرارداد از حق الزحمه های متناسب با میزان فعالیت خود  نیز برخوردار خواهید شد.

+ نوشته شده در  شنبه 19 آذر1390ساعت 4:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

شامگاه سه شنبه پانزدهم آذر گروهی از دلسوزان و معتمدین لارستان طی یک جلسه مردمی از دکتر بهزاد مریدی درخواست کردند تا به عنوان کاندیدای انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی از لارستان بزرگ اعلام آمادگی نماید.

به گزارش خبرنگار سایت لارستان بزرگ این جلسه که با حضور قریب به صد نفر از افراد موثر و علاقمندان به مسائل منطقه برگزار شد با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید آغاز و در ادامه با شرح توضیحاتی از وقایع گذشته و دلایل بی انگیزگی گروهیِ مردم برای حضور در انتخابات قبلی و همچنین آسیب های ناشی از آن ، بر لزوم پیشگیری از تکرار شرایط نامساعد گذشته در انتخابات آتی تأکید شد و در ادامه از دکتر بهزاد مریدی خواسته شد تا راه حل های پیشنهادی خود برای خروج از بحران فعلی را تشریح کند.

ایشان نیز ضمن تسلیت به مناسبت ایام عزاداری ابا عبدا… الحسین (ع) با ارائه توضیحاتی درخصوص قومیت و تعاریف علمی آن ، لارستان بزرگ را با همه وسعت از پس کرانه های خلیج تا سرحدات، لایق و بایسته رشد و ارتقای روز افزون دانست و با طرح پاره ای از مباحث علمی و تجربیات تخصصی خود به تبیین کلی مدل توسعه یافتگی لارستان پرداخت.

 وی دارای مدرک دکترای زبان شناسی و دانشجوی فوق دکترا در دانشگاه دولتی مسکو روسیه و استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و همچنین عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد و به گفته یکی از بزرگان حاضر در جلسه که مسئولیت آغاز جلسه را نیز برعهده داشت دارای وجاهت اخلاقی و ارتباطات موثر در منطقه و پایتخت نیز هست.

دکتر مریدی در پایان جلسه ضمن پاسخ به پرسشهای حضار و تبادل نظر با برخی از صاحب نظران و تأکید بر رعایت اخلاق ـ اعتدال و همگرایی به عنوان محورهای اصلی فعالیت همه کاندیداها، ضمن تشکر از بزرگان حاضر در جلسه بابت دعوت از ایشان؛ مدت زمانی را برای بررسی و استشاره و اظهارنظر نهایی در خصوص کاندیداتوری خود خواستار شد.

ارسال خبر : مهندس هادی صدیقی ( با تشکر از این دوست عزیز )

+ نوشته شده در  شنبه 19 آذر1390ساعت 4:38  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با تشکر از آقای اسداله غیبی از امارات جهت ارسال تصویر

با تشکر از گردانندگان این نشریه

+ نوشته شده در  شنبه 19 آذر1390ساعت 4:38  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مهندس هادی صدیقی :

کتاب فرمان کوروش بزرگ نوشته دکتر عبدالمجید ارفعی در 79 صفحه فارسی و 20 صفحه انگلیسی به اضافه تصاویر در 3000 نسخه به بهای 55000 ریال توسط مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی ( مرکز پژوهشهای ایرانی و اسلامی) در سال 1389 چاپ و روانه کتابفروشیها گشت.

سید کاظم موسوی بجنوردی، رئیس مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی در پیشگفتار کتاب می نویسد: « فرمان کوروش بزرگ که به قلم توانای دکتر عبدالمجید ارفعی مستقیما از زبان بابلی نو به زبانهای فارسی و انگلیسی ترجمه شده، کهن ترین سندی است که به حقوق بشر پرداخته و از این حیث ارزشی والا در میان آثار بازمانده ی ایران باستان دارد و مایه ی افتخار همه ی ایرانیان است.

باشد که جوانان برومند این مرز و بوم با خواندن متن این استوانه ی سترگ، فرهنگ اصیل خود را بیشتر بشناسند و آثار و ارزشهای بازمانده از نیاکان خود را پاس بدارند. »

دکتر عبدالمجید ارفعی اوزی نویسنده کتاب، تنها ایرانی متخصص زبان های ایلامی و اکدی و از آخرین بازماندگان مترجم خط میخی ایلامی در جهان می باشد که برای نخستین بار فرمان کوروش بزرگ را از زبان اصلی آن به فارسی ترجمه کرده است.

در مقدمه کتاب دکتر ارفعی به چگونگی ترجمه ی فرمان اشاره می کند و در سرآغاز کتاب توضیحاتی پیرامون ورود کوروش به بابل و به وضعیت بابل پیش از کوروش اشاره می کند. در ادامه حروف نویسی و سپس آوا نویسی متن فرمان کوروش بزرگ آمده است. پس از آن ترجمه ی فارسی و نیز ترجمه ی انگلیسی متن فرمان کوروش بزرگ  توسط دکتر عبدالمجید ارفعی چاپ شده است.این کتاب همچنین دارای بخش پی نویس و یادداشت ها نیز می باشد و در بخش تصاویر عکس هایی از استوانه ی کوروش بزرگ، تصویر گسترده ی فرمان و متن دستنویس فرمان آمده  است. دکتر ارفعی در مقدمه کتاب آورده است : « بر اساس این نسخه بدل [ نسخه ی بدلی از استوانه همراه بت قطعه چسبانده شده که توسط موزه ی بریتانیا در اختیار ایشان قرار می گیرد ]  و عکس ها، نسخه برداری تازه ای را از متن فراهم آوردم و کوشیدم شکل ها و فاصله ها تا حد ممکن با نوشته ی اصلی سازگار باشد. » این متن دستنویس دقیقترین و بهترین متن موجود در جهان می باشد که برای نخستین بار دکتر ارفعی آنرا تهیه کرده است.

از ویژگیهای دیگر ترجمه ی دکتر ارفعی نسخه برداری ایشان از سطر 36 لوحه ( محل شکستگی و پیوند قطعه اصلی با قطعه یافته شده در دانشگاه ییل) می باشد که در این سطر دکتر ارفعی توانسته است آنچه را دیگران نتوانسته بودند ببینند برای نخستین بار نسخه برداری، حرف نویسی و آوانویسی کند.

دکتر عبدالمجید ارفعی که این کتاب را به روان پاک استادش روانشاد پرویز ناتل خانلری تقدیم کرده است در مقدمه می نویسد: « اما اگر تشویق ها، مهربانی ها و دلگرمی های استاد دانشمند زنده یاد شادروان دکتر پرویز ناتل خانلری نبود، شاید هیچگاه نگارنده یارای دستیابی به نسخه بدل و عکس های موزه ی بریتانیا و همپرسگی با استاد ریچارد- برگر و نیز امکان چاپ نخستین این وجیزه را در سلسله انتشارات فرهنگستان ادب و هنر ایران نداشت. وی برای این کِهین شاگرد خود پیری، مرادی، مرشدی، پشتیبانی و همچون پدری بس گرامی، دوست داشتنی بود. باشد که روانش هماره با شادی باد.»

 

+ نوشته شده در  شنبه 19 آذر1390ساعت 4:21  توسط مرتضی اسماعیلی | 

ثانیه ها...!

ساعت های زندگی گاهی بهشتیند و  گاهی جهنمی.

گاهی میمیری که یک نفس، یک لحظه، در آن باشی..گاهی یک لحظه، تو را می کشد

گاهی ثانیه ها را جا می گذاری تا به دستش آوری..گاه ثانیه ها آنچنان تو را جا می گذارد که تنهای تنها شوی..

گاهی آنچنان دل به ثانیه ها می بندی که از خود بیخود می شوی...گاهی هم زخمی بر دلت می گذارد که برایش مرهمی نمی یابی

گاهی آنقدر تند می گذرد که تیک تاک ساعت را اصلا نمی شنوی...گاهی ثانیه ها زجرت می دهد که حتی تیک تاکی نمی بینی

ثانیه هایت گاهی لنگ لنگان می رود... گاهی هم برای رفتن همه ی پاهای دنیا را قرض می گیرد

لحظه هایت که تند تند می گذرد، تو اصلا به فکرش نیستی. ولش کرده ای به امان خدا

می گذرد؛ میرسی به لحظه های جهنمی...ثانیه های حسرت...زمان های دلتنگی

تازه عاقل می شوی...

سعید کراماتی

+ نوشته شده در  شنبه 19 آذر1390ساعت 3:1  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از وب سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  چهارشنبه 16 آذر1390ساعت 15:51  توسط مرتضی اسماعیلی | 

دکتر بهزاد مریدی

عضو هيات علمي دانشگاه و استاد مدعو دانشگاه تهران- پژوهشگر و عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و تحصيلكرده دوره فوق دكترا در دانشگاه دولتي مسكو_روسيه

بهزاد مریدی در سال 1352خورشیدی در شهر لار دیده به جهان گشود و پس از اخذ مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی ، توانست نخستین مدرک کارشناسی ارشد خويش را از دانشکده الهیات دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز در رشته ادیان و عرفان دریافت کند. وی همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد توانست مجتمع فرهنگی، آموزشی و انتشاراتی نیما را تاسیس و اداره نماید. این موسسه که در مدت کوتاهی شعب آموزش زبان انگلیسی خویش را به 13 شعبه در لار، گراش، اوز، خنج، فیشور، لطیفی، کورده، دهکویه، دشتی، عمادده، خور و کرمستج افزایش داد، طی حدود یک دهه چندین نسل زبان آموز و دبیر زبان انگلیسی در کل منطقه تربیت نمود.

دکتر بهزاد مریدی که سابقه ی یکسال معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه علمی و کاربردی لارستان و  مدیریت هنرستان غیرانتفاعی گرافیک کامپیوتری لار و تدریس در دانشگاههای پیام نور لارستان، آزاد اسلامی لارستان، موسسه زبان انگلیسی نیمای جنوب، دانشگاه علمی کاربردی لارستان و دانشگاه حافظ شیراز را در کارنامه خود دارد پس از اخذ دومین مدرک کارشناسی ارشد خویش در رشته زبانشناسی ( زبان و ادبیات انگلیسی) دانشگاه دولتی ایروان-ارمنستان، مدرک دکتری زبانشناسی  را از دانشکده مطالعات شرق شناسی آکادمی ملی علوم ارمنستان گرفت و هم اکنون دانشجوی دوره فوق دکتری فلسفه در دانشکده فلسفه دانشگاه دولتی مسکو می باشد. وی همچنین به عنوان محقق مدعو در دانشکده مردم شناسی آکادمی ملی علوم ارمنستان در رشته قوم شناسی مشغول بوده است و یکسال نیز به عنوان مدرس در دانشگاه لازاریان ایروان به تدریس پرداخته است.

دکتر بهزاد مریدی که 21 ماه مدیر گروه اقوام و ادیان مرکز مطالعات راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است، هم اکنون مدیر پروژه اطلس فرهنگی کشور و مدیر پروژه ارایه الگوی توسعه یافتگی کرانه ها و پس کرانه های خلیج فارس در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد. وی همچنین ناظر پروژه پتانسیل همگرایی ملی اقوام ایرانی و نیز همکار پروژه الگوی همسازی شیعه و سنی در جنوب ایران در مرکز مطالعات راهبردی است. و در حال حاضر مشغول تدوين طرح سلامت و نشاط اجتماعي كشور در شوراي عالي با همكاري ده سازمان و وزارتخانه مي باشند.

دکتر بهزاد مریدی که عضو و مسوول برگزاری همایش های انجمن زبان شناسان ایران می باشد به زبانهای انگلیسی و روسی كاملا مسلط است و با زبانهای فرانسه و عربی نیز تا حدودی آشناست.

دکتر بهزاد مریدی عضو هیات موسس مرکز آمار و اطلاعات امید لارستان و عضو هیات مدیره و بازرس سازمان مردم نهاد لارستان آباد و مدیر سایت علمی لارشناسی می باشد. وی همچنین عضو انجمن انسان شناسان ایران می باشد. ايشان به مدت يكسال بعنوان مشاور برنامه ریزی، مسوول کمیته برنامه ریزی و عضو شورای فرهنگی شهرداری لار نیز بوده است. وی همچنین دارای سابقه ی کارگردانی، بازیگری، ترجمه و نویسندگی متون نمایشی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان بین سالهای 1367 تا 1381 می باشد. او یکسال نیز سرپرستی خانه فرهنگ لار را به عهده داشته، همچنین  به مدت 12 ماه عضو هیات رییسه انجمن نمایش بوده است. و مدتي نيز سردبير نشريه عصر لارستان و همچنين  به عنوان دبير مجمع دانشجويان و دانش آموختگان لارستاني هاي دانشگاه هاي سراسر كشور مشغول بوده است.

دکتر بهزاد مریدی مدیر و عضو هیات موسس بنیاد بازشناسی لارستان کهن می باشد. وی دبیر و برگزار کننده همایش بین المللی زبان شناسی و مردم شناسی لارستان  نیز بود که در اسفندماه 1387 خورشیدی با حضور اندیشمندان، دانشمندان و فرهیختگانی از سراسر ایران و جهان در شهر لار برگزار شد و تبدیل به نقطه ی عطفی در تاریخ منطقه شد. بنیاد بازشناسی لارستان کهن در حوزه مطالعات جنوب و خلیج فارس و در ادامه فعالیت همایش بین المللی زبان شناسی و مردم شناسی لارستان تاسیس و با شماره 135 به ثبت رسیده است. این بنیاد هم اکنون فعال و دارای دو دفتر در شهرهای لار و تهران می باشد.

دکتر بهزاد مریدی پسر ارشد استاد حاج علی اصغر مریدی از معماران سنتی شهر لار می باشد. همسر وی خانم ساره شهپر دانشجوی دوره دکتری مردم شناسی گرایش گردشگری آکادمی اروپایی ارمنستان است. ساره شهپر فرزند حاج اکبر شهپر -رییس اسبق بانک ملی لارستان و سرپرست بازنشسته بانک ملی استان بوشهر می باشد و دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی توریسم از دانشگاه ارمنستان و کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی لارستان نیز می باشد. بهزاد مریدی و ساره شهپر دارای یک فرزند پسر به نام مهبد می باشند.

وی که هم اکنون مجری پروژه " آموزش زبان خارجی و انتقال ارزشهای فرهنگی جامعه مبدا" در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نیز می باشد، همچنین دارای فعالیتهای اجراي و پژوهشی دیگری می باشد كه در رزومه ايشان به پيوست آمده است.

 

  

 C.V

نام و نام خانوادگي: بهزاد مريدي                                                                              

نام پدر:  علي اصغر

شماره شناسنامه: 622

  محل صدور: لار

 سال تولد: 1352

وضعیت تاهل: متاهل

تعداد فرزند : 1

بقیه مطلب در ادامه مطلب مشاهده نمایید ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 10 آذر1390ساعت 20:7  توسط مرتضی اسماعیلی | 

ارسال : بچه های با حال کهنه ای  ساکن کویت

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 10 آذر1390ساعت 18:25  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای یعقوب عبدی ( حشمت اله ) از دبی

+ نوشته شده در  یکشنبه 6 آذر1390ساعت 10:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 25 آبان1390ساعت 20:17  توسط مرتضی اسماعیلی | 

برای مشاهده ادامه تصاویر به ادامه مطلب مراجعه نمایید

تصاویر از آقایان امین بحرانی - طاها قاضی زاده و صلاح قائدی

با تشکر از همه این عزیزان در انجمن عکاسی اوز مخصوصا جناب آقای امین بحرانی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 24 آبان1390ساعت 20:1  توسط مرتضی اسماعیلی | 

( آهنگ و تنظيم : فتاح فتحی - ترانه : مريم اسدی )

لینک دانلود:

http://s2.picofile.com/file/7183935264/Fattah_Fathi_Be_Che_Haghi_192_.mp3.html

+ نوشته شده در  سه شنبه 24 آبان1390ساعت 8:16  توسط مرتضی اسماعیلی | 

هادی صدیقی :

همزمان با مراسم نکوداشت استاد پرفسور دکتر عبدالمجید ارفعی در هفتم فروردین ماه 1391 خورشیدی در شهر اوز که توسط بنیاد بازشناسی لارستان کهن و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو ایران و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار می شود، از کتاب « جشن نامه استاد پرفسور دکتر عبدالمجید ارفعی » رونمایی می شود.

این کتاب  در دو بخش و با  مقالاتی از دانشمندان و پژوهشگران ایرانی و خارجی پیرامون دکتر ارفعی و کارهای علمی ایشان و حوزه های مرتبط با پژوهش ایشان به چاپ خواهد رسید که در ادامه با برخی از نویسندگان مقالات که اعلام آمادگی خود را ابراز داشته اند به ترتیب الفبا آشنا می شویم.

1-   دکتر ژاله آموزگار دکترای زبان های ایرانی و ادبیات مزدیسنی از دانشگاه سوربن و استاد دانشگاه تهران، بانوی اسطوره شناسی ایران زمین و پژوهشگر. ایشان شخصیت فردی و علمی استاد ارفعی را بسیار ستودند و قول مساعد دادند چنانچه در آن تاریخ ایران باشند در مراسم نیز شرکت خواهند کرد.

2-   دکتر ابولقاسم اسماعیل پور مدیر گروه زبانشناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران- نویسنده و اسطوره شناس با سابقه ی ریاست پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی. ایشان  نیز به خوبی از مراسم استقبال کرد و جایگاه دکتر عبدالمجید ارفعی را ستود. وی به عنوان سخنران اصلی در مراسم شرکت خواهد داشت.

3-   دکتر امیر کاووس بالازاده روزنامه نگار و مدرس دانشگاه که خود از دانشجویان استاد بوده همراه با استقبال از مراسم نکوداشت اعلام کرد در پوشش خبری همایش  نیز شرکت خواهد داشت.

4-     دکتر علی بلوکباشی از بنیانگزاران اصلی انسان شناسی ایران و رییس بخش مردم شناسی دایره المعارف بزرگ اسلامی، عضو فرهنگستان ادب فارسی که دارای مدرک کارشناسی ارشد زبانشناسی همگانی و زبانهای باستانی و دکتری مردم شناسی از آکسفورد می باشد بسیار از این کار استقبال  و ابراز علاقه کرد در صورتیکه مراسم در روزهای نوروز نباشد خود حتما در مراسم شرکت خواهد نمود و حال که مراسم در نوروز برگزار می شود چنانچه امکانش باشد شرکت و به عنوان سخنران نیز سخنرانی خواهد داشت.

5-  خانم دکتر امید بهبهانی زبانشناس و پژوهشگر پژوهشگاه علوم انسانی که فرزند خانم سیمین بهبهانی می باشد نیز بسیار به گرمی از مراسم استقبال کرد و قول همکاری و ارایه مقاله داد.

6-   مهندس سید محمد بهشتی شیرازی، عضو پیوسته و رییس گروه معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر، رییس دانشنامه تاریخ معماری و شهرسازی ایران شهر و رییس اسبق سازمان میراث فرهنگی کشور که در زمان ریاست ایشان بر سازمان میراث فرهنگی کشور استاد ارفعی به همکاری با سازمان و موزه ملی ایران پرداخت که نتیجه اش ساخت تالار کتیبه های موزه ملی ایران بدست استاد ارفعی شد.

7-   دکتر محمود جعفری دهقی مدیر گروه فرهنگ و زبانهای باستانی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران با سابقه تدریس زبان فارسی میانه در دانشگاه هاروارد و زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه لندن نیز بسیار به خوبی از مراسم استقبال کرد و پیشنهاد داد پس از مراسم در شهر اوز مراسمی مشابه و در ادامه آن مراسم در دانشگاه تهران نیز برگزار شود و تاکنون همکاری خوبی با دبیرخانه داشته است.

8-    احمد حبیبی پژوهشگر تاریخ و جغرافیای منطقه هرمزگان و صاحب چند کتاب در این زمینه

9-    پارسا دانشمند از دانشجویان استاد ارفعی و پژوهشگر زبانهای باستانی که خود از خطه ی خوب جنوب می باشد  به گرمی از مراسم استقبال کرده و قول  ارایه مقاله داد. ایشان که از پژوهشگران به نام زبانهای باستانی می باشد تاکنون همکاری بسیار نزدیک با دبیرخانه مراسم داشته است و به عنوان یکی از سخنرانان به ایراد سخنرانی نیز خواهد پرداخت.

10-       دکتر عباس علیزاده که دارای کرسی باستان شناسی پیش از تاریخ ایران در موسسه شرق شناسی دانشگاه شیکاگو می باشد در پاسخ به نامه دبیرخانه نکوداشت اعلام کردند که یک مقاله درباره هخامنشیان برای چاپ در جشن نامه دکتر ارفعی ارسال خواهند کرد و در بخشی از نامه خود همکاری با مراسم نکوداشت استاد ارفعی را سبب افتخار خواند و تاکنون نظرات راهگشایی برای هر چه بهتر برگزار شدن نکوداشت ارسال کرده است.

11-    دکتر سید احمد محیط طباطبایی کارشناس امور فرهنگی و رئیس کمیته ملی موزه های ایران (ICOM) ( شورای بین المللی موزه ها )   و معاون دانشنامه تاریخ معماری و شهرسازی ایران شهر و  مدیر واحد امور بین‌المللی آن که قول حضور در مراسم نکوداشت را نیز داده است.

12-    دکتر کتایون مزداپور استاد دانشگاه و زبانشناس برجسته ایران بسیار به گرمی از مراسم استقبال کرد. ایشان برای بهتر برگزار شدن این مراسم پیشنهادات بسیار جالبی نیز ارایه داد و درباره کارهای دکتر ارفعی و شخصیتشان سخن گفت وی دکتر ارفعی را انسانی فرهیخته و فروتن خواند که شوربختانه قدر ایشان به خوبی دانسته نشده است و گفت: " برای برپایی این مراسم دست شما را به گرمی می فشارم" . ایشان به عنوان یکی از سخنرانان اصلی در مراسم به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

13-     عنایت الله نامور پژوهشگر اوزی و گردآورنده دیوان تایب اوزی که مقاله ای پیرامون شهر اوز و تاریخ آن ارایه خواهد کرد.

در این مراسم همچنین دکتر محمدرضا سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران نیز به سخنرانی خواهد پرداخت

گفتنی است دکتر مصطفی عاصی مدیر گروه زبانشناسی پژوهشگاه علوم انسانی و مدیر پایگاه دادگان زبان فارسی نیز به خوبی از مراسم نکوداشت استقبال کرد و اعلام نمود موضوع نکوداشت در نخستین جلسه پژوهشگاه علوم انسانی مطرح می شود.

دبیرخانه مراسم نکوداشت همچنین مکاتباتی با فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دانشگاه تهران نیز داشته است.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 22 آبان1390ساعت 14:33  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جمعه 20 آبان 90  ساعت 5:30 صبح فلكه امام شافعی اوز


موضوعات اين تور:
1- زمان
2-بافت قديم
3-بافت جديد
4- تفاوت بافت هاي روستای كهنه 


از تمامي دوستان تقاضا دارم راس ساعت ياد شده در محل حضور يابند


با سپاس 


امين بحراني 18 آبان 90

وبلاگ مربوطی : ضمن عرض خسته نباشید خدمت آقای امین بحرانی تشکر عرض می نماییم جهت این ایده ی خوبشان و فعالیتشان در این زمینه.از سایر دوستان گرامی عکاس هم که ایشان را همراهی می نمایند تشکر می نماییم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 18 آبان1390ساعت 16:1  توسط مرتضی اسماعیلی | 

امروز دوشنبه به مناسبت عید سعید قربان دانشجویان کهنه ای در کشور فیلیپین گرد هم آمدند و وحدت و همبستگی خود را در این روز فرخنده بار دیگر به نمایش گذاشتند.  " ما دانشجویان کهنه ای در کشور فیلیپین این عید فرخنده را خدمت همه هم ولایتیهای عزیز تبریک می گوییم و برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت می نماییم ".

از راست به چپ : تیمور محمودی - مرتضی اسماعیلی - محمد جعفری - محمد فیروزی - محمدرسول زمانی - محمد علی زمانی - سعید فیروزی

+ نوشته شده در  دوشنبه 16 آبان1390ساعت 21:59  توسط مرتضی اسماعیلی | 

فرارسیدن عید سعید قربان را به همه شما عزیزان تبریک عرض می نماییم.

+ نوشته شده در  یکشنبه 15 آبان1390ساعت 20:0  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جمال رحمتی :

سال پيش در راه برگشت از سفر، براي دوستانم فلش مموري سوغاتي آوردم كه همه آنها معيوب از آب درآمد. معيوب كه چه عرض كنم، اصلا فلش مموري نبود. يك چيزي بود با شكل و شمايل آن.

كساني كه بندرعباس رفته‌اند يك جا را به خوبي مي‌شناسند، جايي را كه كالا‌ها به شكل ارزان‌تر به فروش مي‌رسد و شكل سنتي‌تري هم دارد كه من هم سوغاتي‌ها را از آنجا خريدم؛ بازار اِوزي‌ها. هرچند كه فروشنده‌ها دستفروش بودند و اصالت‌شان اوزي نبود، اما به هر حال باعث شد از يكي از شاخص‌ترين كارتونيست‌هاي فعال در زمينه تئوري و عملي ياد بكنيم.

محمدرفيع ضيايي درسال 1327 در شهر اِوز از توابع فارس به دنيا آمد. او از معدود كساني است كه علاوه بر كار عملي، به كار تئوري نيز دلمشغولي دارد. دلمشغولي‌اش هم حد و اندازه نمي‌شناسد؛ از نخستين كاريكاتورهايي كه در ايران چاپ شده‌اند تا چاپ صدها مقاله تخصصي درباره كاريكاتور در ايران و جهان. شايد به جرات بتوان گفت پركارترين كارتونيست در حوزه تئوري كارتون و كاريكاتور، محمد رفيع ضيايي است. او بيش از 30 سال فعاليت مستمر مطبوعاتي دارد و علاوه بر آثار بي‌شماري كه چاپ كرده، يك كارتونيست بسيار خوش‌قريحه را به جامعه كارتونيست‌ها اضافه كرده. لاله ضيايي را مي‌گويم كه همزمان با پدرش و پا به پاي او در مطبوعات كار مي‌كند. فعاليت‌هاي او به ترتيب شامل موارد زير است: مجله هزارقصه، كارتون براي كودكان، عضو هيات تحريريه مجله فكاهي و طنز فكاهيون، عضو هيات تحريريه و معاون سردبير در مجله فكاهي و طنز خورجين، عضو هيات تحريريه در نشريات موسسه گل آقا در هفته‌نامه، ماهنامه، سالنامه گل آقا و كتاب كاريكاتور. همكاري مستمر با مجله كيهان كاريكاتور و مجله پيلبان، چاپ صدها مقاله تخصصي درباره كاريكاتور در ايران و جهان، چاپ بيش از 25 كتاب براي كودكان و نوجوانان، چاپ چندين هزار كاريكاتور، طرح و كاريكاتور تزييني در نشريات، مصور كردن چندين كتاب از طنزپردازان و فكاهي‌سرايان ايران، عضويت در شوراي برنامه‌ريزي و هيات انتخاب آثار كاريكاتور دوسالانه بين‌المللي تهران در چندين دوره، مسوول همايش بين‌المللي كاريكاتور تهران در دوره دوسالانه چهارم و پنجم، عضو هيات داوران تخصصي انتخاب آثار طنزپردازان نوشتاري و تصويري براي انتخاب بهترين‌هاي مطبوعاتي در چندين دوره، عضو هيات داوران مسابقه بين‌المللي كاريكاتور «گفت‌وگوي تمدن‌ها» موسسه گل‌آقا در سال 1379، عضو هيات داوران مسابقه بين‌المللي كاريكاتور «راه و سفر» موسسه گل‌آقا، دبير نخستين مسابقه كاريكاتور دريايي كشور، عضو هيات داوران مسابقه اينترنتي «فلسطيني خانه ندارد» سال 1383، دريافت جايزه ويژه سي ويكمين مسابقه اسكوپيه سال 1999، دريافت مدال برنز و ديپلم افتخار – جايزه شهر تولينتيو سال 2003، دريافت جايزه دوم شانزدهمين مسابقه اولنس بلژيك سال 2004 و كلي افتخارات ديگر كه فضاي محدود ستون اجازه ذكر همه آنها را نداد.

منبع: روزنامه اعتماد پنجشنبه 12 آبان ماه 1390 خورشیدی شماره 2302- صفحه آخر

با تشکر از جناب آقای مهندس هادی صدیقی جهت ارسال مطلب

+ نوشته شده در  یکشنبه 15 آبان1390ساعت 18:15  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از خ - قاضی زاده

+ نوشته شده در  شنبه 14 آبان1390ساعت 23:23  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای خالد اسماعیلی ( با تشکر از ایشان )

+ نوشته شده در  پنجشنبه 12 آبان1390ساعت 22:29  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جهت دانلود این فیلم بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

http://s2.picofile.com/file/7174155371/vollyball_kahneh.mp4.htm

+ نوشته شده در  پنجشنبه 12 آبان1390ساعت 22:15  توسط مرتضی اسماعیلی | 

نوام چامسکی پدر زبانشناسی مدرن و متفکر سرشناس آمریکایی، یکی از مطرح ترین منتقدان سیاسی ایالات متحده و از مشهورترین نظریه پردازان زنده جهان محسوب می شود که بنابه نوشته روزنامه ی شرق  تئوری هایش در زمینه زبانشناسی و همچنین مطالعات نظری- سیاسی، در زمره معتبرترین مرجع های آکادمیک قرار دارند. بر اساس پژوهشی که در سال 1992 صورت گرفته بود، از سال 1980 تا زمان انجام این تحقیق، نام هیچ نظریه پرداز و چهره آکادمیک زنده ای در جهان به اندازه نوام چامسکی، در نوشته های مختلف تکرار نشده بود. وی چندین بار به عنوان دانشمند اول قرن نیز انتخاب شده است.

به درخواست دکتر بهزاد مریدی از طریق ایمیل و با عنوان دبیرمراسم  نکوداشت استاد پرفسور  دکتر عبدالمجمید ارفعی از نوام چامسکی دعوت کردم تا در مراسم نکوداشت که هفتم فروردین ماه در شهر اوز برگزار می شود شرکت داشته باشند که متن نامه دعوت در انتها می آید.

 نوام چامسکی در مدت زمان کمتر از 10 ساعت نامه اول را پاسخ داد و  همراه با تشکر  عنوان کرد در آن تاریخ ممکن است احتمال مسافرت برایش مقدور نباشد و نتواند در این سمینار مهم شرکت داشته باشد. در نامه دوم از ایشان خواستم در زمانیکه امکانش باشد به این خاک خوب جنوب ایران بیایند و از نزدیک با مردم و آداب و رسوم منحصر بفرد منطقه آشنا شوند که این بار نیز ایشان در مدتی کمتر از سه ساعت و با وجود همه مشغله و ایمیلهای فراوان روزانه که دریافت می دارند پاسخ دادند و عنوان نمودند سعی خواهند کرد در یکی از روزها به ایران بیایند.

"Many thanks for your kind invitation, one of many from Iran.  And I hope I will be able to take it up one of these day

Noam Chomsky"

بنیاد بازشناسی لارستان کهن سعی خواهد کرد از طریق کمیسیون ملی یونسکو- ایران و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران این مهم را پیگیری کند تا خاک خوب جنوب میزبان دانشمند اول قرن نوام چامسکی باشد.

متن دعوتنامه :

 

Dear Professor Doctor Noam Chomsky

Iran will pay tribute to its prominent linguist, researcher and expert of ancient inscriptions, Professor Doctor A. Majid Arfaee

Larestan Studis Foundation and Iranian National Commission for UNESCO will hold a ceremony to honor Professor Doctor A.Majid Arfaee in the city of Avaz, Larestan ( Fars Province), Iran on March 26.2012 and you are cordially invited to be our very special guest and have speech in our seminar 

Dr. A. Majid Arfaee, who is a famous expert in Elamite language, has been translating the Persepolis clay inscriptions

He is also Founder of the inscriptions Hall of Iran's National Museum and the author of books on Iranian history.a

Professor Arfaee's "The Decree of Cyrus the Great", is a detailed account of the inscriptions on Cyrus Cylinder, considered to be the world's first charter of human rights. Dr. Arfaee is the first translator of Cyrus Cylinder from its original language to Farsi

Dr. Arfaee, a renowned expert of Elamite, Avestan and Pahlavi language, is the only Elamite language expert of Iran and one of a very few Elamite language expert in the whole world. He has been continuing and extending the research of the late linguist, G.G Cameron who studied Persepolis Elamite petroglyphs and published the results in his 1948 Perspolis Treasury Text and his own teacher in University of Chicago Assyriologist and Elamitologist late Professor Doctor Richard T. Hallock

He has translated lots of Perspolis inscriptions, which are housed at the University of Chicago

We respectively look forward to your kindness and attending in this special seminar. We would be so satisfied if you let us know if you could take part and we will send you official invitation from Iranian National Commission for UNESCO

 

Sincerely

Hadi Sedighi

Secretary of   Professor Doctor A.Majid Arfaee's commemoration Seminar

      منبع: سایت بنیاد بازشناسی لارستان کهن

http://www.larshenasi.com/1390/07/post-283.html

ارسال خبر : آقای مهندس هادی صدیقی

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 11 آبان1390ساعت 21:49  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگ و مردم به لارستان کهن اختصاص دارد و تا اواخر آبان ماه منتشر خواهد شد. سید احمد وکیلیان صاحب امتیاز، مدیر مسوول  فصلنامه فرهنگ و مردم در نمایشگاه مطبوعات ضمن اعلام خبر فوق افزود دکتر بهزاد مریدی استادیار دانشگاه تهران و مدیر بنیاد بازشناسی لارستان کهن سردبیر این ویژه نامه می باشد که با همکاری شورای اسلامی شهر لار آماده شده است. 

گفتنی است در این شماره فصلنامه فرهنگ و مردم مقالات گوناگونی پیرامون تاریخ، آداب و رسوم و فرهنگ مردم لارستان کهن به همراه دو مقاله از استاد دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی و زنده یاد استاد دکتر ایرج افشار پیرامون سفرشان به لارستان برای شرکت در همایش بین المللی لارشناسی وجود دارد. در این دو مقاله استاد باستانی پاریزی و استاد ایرج افشار هر دو بسیار به خوبی از منطقه و همایش یاد کرده اند.

در این ویژه نامه که با عنوان « لارستان کهن سرزمین برکه ها و قلعه ها » می باشد چند مقاله در رابطه با اوز نیز به چاپ رسیده است. یک مقاله در مورد « خانواده و ازدواج در شهر اوز » نوشته ی  زنده یاد دکتر محمدشریف کمالی و یادداشتی پیرامون درگذشت ایشان با عنوان « کمال مردم شناسی » و دیگری « نام واژه های باران در اوز» نوشته ی محمدرفیع ضیایی می باشد.

ارسال خبر :آقای مهندس هادی صدیقی

+ نوشته شده در  چهارشنبه 11 آبان1390ساعت 21:1  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبلاگ همه جانبه کوره عنوان وبلاگیست که متعلق به روستای کوره از توابع بخش اوز لارستان می باشد که به نظر می رسد توسط جوانان فعال کوره اداره می شود.این وبلاگ به اکثر  موضوعات در خصوص روستای کوره پرداخته است .جهت مشاهده وبلاگ کوره می توانید بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:

http://kowreh-city.blogfa.com/

+ نوشته شده در  سه شنبه 10 آبان1390ساعت 23:19  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

دوشت DOOSHT همان اندود کردن است واندود کردن یعنی کاربیرونی بر روی بنای ساختمان انجام دادن که میتواندبر روی نمای ساختمان ودیوارها وحتی داخل ساختمان باشد ونیز میتواند بر روی پشت بام باشد اندود میتواند با گل باشد یا با ترکیبات خاک وگچ واهک ویا با مصالح امروزی   اما انچه در اینجا مد نظر ما ودر اوز می باشد اندود کردن پشت بام خانه ها ومنازل مسکونی خشتی در شهر اوز ومناطق اطراف است که قدمتی بس طولانی دارداکثر منازل اوز وحتی شهرهای بسیاری در کشورمان از اندود کاهگل استفاده میکردند که در زمان حاضر هم بدلیل وجود خانه های قدیمی در اوز هنوز هم پشت بام ها دوشت میدهند وگل اندود میکنند استفاده از شل دوشت ( مخلوطی از خاک وکاه واب ) برای پشت بام منازل سابقه تاریخی دارد .

قدمت استفاده از شل دوشت یا همان  کاهگل به چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح  می رسد. در کاوشهای باستان شناسی که در قشرهای سوم تپه های سیلک کاشان انجام شده است وجود کاهگل در خانه های مسکونی اواخر هزاره سوم قبل از میلاد مشاهده شده است. وجود کاهگل در بناهای مهم تاریخی ایران همچون دیوارهای خشتی موجود در تخت جمشید یا بناهای دوره ساسانی وبخصوص در بنای عظیم کاخ تیسفون وایوان مدائن  ومسجد فهرج یزد ومجموعه ارگ قدیمی بم همه نشاندهنده این است که استفاده از کاهگل در نمای بیرونی منازل وپشت بام ها سابقه بسیار طولانی دارد .

 

مراحل تهیه شل دوشت در اوز اول خاک مناسب را از صحرای اطراف اوز می اورند بنا به وسعت پشت بام ها مقدار ان متفاوت است بعد انرا خوب بهم می زنند تا اگر سنگی یا چیز بدرنخوری در ان است جدا گردد بعد به اندازه لازم به ان کاه اضاف میکنند معمولا برای یک ده تن خاک 500 کیلو کاه اضاف میکنند لازم به ذکر است که کاه باید خوب وخالص باشد ودانه گندم وجو یا غیره در ان نباشد وگرنه بعد از دوشت دادن امکان سبز شدن ان روی پشت بام ها زیاد میشود واین برای دوشتی که قرار است از نفوذ اب به اخل بنا جلوگیری کند خوب نیست  بعد از اینکه کاه با خاک خوب مخلوط شد انوقت انرا از جهات مختلف پهن میکنند وانرا به اب می بندند یعنی میگذارند تا اب به تمام خاک کاه نفوذ کند بعضی جاها دو تا سه روز ودر جاهایی تا یک هفته میگذارند کاهگل خوب اب بخورد ومیزان چسپندگی اش بیشتر شود برای همین مرتبا به این شل سرکشی میکنند واگر لازم باشد اب میدهند تا خشک نشود وداخل ان میروند وبا پا وبیل خوب ورز میدهند تا بیشتر این گل اماده شود شل (گل ) که اماده شد استاد کار وعمله ها با سرعت شروع بکار میکردند یادش به خیر خونه رابعه خجی را انموقع ها 40 سال پیش در عرض یکروز کل خونه را دوشت دادیم من وغفوردولک پر از شل میکردیم  ودوتا بردارش واستاد ودو عمله دولک کش بودند کار خیلی سریع پیش میرفت انموقع همکاری اعضای خانواده نقش بسزایی در سرعت کار وهزینه داشت  .

برای اطلاع شما وکسانی که خانه های قدیمی وکاهگلی دارند عرض کنم که قیمت یک ماشین خاک ده تن در ماه ابانماه 1390 در اوز 165هزار تومان وهر کیلو کاه هم 250 تومان استاد بنا روزی 45هزار تومان کارگر ساده با صبحانه ونهار 25 هزار تومان  قدیم ها باقلی یا گپک وفتیر وچای شیرین هم میدادند شما هم اگر دارید بدهید جای دوری نمی رود. سایت ستاره های اوز /.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 5 آبان1390ساعت 9:43  توسط مرتضی اسماعیلی | 

از  امروز دوشنبه دوم آبانماه طرح سرشماری نفوس و مسکن در سراسر ایران شروع شده است و مردم شهر و بخش اوز نیز از امروز آماده و پذیرای آمارگیران در سطح شهر و روستا هستند. دیگر همشهریان در نقاط ایران یا به اوز رفته اند یا اینکه از طریق ارسال کپی مدارک خود می خواهند در آمارگیری شرکت نمایند در دبی نیز این جمع آوریها شروع شده است و از همشهریان می خواهیم هر چه زودتر این کپی ها در اختیارمان قرار گیرد تا زوتر انها را بفرستیم .سایت ستاره های اوز/.

+ نوشته شده در  دوشنبه 2 آبان1390ساعت 17:52  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 

سایت «توسعه‌ی لارستان بزرگ» با هدف ارائه مدل توسعه‌یافتگی در خاک خوب جنوب و به‌ویژه لارستان بزرگ راه‌اندازی شده است.

نخستین گام‌ها در این مسیر، طرح مبانی اولیه‌ی علم توسعه در ابعاد گوناگون فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و توسعه‌ی پایدار بوده است که زیربنای یک مدل مناسب برای توسعه‌ی منطقه را شکل می‌دهد.

از دیگر فعالیت‌های این سایت، به‌روزرسانی و انعکاس اخبار مختلف مربوط به منطقه‌ی لارستان بزرگ است.

در راستای اهداف این مجموعه که می‌کوشد با رویکرد هم‌گرایی و اخلاق‌محوری در جهت حفظ، اعتلا و شکوفایی فرهنگ، تاریخ، اقلیم و توسعه‌ی منطقه گام بردارد و پیشنهادها، راهکارها و انتقادهای شما هموارکننده‌ی مسیر پیش روی ما خواهد بود.( دکتر بهزاد مریدی )

جهت بازدید از این وب سایت بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:

http://www.behzadmoridi.ir/

+ نوشته شده در  چهارشنبه 27 مهر1390ساعت 20:7  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
دوستان عزیز در این وبلاگ سعی داریم كَهنه اوز را بهتر معرفی نمائیم و اخبار منطقه اوز را به بهترین شکل ممکن پوشش دهیم . لطفاَ با نظرات خود ما را در این زمینه یاری فرمائید. با تشکر

ایمیل نویسندگان:

مصطفی رضایی :

mostafa_rezaea@yahoo.com

___×××___

مرتضی اسماعیلی :

Parmis_133@yahoo.com
morteza.ismaili@gmail.com


___×××___

عارف حاجی پور :


aref_hajipor@yahoo.com

___×××___
حامد رفیعی :

شماره واتس آپ ما (whatsapp ) :

مصطفی رضایی ۰۹۳۷۳۷۴۵۰۱۱

مرتضی اسماعیلی 00989174738767

عارف حاجی پور ۰۹۳۷۰۸۷۴۹۲۲

حامد رفیعی 0096596073027


پیوندهای روزانه
دکتر بهنام شکیبایی
دکتر علیرضا میرزایی جراح دندانپزشک
بانک اطلاعات دندانپزشکی ایران
UPMC HEALTH CARE
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
convert
بهنویس
پیکو
فرهنگ لغت
گروه طبیعت گردی تاگاره اوز
آپلود عکسهای مربوطی
آپلود عکس
رشته های تحصیلی
الف
آب و هوا
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
آذر 1393
آبان 1393
مهر 1393
شهریور 1393
مرداد 1393
تیر 1393
خرداد 1393
اردیبهشت 1393
فروردین 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهریور 1392
مرداد 1392
تیر 1392
خرداد 1392
اردیبهشت 1392
فروردین 1392
اسفند 1391
بهمن 1391
دی 1391
آذر 1391
آبان 1391
مهر 1391
شهریور 1391
مرداد 1391
تیر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آرشيو
آرشیو موضوعی
کهنه اوز
اخبار
شهرک توحید کهنه
آثار باستانی کهنه اوز
چهره های ماندگار روستای کهنه
آگهی تبلیغاتی
آلبوم
مُشُنُفتِ(شنیده ایم)
آلبوم های قدیمی
دیروز و امروز
خطبه های نماز جمعه
در لباس دامادی
قبل از گزارش - هنگام گزارش - بعد از گزارش
مقالات و گزارشها
رمضان در کهنه اوز
نگاهی به آرشیو مربوطی
با هنرمندان منطقه اوز
تازه ها
یاد وتی
اطلاعیه
با دانش آموزان روستای کهنه
با اندکی شرح
با هنرمندان کهنه
با دانشجویان کهنه ای خارج از کشور
تسلیت
تبریک
آشنایی با خیرین و بانیان خیر روستای کهنه اوز
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
با روستاهاي ايران
واجارکه
بدون شرح
DOWNLOAD
مربوطی در سال 90
چهره های فرهیخته لارستان
سخن نوجوان
برداشت آزاد
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
ورزشی
ادبی و هنری
گوناگون
خواندنیها و دیدنیها
حوادث
مراکز آموزشی و مساجد کهنه
دانشجویان و فرهیختگان کهنه
درمانگاه کهنه
دهیاری کهنه
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز
دانشگاه پیام نور اوز
آگهی
آهنگها
بانک صادرات کهنه
عکس هفته
دانلود فیلم تا رمضان دگر ساخته مصطفی رضایی
با روستاهای بخش اوز و لارستان
نویسندگان
مرتضی اسماعیلی
مصطفی رضایی
عارف حاجی پور
حامد رفیعی
پیوندها
اداره ورزش و جوانان اوز
رباط کهنه
وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز
هیئت فوتبال بخش اوز
آقاي فرهاد ابراهیم پور ( ستاره های اوز )
یونس رحیمی کهنه ای
آقاي سردار نوروزي ( نسيم كاريان )
انجمن ادبی تائب اوز
گپ و لپ ( آقاي عنایت اله نامور )
دکتر بهزاد مریدی
لارشناسی
روزنامه نگار شهر خاکستری
قلب شقایقها (سرکار خانم مه وش تاج بخش)
خنج تودی
سید احمد حسینی ( بستكي )
گلار و حومه اوز ( قائدي )
سيد محمد هاشمي (خوشنويسي)
خنجی ها
انجمن تار نمای اچمی ها
هرمزگانی نت
بستک آنلاین
لارستان کهن
سید احمد حسینی ( بستکی )
گازال جناح
فداغ
محمد اوزی ( طنز نویس قدیمی )
کوه شب رويدر
صحبت نو لار
دفتر خبر شهرستان خنج
عصر اوز
جویم
صدای زروان
جناح نما
کارمانیا پرواز فارس ( اوز )
دبیرستان خاتم الانبیا شهرک کهنه
لارستان نیوز
آفتاب اوز
وب سایت شخصی سعید کراماتی
رویدادهای لارستان بزرگ
اوز فارس
فیشور
بستک موزیک
رویدریها
میراث فرهنگی و گردشگری گراش
ایساتیس بذر
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM